خلاصه کتاب‌ها / روانشناسی / خلاصه کتاب بچه هایمان به ما چه می آموزند

خلاصه کتاب
بچه هایمان به ما چه می آموزند

What Our Children Teach Us

بچه هایمان به ما چه می‌ آموزند
What Our Children Teach Us
بچه هایمان به ما چه می‌ آموزند
4.2
7 امتیاز ثبت شده
بچه ها فیلسوفان واقعی زندگی هستند
اثری از پیرو فروچی (Piero Ferrucci)
زمان مطالعه 47 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب بچه هایمان به ما چه می آموزند, درباره یاد گرفتن زندگی از بچه هاست. شاید عجیب به نظر برسد, اما این بچه ها هستند که به ما یادآوری می کنند زندگی آن قدری که فکر می کنیم پیچیده نیست.

هرکدام از لجبازی های کودکانه, برای والدین شبیه یک درس جدید است. بچه ها می توانند به ما یاد بدهند که باید دوباره به زندگی در لحظه برگردیم, رفتارهای کودکانه آن ها می تواند بینش عمیق و معناداری به ما بدهد.

آن ها چیزی از تفکر مدرن, تأثیرات جامعه, خانواده و سنت های ما نمی دانند. بچه ها به شکل خود به خودی, بدون مرز فکری و بدون تعصب به جهان نگاه می کنند. درحقیقت, فیلسوفان واقعیْ بچه ها هستند. این کودکان هستند که دست والدین خود را می گیرند و به آن ها یاد می دهند زندگی را دوباره تجربه کنند و هنر زندگی کردن را بیاموزند.

آن ها شبیه آینه ای هستند که منعکس کننده افکار, نگرش ها و حتی احساسات ناسالم ماست. فروچی در این کتاب سعی می کند این آینه را کشف کند و خودش را در آینه کودکان ببیند. او بچه ها را معلمانی می داند که می تواند از آن ها یاد بگیرد و با رشد فرزندانش به خودشناسی برسد.

فروچی در کتاب بچه هایمان به ما چه می آموزند, تجربیات شخصی اش را به شیوه ای دوستانه و طنز روایت می کند. فروچی معتقد است که بینش او برای همه والدین و افرادی که با کودکان تعامل دارند قابل استفاده است.

اگر برای شما هم جالب است که بدانید بچه ها در هر لحظه و هر اتفاقی چگونه به جهان نگاه می کنند و ما چطور می توانیم از آن ها یاد بگیریم, مطالعه کتاب بچه هایمان به ما چه می آموزند را از دست ندهید.

اگر فرصت مطالعه کامل این کتاب را ندارید, می توانید خلاصه کتاب بچه هایمان به ما چه می آموزند را به صورت صوتی یا متنی از اپلیکیشن بوکاپو مطالعه کنید.

  1. والدینی که می خواهند بیشتر درباره تربیت بچه ها بدانند؛
  2. والدینی که کودکان بازیگوش و لجباز دارند؛
  3. افرادی که دوست دارند فلسفه زندگی را از زبان کودکان درک کنند؛
  4. کسانی که دوست دارند به خودشناسی برسند.

پیرو فروچی فیلسوف و روانشناس مشهور ایتالیایی است. او در دانشگاه تورنتو درس خوانده و اکنون یک روان درمانگر با بیش از 30 سال تجربه است. او به عنوان یکی از رهبران روانشناسی معنوی اروپا شناخته می شود و به دلیل سال ها گفتگو با کودکان و والدین آن ها یکی از باتجربه ترین افراد در این زمینه است. از دیگر کتاب‎ های فروچی می توان به قدرت مهربانی اشاره کرد.

سوالات متداول

کتاب بچه ‌هایمان به ما چه می‌ آموزند، درباره چه موضوعی است؟
خلاصه کتاب بچه‌هایمان به ما چه می ‌آموزند برخلاف کتاب‌های حوزه تربیت فرزندان، درباره یاد دادن به بچه‌ها نیست؛ بلکه درباره یاد گرفتن از آن‌هاست. کودکان بازتابی از رفتار، احساسات و نگرش ما به زندگی هستند. آن‌ها هنوز چیز زیادی از تفکر غالب بر جامعه نمی‌دانند، پس به شیوه خودشان زندگی می‌کنند و می‌توانند این موضوع را به ما هم یاد بدهند.
چرا هر پدر و مادری باید کتاب بچه‌ هایمان به ما چه می‌ آموزند را بخواند؟
ما معنای بسیاری از لجبازی‌ها، شیطنت‌ها و حتی مهربانی‌های کودکان را نمی‌دانیم. کودکان علاوه‌بر اینکه بازتابی از زوایای پنهان وجود ما هستند، یک لوح تمیز و دست‌نخورده‌اند که به شیوه واقعی و معصومانه زندگی می‌کنند. خلاصه کتاب بچه‌هایمان به ما چه می آموزند به شما اجازه می‌دهد که تربیت بچه‌ها را از یک کار مشقت‌بار به یک کندوکاو معنوی تبدیل کنید.
کتاب بچه ‌هایمان به ما چه می‌ آموزند را در چه مرحله‌ای از رشد کودکان بخوانیم؟
بهترین زمان برای خواندن خلاصه کتاب بچه‌ هایمان به ما چه می‌آموزند، دقیقاً پس از تولد نوزاد است. اما اگر این فرصت را از دست دادید نگران نباشید. بچه‌ها در هر مرحله‌ای از رشد، پر از فلسفه‌های عمیق زندگی و آینه‌ای برای خودشناسی هستند. اگر احساس می‌کنید تربیت بچه‌ها از یک کار لذت‌بخش به یک فرآیند خسته‌کننده تبدیل‌شده خلاصه کتاب بچه ‌هایمان به ما چه می‌ آموزند را از دست ندهید.

نظرات کاربران

11 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
علیرضا
نکته های به جایی داشت
شنبه 18 دی 1400
نیلوفرمحمدی
عال بود ممنونم مفید و عالی🥰😍🤩
دوشنبه 20 دی 1400
مهناز منشی زاده
کتاب خوبی هست ، بهتر از والدین قبل از بچه دار شدن اینگونه کتابها را مطالعه کنند.
چهارشنبه 22 دی 1400
حسین درخشان
بی نهایت عالی .و بدرد بخکر
چهارشنبه 22 دی 1400
علیا طالبی
قشنگ بود
چهارشنبه 22 دی 1400
اسلام کریمی
عالی بود ممنون
چهارشنبه 22 دی 1400
فرح دخت راسخ
خوب بود و آموزنده
پنج شنبه 23 دی 1400
shahrzad.izadi
بسیار عالی بود.‌مطالعه این کتاب رو به همه پدر و مادر ها توصیه میکنم. تشکر از بوکاپو عزیز.
شنبه 25 دی 1400
روح اله قرائتی
عالی
دوشنبه 27 دی 1400
حسن مرادی
عالی
سه شنبه 28 دی 1400
مهتاب قائمي
عالی
چهارشنبه 29 دی 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها