خلاصه کتابآینده ممکن

This Could Be Our Future

آینده ممکن
آینده ممکن
This Could Be Our Future
۴
۰ امتیاز ثبت شده است
مانیفستی برای جهانی سخاوتنمندتر
اثری از ینسی استریکلر (Yancey Strickler)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۴۲ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
 
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب آینده ممکن، شما را به آینده امیدوار می‌کند و ثابت می‌کند که هرکسی می‌تواند جهان را تغییر دهد.

آیا می‌توانید یک فیلم جذاب و یا یک آلبوم موسیقی شاهکار بسازید، بدون آنکه سرمایه یا اسپانسری داشته باشید؟ نویسنده این کتاب و مدیر وب‌سایت کیک استارتر این کار را انجام داده است. وب‌سایتی بین‌المللی که مردم می‌توانند از سایر افراد درخواست حمایت مالی کنند. افرادی ناشناس در اینترنت برای عملی شدن ایده‌هایتان به شما می‌کنند. کمی عجیب است؟

به گفته‌ نویسنده این کتاب، راه انداختن چنین وب‌سایتی در ابتدا احمقانه به نظر می‌رسید. بسیاری از سرمایه‌داران به او می‌گفتند: هیچ‌کس بی‌دلیل به یک غریبه پول نمی‌ده. دنیا این‌طوری کار نمی‌کنه. آنها می‌گفتند: به من بگید از سرمایه‌گذاری تو این پروژه چی گیرم میاد؟ دنیا این‌طوری کار می‌کنه. و این درست همان جهانی بود که نویسنده کتاب آینده ممکن دوست داشت آن را تغییر دهد. جهانی محدودکننده که ایده‌ها فقط با پول قدرتمند می‌شدند. او با راه انداختن کیک استارتر به فکر ساختن شکل دیگری از اقتصاد بود. اقتصادی که بر پایه‌ سخاوت افراد شکل‌گرفته است.

به گفته‌ کتاب آینده ممکن همه‌ ما می‌توانیم ایده‌هایمان را واقعی کنیم. چراکه همه‌چیز این جهان ساختگی است. پس ما هم می‌توانیم سازنده باشیم. او برای این کار یک نظریه تغییر سی‌ساله معرفی کرده و ثابت می‌کند که جهان می‌تواند تغییر کند.

این درست است که بسیاری از کمپانی‌های موسیقیْ بیتلز را قبول نکردند. هیچ استودیویی حاضر نبود فیلم جورج لوکاس را بسازد و تا وقتی‌که جان کندی تول از دنیا رفت هیچ ناشری کتاب اتحادیه ابلهان را چاپ نکرد. امّا این موضوعات نباید باعث شود با خود فکر کنید ایده‌های خوب همیشه گمنام هستند و یا متخصصان چنین ایده‌هایی را درک نمی‌کنند. بیایید از امروز با نگاهی نو به این مسئله فکر کنیم: سیستمی که این‌ همه ایده خوب را نمی‌پذیرد یک سیستم منسوخ است. بپذیرید که سیستم جهان برای چیزی که به سودش نباشد هیچ کاری نمی‌کند. و باور داشته باشید که برای ایده‌هایتان نیازی به یک سیستم منسوخ و اشتباه ندارید. با مطالعه کتاب آینده ممکن، شما از دریچه‌ای نو به جهان و ایده‌هایتان نگاه می‌کند و یاد می‌گیرید یک ایده خوب و یک تصمیم ایدئال چگونه شکل می‌گیرد.

فراموش نکنید که جهان در حال تغییر است و شما باید جزئی از آن باشید. در سال ۲۰۵۰ حدود ۱۰ میلیارد نفر در جهان زندگی می‌کنند. نابرابری‌ها، فشارهای زیست‌محیطی و تغییرات فناوریْ جهان را تغییر داده‌اند. جهان رشد می‌کند و منابع هرروز محدودتر می‌شوند! ما تمامی این فجایع را می‌بینیم و فکر می‌کنیم به ما ربطی ندارد. فکر می‌کنیم که بالاخره نخبه یا ابرقهرمانی پیدا می‌شود و می‌فهمد که چطور باید اقیانوس‌ها و هوا را تمیز کند.

امید داشتن خوب است، امّا باید برنامه داشته باشید. ما اولین گونه‌ بشر نیستیم و آخرین گونه آن‌ هم نخواهیم بود. امّا طوری رفتار می‌کنیم که گویا بعد از مرگ ما هیچ‌چیزی در این جهان اهمیتی ندارد. چنین جهانی ترسناک و دیوانه‌وار نیست؟ آن‌ هم برای بشری که به‌تازگی به آینده امیدوار شده است؟

به یاد داشته باشید که جهان محکوم به فنا نیست. جهان به سمت بهتر شدن پیش می‌رود و شاید ما تغییرات آن را حس نکنیم، امّا این اتفاق نسل به نسل و هر لحظه در حال وقوع است. کتاب آینده ممکن به ما ثابت می‌کند که جهانمان خشک و بدون تغییر نیست؛ پس بهتر است به‌جای دست روی دست گذاشتن، چهره‌ واقعی جهان را ببینید و همین حالا برای تغییر اقدام کنید.

اگر فرصت مطالعه کامل این کتاب را ندارید، همین حالا خلاصه کتاب آینده ممکن را از اپلیکیشن بوکاپو مطالعه و یا به پادکست صوتی این خلاصه گوش کنید.

سوالات متداول

سایت کیک استارتر چیست؟
کیک استارتر یک شرکت‌ سرمایه‌گذاری جمعی است. این شرکت به افراد خلاق در زمینه‌های مختلف کمک می‌کند تا ایده خود را عملی کنند. کیک استارتر در طول 12 سال فعالیت خود توانسته نزدیک به دو میلیارد دلار برای هشتاد هزار پروژه جمع‌آوری کند. پروژه‌هایی که بسیاری از آن‌ها را امروز به‌عنوان برندگان اسکار یا گرمی می‌شناسیم.
چگونه می‌توان در کیک استارتر درخواست حمایت مالی کرد؟
در حال حاضر مردم در بیش از 20 کشور دنیا می‌توانند در کیک استارتر ثبت‌نام کنند. شما برای این کار باید پاسپورت یکی از این کشورها و کارت اعتباری معتبر داشته باشید. پس از ثبت‌نام در سایت، باید ایده خود را در بخش موردنظر توضیح دهید و عکس و توضیحات لازم را ضمیمه کنید. فراموش نکنید که ایده‌های جذاب و خلاقانه معمولاً سرمایه‌گذاران مشتاقی دارند.
کتابهای مشابه کتاب آینده ممکن چه هستند؟
اگر به کتاب‌هایی درباره‌ اقتصاد علاقه دارید و یا از دسته افرادی هستید که دوست دارند هوش اقتصادی خوبی داشته باشند و یا برعکس نسبت به جهان اقتصاد بدبین هستید، بوکاپو بهترین همراه شماست. همین حالا می‌توانید کتاب‌های اقتصاد روایی اثر رابرت جی. شیلر و دید اقتصادی اثر پیتر شیف را از اپلیکیشن بوکاپو دانلود کرده و دانش اقتصادی خود را بیشتر کنید.

نظرات کاربران

۳ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
وحیده مقدسی
۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
کتاب خوبی بود
حامد
۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۹
کتاب خوبی بود
سجاد قاضی
۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
کتاب فوق العاده قابل تاملی بود?
خلاصه کتاب | بوکاپو book background
ایده‌های کلیدی در اپ بوکاپو
اپلیکیشن بوکاپو را اکنون به صورت رایگان دانلود کنید و به مطالعه بپردازید.
ثبت نام و دریافت هدیه
بوکاپو چیست؟