خلاصه کتاب
نبرد هنرمند

The War of Art

نبرد هنرمند
The War of Art
نبرد هنرمند
4
27 امتیاز ثبت شده
موانع را در هم بشکنید و در نبرد خلاقیت درون، پیروز شوید
اثری از استیون پرسفیلد (Steven Pressfield)
زمان مطالعه 32 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب نبرد هنرمند, به توضیح شیوه هایی برای خلاقیت بیشتر در جهت تحقق اهدافتان می پردازد. استیون پرسفیلد, نویسنده کتاب نبرد هنرمند در این خلاصه کتاب از موانعی نام می برد که در راه تحقق اهداف و خواسته هایمان با آن ها مواجه می شویم. برای مثال, یکی از این موانع بازدارنده, جلب نظر دیگران است. اغلب ما ایده هایی در ذهنمان داریم که تصور می کنیم اگر آن ها را به اجرا بگذاریم, خوشایند دیگران نخواهد بود. کتاب نبرد هنرمند به این موضوع اشاره می کند که دلیل تعلل در انجام اهداف و خواسته هایمان به همین نکته بازمی گردد. بیشتر ما به خاطر ترس از انتقاد, ایده هایمان را عملی نمی کنیم. ترس از تأیید نشدن نوعی عامل بازدارنده است که مانع خلاقیت و رشد انسان ها می شود. کتاب نبرد هنرمند, علاوه بر این عامل, به احساسات ناخوشایند دیگری نیز اشاره می کند که مانع خلاقیت و یا تعلل ما در پیگیری تصمیمات مهم می گردد.

بنابراین, اگر به دنبال ایجاد خلاقیت بیشتر در کارهایتان هستید و یا می خواهید با نیروی مقاومت درونیتان مبارزه کنید, پیشنهاد می کنیم خلاصه کتاب نبرد هنرمند, نوشته استیون پرسفیلد را در وبسایت یا اپلیکیشن بوکاپو به صورت صوتی یا متنی مطالعه کنید.

  1. کسانی که اهداف ناتمامی در زندگیشان دارند و هنوز موفق به تحقق آن نشده اند؛
  2. آن هایی که در شروع هر کاری احساس ترس و شکست را تجربه می کنند؛
  3. افرادی که دنبال خلاقیت بیشتری در حوزه کاریشان هستند.

استیون پرسفیلد (Steven Pressfield), نویسنده ای آمریکایی است که در حوزه های داستانی, غیرداستانی و نوشتن فلیمنامه فعالیت می کند. او در آغاز کار نویسندگی, تنها یک تبلیغ نویس بود و برای مدتی به عنوان معلم مدرسه, راننده تراکتور و حتی کارمند یک بیمارستان روانی نیز کار می کرد.

او اولین کتاب خود را با عنوان افسانه بگر ونس (The Legend of Bagger Vance) در سال 1995 نوشت که بعدها فیلمی با همین نام, به کارگردانی رابرت ردفورد و با بازی ویل اسمیت از روی آن ساخته شد. کتاب بعدی او رمانی با عنوان دروازه های آتش بود که هم اکنون در آکادمی نظامی ایالات متحده تدریس می شود.

سوالات متداول

چرا در شروع هر کار بزرگی، با احساسات ناخوشایندی مانند ترس و تردید مواجه می‌شویم؟
استیون پرسفیلد، نویسنده کتاب نبرد هنرمند معتقد است که احساسات ناخوشایندی مانند ترس و تردید، ابزارهای نیروی منفی ذهن هستند تا ما را از انجام اهدافمان بازدارند. او این نیروی منفی را نیروی مقاومت می‌نامد و بر این باور است که این احساس حتی در افراد مشهور نیز تجربه می‌شود. احساس ترس و تردید به‌هیچ‌وجه نشانه‌های بدی نیستند، بلکه اشاره به احساسات عمیق شما در مورد انجام کاری به‌ خصوص دارند.
پیام کلیدی خلاصه کتاب نبرد هنرمند چیست؟
این خلاصه کتاب به این موضوع اشاره دارد که چرا در هنگام انجام کارهای بزرگ، برای مثال، تحقق اهدافمان با نیروی مقاومت و ترس مواجه می‌شویم. نویسنده این کتاب، روش‌هایی را می‌آموزد که از طریق آن می‌توانید با وجود نیروی مقاومت، مسیر موفقیتتان را طی کنید. پیام کلیدی این کتاب نادیده گرفتن ترس نیست، بلکه نویسنده به شما خواهد آموخت که چگونه این احساسات منفی را به روشی مثبت تعبیر کنید.
چگونه علاقه و دلسبتگی درونیمان نسبت به حوزه‌ای خاص را شناسایی کنیم؟
در کتاب نبرد هنرمند، نویسنده به شما راهکارهایی نشان خواهد داد که از طریق آن می‌توانید پی به علاقه درونیتان ببرید؛ برای مثال، هر چه‌قدر نسبت به انجام هدفی خاص بیشتر احساس ترس کنید، نشان‌دهنده علاقه و دلبستگی شما نسبت به آن موضوع است. همه ما نسبت به شکست در موضوعی خاص حساسیت داریم، چون پیروزی و موفقیت در آن حوزه مهم‌ترین چیزی است که به آن فکر می‌کنیم. با همین نشانه می‌توانید متوجه شوید که چرا نسبت به انجام بعضی کارها احساس ترس بیشتری دارید.

نظرات کاربران

13 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
اسلام کریمی
عالی
چهارشنبه 19 خرداد 1400
ریاض آریان فر
به جرأت میتونم بگم که یکی از بهترین کتابهای که حالا گوش کرده بودم، فوق‌العاده بود🌟❤️👍
جمعه 21 خرداد 1400
سجاد قاضی
خلاصه مفید و قابل تاملی بود.
جمعه 21 خرداد 1400
mehdi
عالی بود و موثر
یکشنبه 23 خرداد 1400
نیما طباطبایی
تاثیرگذار
یکشنبه 23 خرداد 1400
فرشته قر ه داغي
كتاب بسيار عالي و مفيدي بود
جمعه 28 خرداد 1400
مریم عمرانیان
عالی بود.
شنبه 05 تیر 1400
diana
بسیاااااااااار عالی و ضروری که هر فردی بخواند.....
دوشنبه 07 تیر 1400
مریم
افرررین
یکشنبه 20 تیر 1400
حمیدرضاعراقی
عاشقانه خوندن این کتاب رو دوست داشتم
سه شنبه 22 تیر 1400
علیرضا مهرابیان
بسیار آموزنده و تاثیرگذار
یکشنبه 03 مرداد 1400
فهیم پودات
خوب بود ، پس از هر چی می ترسید ، انجامش بدید ،ترس راهنمای راه درست.
سه شنبه 09 شهریور 1400
رویا حسینی
سرشار از نکات مفید و آموزنده هست. توصیه میکنم حتما بخونید
دوشنبه 01 آذر 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها