خلاصه کتاب‌ها / روانشناسی / خلاصه کتاب بیدار کردن ببر

خلاصه کتاب
بیدار کردن ببر

Waking The Tiger

بیدار کردن ببر
Waking The Tiger
بیدار کردن ببر
4
9 امتیاز ثبت شده
برای درمان تروما از نیروی درمانی بدن مان کمک بگیریم
اثری از پیتر لوین (Peter A. Levine)
زمان مطالعه 32 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب بیدار کردن ببر کتابی خودآموز در زمینه درمان ضربه روحی یا ترومای روانی است. نویسنده این کتاب, دکتر پیتر لوین یک روان درماندگر آمریکایی است که روش درمانی جدیدی را به نام تجربه بدنی یا تجربه سوماتیک ابداع کرده است. تجربه بدنی یک روش کاربردی برای درمان تروما است و بر رابطه بین ذهن و ویژگی های اندام های زیستی ما تأکید دارد.

همه ما در زندگی به ناچار با اتفاقات آسیب زای زیادی مانند مرگ عزیزان, جدایی, جنگ یا سیل و زلزله روبرو می شویم. این اتفاقات معمولا تأثیرات بدی بر روان ما گذاشته و ممکن است آسیب های روانی عمیقی به جای بگذارند. با خواندن کتاب بیدار کردن ببر خواهیم آموخت که چطور در برابر اتفاقات آسیب زا واکنش مناسبی نشان بدهیم و به کمک ویژگی های غریزی جسم, ترومای خود را درمان کنیم.

بنابراین, اگر می خواهید با روش بسیار جالب تجربه بدنی برای درمان تروما آشنا شوید خلاصه کتاب بیدار کردن ببر نوشته دکتر پیتر لوین را در اپلیکیشن یا وبسایت بوکاپو به صورت صوتی یا متنی مطالعه کنید.

  1. کسانی که به ناچار اتفاقات آسیب زای زیادی را در زندگی تجربه می کنند؛
  2. افرادی که از یک اتفاق ناگوار قدیمی رنج می برند؛
  3. و آن هایی که می خواهند سلامت روانی خود را در زندگی حفظ کنند.

پیتر لوین (Peter A. Levine) روان درمانگر آمریکایی و بنیان گذار روش تجربه بدنی در درمان ترومای روانی است. او دارای دو مدرک دکترا در رشته های بیوفیزیک پزشکی و روان شناسی بوده و بیش از 50 سال است که در زمینه استرس و تروما به کار تحقیقاتی و درمانی مشغول بوده است. دکتر لوین به خاطر نوآوری هایش در روان درمانی بدن محور جایزه یک عمر دستاورد علمی را از انجمن روان درمانی بدن ایالات متحده دریافت کرد. برای گسترش روش درمانی تجربه بدنی, او یک مؤسسه آموزشی جهانی به نام مؤسسه تأسیس کرد که در سراسر جهان متخصصان جدیدی را پرورش می دهد. دکتر لوین نویسنده کتاب های پرفروش متعددی در زمینه روان شناسی و درمان تروما است. کتاب های از مهم ترین کتاب های اوست. کتاب پرفروش او با عنوان بیدار کردن ببر: درمان تروما که به بیش از 30 زبان مختلف دنیا ترجمه شده است, روش درمانی تجربه بدنی او را به خوبی شرح می دهد.

سوالات متداول

خلاصه کتاب بیدار کردن ببر در مورد چه موضوعی است؟؟
کتاب بیدار کردن ببر، نوشته دکتر پیتر لوین، روان‌درمانگر آمریکایی است. این کتاب به شرح روش تجربه بدنی در درمان ترومای روانی می‌پردازد. این روش توسط دکتر لوین ابداع شده است و به ما کمک می‌کند تا با استفاده از ویژگی‌های غریزی جسم، ترومای خود را درمان کنیم.
تروما چیست و چه چیزهای باعث ایجاد آن می‌شود؟
ترومای روانی، ضربه یا آسیب روانی ناشی از تجربه‌های ناخوشایند گذشته است. مواجهه با بلایای طبیعی مثل زلزله، سیل و تغییرات ناگهانی زندگی، مانند مرگ عزیزان یا تصادف رانندگی می‌تواند برای هر فردی بسیار آسیب‌زا باشد. با خواندن خلاصه کتاب بیدار کردن ببر در وب‌سایت بوکاپو ماهیت تروما را بهتر بشناسید.
نویسنده کتاب بیدار کردن ببر، برای درمان تروما چه پیشنهادی دارد؟
دکتر لوین معتقد است که بدون در نظر گرفتن رابطه بین بدن و ذهن، ما قادر نخواهیم بود تروما را به‌درستی بشناسیم و آن را درمان کنیم. به همین دلیل، او رویکرد ابداعی خود، یعنی تجربه بدنی یا سوماتیک را پیشنهاد می‌کند. دکتر لوین در طول 25 سال فعالیت درمانی و تحقیقاتی‌اش به کمک این روش، افراد بسیاری را درمان کرده است.
چرا گاهی اوقات در موقعیت‌های خطرناک خشک‌مان می‌زند؟
خشک‌زدگی یا بی‌حرکتی یکی از سه واکنش غریزی مشترک بین انسان و حیوان در هنگام مواجهه با خطر است. زمانی که واکنش‌های حمله یا فرار ممکن نباشد، ما چاره‌ای جز بی‌حرکت ماندن نداریم. در این حالت، انرژی آزاده‌شده برای حمله یا فرار در بدن باقی می‌ماند و ممکن است به علائم تروما تبدیل شود.

نظرات کاربران

12 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
parastoo
سپاس از بوکاپو مطالب مفید موسیقی متناسب فقط برخی قسمتها سکوت گوینده زیاد بود
چهارشنبه 01 دی 1400
احسان کیانی رئوف
عالی
شنبه 04 دی 1400
امیرحسین نویدی مقدم
خیلی راه حلی نداشت برای رفع مشکل
شنبه 04 دی 1400
مریم خلفاتی
فقط جنبه اطلاعاتی داشت اصلا کاربردی نبود
شنبه 04 دی 1400
مریم
خوب بود
چهارشنبه 08 دی 1400
melika
عالی
یکشنبه 12 دی 1400
حسینعلی نعیم
خوب بود
یکشنبه 12 دی 1400
افسانه سربندی
بسیار عالی بود ودر وسط کتاب واقعا دوست دلشتم که برای آشناهایم بفرستم .موفق وپیروز باشید
یکشنبه 12 دی 1400
حمیدرضاعراقی
توپ توپ بود
چهارشنبه 15 دی 1400
فرشته اخوان
متوسط بود
جمعه 17 دی 1400
Korosh Kianian
با درود و احترام، کتاب آموزنده و مفیدی بود، نکات آموزنده و کاربردی خوبی داشت، سپاسگزارم، شاد و بهروز باشید. 💙🌹
پنج شنبه 23 دی 1400
بهمن تابنده
نجات بخش بود
جمعه 24 دی 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها