خلاصه کتابتعریف دوباره هوش غیرذاتی

Ungifted: Intelligence Redefined

تعریف دوباره هوش غیرذاتی
تعریف دوباره هوش غیرذاتی
Ungifted: Intelligence Redefined
۳.۵
۲ امتیاز ثبت شده است
حقایقی در مورد استعداد، تمرین، خلاقیت و راه‌های منتهی به سرافرازی
اثری از اسکات بری کافمن (Scott Barry Kaufman)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۱۷ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب تعریف دوباره هوش غیرذاتی، کتابی متفاوت با پیش زمینه‌ی روانشناسی است؛ کتابی که می‌تواند مسیر زندگی شما و یا کودکان‌تان را عوض کند.

همگی می‌دانیم که سنجش میزان هوش و استعداد کودکان و سپس هدایت آن‌ها در مسیر درست رابطه‌ای مستقیم با میزان موفقیت آن‌ها در بزرگسالی دارد.

از طرفی برنامه‌ها و آزمون‌های سنجش هوش، عمدتا افراد را به دو دسته نخبه و معمولی تقسیم می‌کند که این امر می‌تواند تاثیر مخربی در آینده‌ی کودکانی که به‌اصطلاح نخبه نیستند داشته‌باشد.

دکتر اسکات بری کافمن، در این کتاب ابتدا به‌بیان این می‌پردازد که معیارهای کنونی سنجش هوش، قدیمی و نادرست هستند. در ادامه کافمن با استفاده از نتایج آخرین تحقیقات در زمینه‌ی ژنتیک و علوم اعصاب و بهره‌گیری از شاخه‌های مختلف علم روان‌شناسی، شیوه جدیدی برای ارزیابی هوش انسان ارائه می‌دهد.

همچنین او با بررسی مواردی همچون IQ، طرز تفکر، میزان خلاقیت و میزان پشتکار انسان به توضیح این مسئله می‌پردازد که دستیابی به موفقیت در زندگی برای همه‌ی افراد ( حتی افرادی که دچار اختلالاتی مانند ADHD و اوتیسم هستند) میسر است.

پس اگر می‌خواهید در این زمینه دانش بیشتری کسب کنید و زمان کافی برای مطالعه این کتاب را ندارید، مطالعه خلاصه کتاب تعریف دوباره هوش غیر ذاتی را در برنامه خود قرار دهید.

نظرات کاربران

۲ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.