خلاصه کتاب‌ها / روانشناسی / خلاصه کتاب دوباره فکر کن

خلاصه کتاب
دوباره فکر کن

Think Again

دوباره فکر کن
Think Again
دوباره فکر کن
4.3
7 امتیاز ثبت شده
قدرت دانستن چیزهایی که نمی دانیم
اثری از آدام گرنت (Adam Grant)
زمان مطالعه 41 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب دوباره فکر کن به بررسی رویکردهای تجدیدنظر می پردازد و برای این منظور مجموعه ای از متقاعدکننده ترین شواهد را که نشان می دهد با تجدیدنظر نکردن در افکار, اعمال و روابط خود چه ضرری به خود می زنیم را گردآوری کرده است.

این کتاب فراخوانی برای رها شدن از دام دانش و عقایدی است که منسوخ شده اند. آدام گرنت, نویسنده کتاب دوباره فکر کن, معتقد است که می توان با بازنگری و تجدیدنظر, شرایط بهتری برای موفقیت فراهم کنیم.

کتاب دوباره فکر کن در سه بخش تحلیل ها و پیشنهادات خود را درباره تجدیدنظر فردی, واداشتن دیگران به اینکه در عقایدشان تجدیدنظر کنند و درنهایت رسیدن به اجتماع هایی که در آن هیچ کس از تجدیدنظر کردن هراس و خجالتی ندارد را ارائه داده است.

با مطالعه خلاصه کتاب دوباره فکر کن در وبسایت و اپلیکیشن بوکاپو, می توانید این اطمینان را به دست آورید که هیچ چیز کاملا و برای همیشه قابل اطمینان نیست!

  1. کسانی که فکر می کنند در برقراری ارتباط با دیگران دچار مشکل هستند؛
  2. کسانی که می خواهند متفاوت از دیگران با مسائل برخورد کنند؛
  3. کسانی که تصمیم دارند به بهترین نحو ممکن از زندگی خود استفاده ببرند.

آدام گرنت روانشناس و استاد ارشد دانشکده مدیریت وارتون دانشگاه پنسیلوانیا, متولد 1981 است. او در مقطع دکتری, به طور اختصاصی بر روانشناسی سازمانی متمرکز شد و در حال حاضر جوان ترین استاد دانشکده وارتون به حساب می آید. حوزه های اصلی فعالیت او در روانشناسی, مباحث مربوط به فرهنگ کسب و کار و همکاری است. آدام گرنت جوایز متعددی از انجمن روانشناسان آمریکا و سازمان های معتبر مربوطه کسب کرده و مشاور شرکت های بزرگی همچون گوگل و فیسبوک در جهت بهبود روابط سازمانی است.

از کتب معروف آدام گرنت می توان به کتاب بگیر و ببخش, کتاب دوباره فکر کن و کتاب نوآوران اشاره کرد.

سوالات متداول

کتاب دوباره فکر کن چگونه به بهبود کیفیت زندگی کمک می‌کند؟
آدام گرانت در این کتاب توضیح می‌دهد که افکار و عقاید پوسیده مانع پیشرفت ما می‌شوند، برای رفع این مانع لازم است همیشه آماده بازنگری در زندگی خود باشیم. در همین راستا کتاب هنر خوب زندگی کردن، نوشته رولف دوبلی، به شما کمک خواهد کرد که با ایجاد باورهای ذهنی جدید، زندگی کاری و شخصی خودتان را خلق کنید. برای داشتن ابزارهای ذهنی قدرتمند این کتاب را در فهرست مطالعه خود قرار دهید.
موضوع اصلی کتاب دوباره فکر کن چیست؟
اصلی‌ترین توصیه کتاب دوباره فکر کن، چکاپ زود به زود زندگی است. همانطور که برای سنجش سلامت جسمی‌مان ماهانه یا سالانه آزمایش‌هایی انجام می‌دهیم تا درصورت وجود مشکل، از آن آگاه شده و در تغذیه یا رفتار فیزیکی خود تجدیدنظر کنیم، افکار و احساساتمان نیز به این فراند نیاز دارند.
کتاب دوباره فکر کن به مسائل شخصی می‌پردازد یا به مسائل همگانی؟
کتاب در سه بخش، از مرحله فردی شروع می‌شود، سپس به مسائل بین اشخاص در موقعیت‌هایی مانند مناظره می‌پردازد و در بخش سوم درباره لزوم تجدیدنظر در محیط‌های اجتماعی همچون سازمان‌ها و شرکت‌ها و به طور کلی جامعه، تحلیل‌های نویسنده را ارائه می‌دهد.

نظرات کاربران

5 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
مریم
خوب بود
یکشنبه 20 تیر 1400
منیژه
خوب.
یکشنبه 20 تیر 1400
صابر خلیلی
خوب بود
سه شنبه 29 تیر 1400
مهران خرمی
عالی بود
20
چهارشنبه 30 تیر 1400
اسلام کریمی
خوب بود
جمعه 01 مرداد 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها