خلاصه کتاب
تعریف دوباره هوش غیرذاتی

Ungifted: Intelligence Redefined

تعریف دوباره هوش غیرذاتی
Ungifted: Intelligence Redefined
تعریف دوباره هوش غیرذاتی
4
22 امتیاز ثبت شده
حقایقی در مورد استعداد، تمرین، خلاقیت و راه های منتهی به سرافرازی
اثری از اسکات بری کافمن (Scott Barry Kaufman)
زمان مطالعه 17 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب تعریف دوباره هوش غیرذاتی, کتابی متفاوت با پیش زمینه ی روانشناسی است؛ کتابی که می تواند مسیر زندگی شما و یا کودکان تان را عوض کند.

همگی می دانیم که سنجش میزان هوش و استعداد کودکان و سپس هدایت آن ها در مسیر درست رابطه ای مستقیم با میزان موفقیت آن ها در بزرگسالی دارد.

از طرفی برنامه ها و آزمون های سنجش هوش, عمدتا افراد را به دو دسته نخبه و معمولی تقسیم می کند که این امر می تواند تاثیر مخربی در آینده ی کودکانی که به اصطلاح نخبه نیستند داشته باشد.

دکتر اسکات بری کافمن, در این کتاب ابتدا به بیان این می پردازد که معیارهای کنونی سنجش هوش, قدیمی و نادرست هستند. در ادامه کافمن با استفاده از نتایج آخرین تحقیقات در زمینه ی ژنتیک و علوم اعصاب و بهره گیری از شاخه های مختلف علم روان شناسی, شیوه جدیدی برای ارزیابی هوش انسان ارائه می دهد.

همچنین او با بررسی مواردی همچون IQ, طرز تفکر, میزان خلاقیت و میزان پشتکار انسان به توضیح این مسئله می پردازد که دستیابی به موفقیت در زندگی برای همه ی افراد ( حتی افرادی که دچار اختلالاتی مانند ADHD و اوتیسم هستند) میسر است.

پس اگر می خواهید در این زمینه دانش بیشتری کسب کنید و زمان کافی برای مطالعه این کتاب را ندارید, مطالعه خلاصه کتاب تعریف دوباره هوش غیر ذاتی را در برنامه خود قرار دهید.

  1. محققان, دانشجویان و افراد شاغل در حوزه ی علم روانشناسی و افراد علاقه مند به مباحث علم روانشناسی
  2. مربیان, معلمان, والدین و کسانی که با کودکان سروکار دارند.
  3. افرادی که مایلند تا با دیدگاه و روشی جدید برای سنجش میزان هوش و استعداد انسان آشنا شوند.

دکتر اسکات بری کافمن, نویسنده, سخنران و محقق آمریکایی است.

کافمن در کودکی دچار اختلالات یادگیری بود اما توانست بر این مشکل غلبه کند و به همین جهت علاقه زیادی به کمک به افراد با ذهن های متفاوت با استفاده از علوم روانشناسی, جهت داشتن زندگی معنادار و هدفمند دارد.

کافمن دارای مدرک دکتری در زمینه ی روانشناسی شناختی از دانشگاه ییل آمریکا است. او تاکنون مقالات زیادی برای موسسه ها و نشریات معتبری همچون آتلانتیک, ساینتیفیک آمریکن, روانشناسی امروز و هاروارد بیزینس ریویو نوشته است.

نظرات کاربران

1 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
محمد ابراهیم رزاقی
کتاب
خوبی است حاوی تفکرات موجود مربوط به غیر از هوش
شنبه 17 فروردين 1398
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها