خلاصه کتاب
ایده های خوب از کجا می آیند

Where Good Ideas Come From

ایده‌های خوب از کجا می‌آیند
Where Good Ideas Come From
ایده‌های خوب از کجا می‌آیند
4
67 امتیاز ثبت شده
تاریخچه طبیعی خلاقیت
اثری از استیون جانسون (Steven Johnson)
زمان مطالعه 35 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب پرفروش ایده های خوب از کجا می آیند کتاب بسیار ارزشمندی است که به سوالاتی مهم از این دست پاسخ می دهد: چگونه می توان به یک ایده ناب دست پیدا کرد؟ چگونه می توان خلاق بود؟

زندگی انسان از زمان پیدایش تا کنون دچار تحولات و پیشرفت های زیادی شده است. تک تک اختراعات و پیشرفت هایی که انسان در زندگی خود داشته است (از ابداع زبان و الفبا تا پیشرفته ترین اختراعات و نوآوری هایی که هرروز شاهد آن هستیم) از یک ایده خلاقانه نشات گرفته اند.

طبق تعریف استیون جانسون, کارآفرین و نویسنده این کتاب, یک ایده, حاصل روشنایی ناگهانی یک چراغ نیست بلکه حاصل روشنایی تدریجی شبکه ای از چراغ ها است.

جانسون در این کتاب پرطرفدار و پرفروش, با بررسی تحول زندگی بشری و تاریخچه علم, به توضیح عوامل ایجاد سیر تکاملی زندگی انسان و ایده های بنیادی درطول زمان می پردازد. همچنین به مخاطبان خود می آموزد تا چگونه در زندگی شخصی و حرفه ای خود خلاق تر باشند.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که زمان کافی برای مطالعه این کتاب را ندارند, مطالعه خلاصه کتاب ایده های خوب از کجا می آیند در بوکاپو را از دست ندهید.

  1. مدیران شرکت ها, کارآفرینانی که بدنبال ایده های جدید هستند, رهبران گروه های مختلف؛
  2. افرادی که خواهان افزایش قدرت خلاقیت خود هستند؛
  3. کسانی که می خواهند بدانند چگونه می توانند به ایده های ناب و بزرگ دست یابند؛
  4. افرادی که تمایل دارند حقایقی جالب در مورد تحولات زندگی بشر بدانند.

استیون جانسون, نظریه پرداز رسانه و نویسنده ای آمریکایی است که در سال 2010 از طرف مجله دیدگاه, جزو 10 ذهن برتر آینده دیجیتال انتخاب شد.

او تا کنون بیش از 10 کتاب علمی برپایه تکنولوژی و تجربیات شخصی خود نوشته است. از کتاب های محبوب و پرفروش او می توان به نقشه ارواح, تمام چیزهای بد برای شما خوب هستند و ایده های خوب از کجا می آیند اشاره کرد که به بیش از 10 زبان ترجمه شده اند.

استیون جانسون تا کنون با موسسه ها, نشریات و مجله های معتبری همچون وال استریت ژورنال, نیویورک تایمز, فایننشال تایمز و وایرد نیز مشارکت داشته است.

نظرات کاربران

6 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
محمدنژاد
برای من دقیقا همونی بود که بهش احتیاج داشتم چون درگیر شروع یه کار تازه هستم و کتاب مفاهیم ساده و قابل درکی ارائه میده که قدرت بخش هست و مثال های خوبی میاره، ممنون
چهارشنبه 21 آذر 1397
مرتضی شفیعی
نواوری و خلاقیت فرایندی از جز به کل هست
سه شنبه 13 فروردين 1398
یوسف محمدی
راهی برای خلق ایده از هر چیز کو چک و بی اهمیت در اطرافمان یا احساسات درونی و شهود ما با ارزش نشان دادن همه ی علوم و تعامل و ترکیب آن ها با یکدیگر برای خلق ایده های فوق العاده
شنبه 31 فروردين 1398
محمدامین امینی
برای متفاوت فکر کردن و خلق کردن...
سه شنبه 17 ارديبهشت 1398
وحید توکل
جالب بودددد
شنبه 04 خرداد 1398
حمید فراهانی
عالی
چهارشنبه 20 شهریور 1398
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها