خلاصه کتاب‌ها / روانشناسی / خلاصه کتاب چرا بچه ها مدرسه را دوست ندارند؟

خلاصه کتاب
چرا بچه ها مدرسه را دوست ندارند؟

Why Don't Students Like School?

چرا بچه ‌ها مدرسه را دوست ندارند؟
Why Don't Students Like School?
چرا بچه ‌ها مدرسه را دوست ندارند؟
4.1
7 امتیاز ثبت شده
ذهن ما برای تفکر ساخته نشده است
اثری از دانیل تی ویلینگهام (Daniel T. Willingham)
زمان مطالعه 50 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب چرا بچه ها مدرسه را دوست ندارند, درباره حواس پرتی, تمرکز نداشتن و فراری بودن از یادگیری است. اگر شما یک پدر یا مادر مسئولیت پذیر باشید حتما بارها با این جمله مواجه شده اید: «من دیگه نمی خوام درس بخونم!»

ما فکر می کنیم باهوش هستیم, فکر می کنیم دوست داریم چیزهای جدید یاد بگیریم, اما به شکل عجیبی از تفکر فرار می کنیم. سخت ترین کار برای بچه ها حل کردن مسائل ریاضی است؛ درحالی که رؤیای دانشمند بودن را در سر می پرورانند. ما عاشق سر درآوردن از رازهای پنهان هستیم, کنجکاویم, اما به سرعت خسته می شویم و فرار می کنیم.

کتاب چرا بچه ها مدرسه را دوست ندارند, با استفاده از روانشناسی شناختی به شما نشان می دهد که ذهن چگونه فکر می کند, چرا از فکر کردن فراری است و چگونه می توان یک ذهن مؤثر داشت.

دانیل ویلینگهام روانشناس شناختی در این کتاب تلاش می کند تا تحقیقات بیولوژیکی و شناختی خود را به تکنیک های آموزشی تأثیرگذار برای یادگیری بهتر تبدیل کند.

مطالعه چرا بچه ها مدرسه را دوست ندارند, راهی برای درک واقعی مفاهیم و معنا, به جای حفظ کردن است. قدرتی که می تواند استدلال منطقی, تفکر انتقادی و حل مسائل سخت را برایتان آسان کند.

تابه حال به این فکر کرده اید که چرا بچه ها همه برنامه های تلویزیون را به خاطر می آورند, اما درس هایشان را فراموش می کنند؟ برای پاسخ به این سؤال و توصیه های عملی برای یادگیری بهتر و مؤثر, این کتاب را بخوانید.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه کامل این کتاب را ندارید, می توانید همین حالا خلاصه کتاب چرا بچه ها مدرسه را دوست ندارند را به صورت صوتی و یا متنی در وبسایت و اپلیکشن بوکاپو مطالعه کنید.

  1. کسانی که در یادگیری کند هستند؛
  2. کسانی که از درس خواندن بیزارند؛
  3. کسانی که به سرعت از یادگیری خسته می شوند؛
  4. والدینی که نگران افت تحصیلی کودکشان هستند؛
  5. معلمانی که می خواهند شیوه تدریس مؤثری داشته باشند؛
  6. همه افرادی که به جای دانش سطحی در جست وجوی عمق مفاهیم هستند.

دانیل تی ویلینگهام استاد روانشناسی در دانشگاه ویرجینیا است. او تحقیقات گسترده ای در زمینه روانشناسی تربیتی روی کودکان و نوجوانان انجام داده است. ویلینگهام سال ها در زمینه کاربرد روانشناسی شناختی مطالعه کرده و مجموع ایده هایش را در کتاب «چرا بچه ها مدرسه را دوست ندارند؟» به انتشار رسانده است. کتاب چرا بچه ها مدرسه را دوست ندارند از زمان انتشار تاکنون همچنان پرفروش ترین کتاب در دسته روانشناسی تربیتی در آمازون بوده است.

سوالات متداول

کتاب چرا بچه‌ها مدرسه را دوست ندارند، درباره چه موضوعی است؟
خلاصه کتاب چرا بچه‌ها مدرسه را دوست ندارند، به شما توضیح می‌دهد که ما چگونه فکر می‌کنیم، چرا متمرکز شدن و تفکر برای ذهن سخت است و چطور می‌توانیم به‌جای حفظ کردن سطحی به عمق مفاهیم برسیم. نویسنده این کتاب با استفاده از روانشناسی شناختی به شما کمک می‌کند تا مؤثرتر یاد بگیرید.
چرا هر معلمی باید کتاب چرا بچه ‌ها مدرسه را دوست ندارند، بخواند؟
بسیاری از معلمان فکر می‌کنند دانش آموزان تنبل یا بازیگوش هستند. معلم‌ها قرن‌هاست که به دنبال مؤثرترین روش آموزش هستند؛ اما نمی‌دانند که وقتی موضوعی را تدریس می‌کنند چه اتفاقی در ذهن دانش آموزان می‌افتد، چرا بعضی مباحث خسته‌کننده هستند و چطور باید هر دانش‌آموزی را وادار کرد که به‌جای حفظ کردن، مفاهیم را یاد بگیرد. خلاصه کتاب چرا بچه‌ها مدرسه را دوست ندارند، جواب این سؤال را به شیوه علمی و با استفاده از روان‌شناسی شناختی به شما توضیح می‌دهد.
کتاب چرا بچه ‌ها مدرسه را دوست ندارند برای بزرگ‌سالان نوشته‌ شده است؟
خلاصه کتاب چرا بچه‌ها مدرسه را دوست ندارند، یک نوشته روانشناسی و علمی درباره علت‌های فراری بودن مغز از یادگیری و تمرکز است. این کتاب یک راهنمای طلایی برای همه والدین، معلمان و کسانی است که دوست دارند مؤثرتر یاد بگیرند و کمتر حواس‌پرت باشند.

نظرات کاربران

6 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
احسان کیانی رئوف
بسیار عالی
یکشنبه 12 دی 1400
parastoo
خوب بود دوتا از سوالات آموزشی و تربیتی من برطرف شد
دوشنبه 13 دی 1400
سیدجمال احمدی
کتاب خوبی بود
سه شنبه 14 دی 1400
هایده عربخانی
کتاب واقعا عالی بود حاوی نکات جدید و آموزنده
پنج شنبه 16 دی 1400
شهین محمودنیا
عالیه
شنبه 18 دی 1400
روح اله قرائتی
خیلی زیاد خلاصه شده بود .
سه شنبه 21 دی 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها