خلاصه کتابقبایل

Tribes

قبایل
قبایل
Tribes
۴.۵
۱۶ امتیاز ثبت شده است
به تو نیاز داریم که رهبرمان باشی
اثری از ست گادین (Seth Godin)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۲۴ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب قبایل که جزو پرفروش‌ترین‌های وال‌استریت ژورنال و نیویورک تایمز در زمان خود است، تعریفی دوباره از معنا و چگونگی رهبری و رهبر بودن بیان می‌کند.

ما انسان‌ها، از دیرباز به دنبال قبایل مورد نظر خود هستیم. از عضویت در گروه هواداران یک گروه موسیقی گرفته تا عضویت در یک جنبش فرهنگی. از نظر ست گودین، تمامی این‌ها یک قبیله به حساب می‌آیند. اما تمامی قبیله‌ها به یک رهبر نیاز دارند.

از نظر ست گادین نویسنده این کتاب، رهبر یک قبیله باید سه ویژگی داشته باشد:

  1. تمایل به ایجاد یک تغییر
  2. توانایی ایجاد یک شبکه ارتباطی موثر میان خود و سایر اعضای قبیله
  3. تمایل به رهبری افراد قبیله

از طرفی، بسیاری از افراد، گمان می‌کنند که تنها افراد مخصوصی توانایی رهبری یک مجموعه را دارند. این دقیقاً باوری است که ست گودین در این کتاب جذاب و خواندنی، آن‌را نقض می‌کند.

با مطالعه این کتاب خواهید دید که شما هم می‌توانید یک رهبر موفق چه در زندگی شخصی و چه در محل کار و میان کارمندانتان باشید. تنها کافیست در مورد آن شور، شوق و عزم کافی داشته باشید. در این صورت خواهید دید که افراد، به سمت قبیله شما خواهند آمد.

پس اگر جزو افراد خواهان ایجاد تغییر در جنبه‌های مختلف زندگی، اجتماع، فرهنگ و ... هستید و زمان کافی برای مطالعه این کتاب را ندارید، مطالعه خلاصه کتاب قبایل در بوکاپو را از دست ندهید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم بعد از مطالعه این کتاب، خلاصه کتاب مهره حیاتی را در بوکاپو مطالعه کنید.

نظرات کاربران

۱۲ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.