بهترین کتاب های داستانی جهان

۶ مورد از بهترین کتاب های داستانی جهان را بشناسید

وقتی بهترین کتاب های داستانی جهان را می‌خوانید، می‌توانید هزاران زندگی نکرده را تحربه کنید. در اتاق‌خواب خود در ایران بنشینید؛ اما از تراس خانه‌ای در پاریس به کافه‌ای شلوغ بنگرید. داستان خواندن وقت‌تلف‌کردن نیست. شما می‌توانید با خواندن یک داستان خوب به جای آزمون‌و‌خطا‌ در دنیای واقعی، از سرگذشت شخصیت‌ها و حکمت نویسنده الهام بگیرید.

داستان‌های خوب باعث تزکیه نفس و کاتارسیس می‌شوند و شما را به مرحله‌ای بالاتر هدایت می‌کنند. حتی اگر تمام این موارد را نادیده بگیریم، داستان خواندن لذت‌بخش هم هست. چه چیزی بیشتر از نوشیدن چای داغ حین مطالعه در یک عصر بارانی می‌چسبد؟

پس اگر به‌دنبال خوراک جدیدی برای ذهن خود هستید، این مقاله از مجله بوکاپو را از دست ندهید. ما ۶ مورد از بهترین کتاب های داستانی جهان برای آغاز کتابخوانی را به شما معرفی می‌کنیم؛ کتاب‌هایی که حتماً یک بار هم که شده باید آن‌ها را در زندگی خود بخوانید. ضمناً می‌توانید در ادامه همین مقاله با یک کلیک به خلاصه صوتی و متنی آن‌ها هم دسترسی پیدا کنید.

فواید بهترین کتاب های داستانی

کتابخانه نیمه شب

نورا پشت هم بدبیاری می‌آورد. پدر و مادرش مرده‌اند؛ از کارش اخراج شده است؛ نامزدی‌اش به هم خورده است؛ ارتباطش با دوست صمیمی‌اش کمرنگ شده است و خودش هم احساس می‌کند آدم اضافه‌ای در این دنیاست. پس تصمیم می‌گیرد، به زندگی‌اش پایان دهد. اما این یک خودکشی معمولی نیست!

او بعد از اوردوز با قرص‌ وارد جایی بین مرگ و زندگی می‌شود؛ یک ساختمان پر از کتاب که هیچ انتهایی ندارد. نورا متوجه می‌شود که هر کدام از این کتاب‌ها، داستان زندگی‌های نکرده او هستند. او می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب کند و اگر خواست در همان زندگی باقی بماند.

نورا آن‌قدر می‌گردد و می‌گردد و می‌گردد تا بالاخره راز شادزیستن حقیقی را درمی‌یابد. خلاصه صوتی و متنی کتابخانه نیمه شب، جدیدترین اثر درمیان بهترین کتاب های داستانی جهان را در وبسایت و اپلیکیشن بوکاپو مطالعه کنید.

خلاصه کتاب کتابخانه نیمه شب
داستان کتابخانه‌ای که آرزویش را دارید
مت هیگ
در ۳۳ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب کتابخانه نیمه شب

مزرعه حیوانات

یکی از بهترین کتاب های داستانی جهان، مزرعه حیوانات است. یک داستان ساده و روان که هر کسی با هر سطح سوادی می‌تواند آن را بخواند و به‌سادگی با نحوه تشکیل یک حکومت دیکتاتوری آشنا شود.

مزرعه حیوانات یک فابل است. به این معنا که شخصیت‌های اصلی این داستان حیوانات هستند. جورج اورول با این داستان به‌نوعی ماجراهای انقلاب ۱۹۱۷ روسیه را به تصویر کشیده است.

در این داستان نمادین با خوک‌های موذی، خری دانا، اسب کاری، گوسفندهای کودن و سگ‌های درنده همراه می‌شوید و مرثیه‌ای برای آزادی می‌خوانید. خلاصه این کتاب را از بوکاپو دانلود کنید.

خلاصه کتاب مزرعه حیوانات
داستانی درباره سیاست
جورج اورول
در ۳۵ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب مزرعه حیوانات

۱۹۸۴

اگر مزرعه حیوانات را خواندید و از آن خوشتان آمد، به هیچ وجه این کتاب را از دست ندهید. ۱۹۸۴ نیز جزء یکی از بهترین کتاب های داستانی جهان به حساب می‌آید که نباید آن را از دست دهید.

آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که قرار گرفتن در چنگال یک حکومت توتالیتر به چه شکل است؟ جورج اورول با روایت یک داستان مسحورکننده زندگی در یک کشور دهشت‌انگیز و تمامیت‌خواه را به تصویر کشیده است. جامعه‌ای که شهروندانش حتی در تنهایی خود نیز نمی‌توانند هر کاری دوست دارند، انجام دهند.

آدم‌ها حق نوشتن ندارند و اجازه ندارند درباره هر چیزی صحبت کنند؛ تلوزیون و رادیو در خانه‌ها ابزار شنود محسوب می‌شود؛ تاریخ مدام بازنویسی می‌شود؛ هر دوست یا آشنایی ممکن است خبرچینی برای حکومت باشد و هر محدودیتی که فکرش را بکنید در این کشور وجود دارد.

حالا فقط کافی است کسی برخلاف نظر حکومت کاری انجام دهد؛ سرنوشت او چنان می‌شود که گفتی که چون او ز مادر نزاد! اگر به آشنایی با چنین پاد‌آرمان‌شهری علاقه‌مندید و می‌خواهید بدانید سرنوشت مردم این کشور چه می‌شود، خلاصه این کتاب را حتماً مطالعه کنید.

خلاصه کتاب ۱۹۸۴
مرثیه‌‌ای برای مرگ انسانیت
جورج اورول
در ۲۳ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب ۱۹۸۴

۱۹۸۴ از بهترین کتاب های داستانی جهان

مغازه خودکشی

«آیا در زندگی شکست خورده‌اید؟ پس حداقل در مرگتان موفق باشید» این شعار خانواده توآچ است. خانواده‌ای که یک مغازه خودکشی را اداره می‌کنند و به افراد کمک می‌کنند تا مرگ باشکوهی داشته باشند! شما روایت این خانواده را در یکی از بهترین کتاب های داستانی جهان یعنی مغازه خودکشی می‌خوانید.

جهانی را تصور کنید که در آن از خورشید خبری نیست؛ مسئولین کشورها آدم‌های نالایقی هستند و حتی از آسمان نیز باران اسیدی می‌بارد! هیچ منبعی برای شادی وجود ندارد و آدم‌ها در چنین دنیایی با افسردگی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. تنها راهی که جلویشان می‌بینند، خودکشی است. بنابراین نزد خانواده توآچ می‌روند تا با کمک آن‌ها مرگی باشکوه را تجربه کنند.

اما یک عنصر نامطلوب در این خانواده وجود دارد و او آلن است. او در دنیایی به این سیاهی فردی پر از شور و هیجان است که صدای خنده‌هایش همیشه مغازه را پر می‌کند. همین مسئله باعث شرمساری خانواده توآچ است. آلن و دید مثبتی که به زندگی دارد، شروع داستانی وحشتناک برای خانواده توآچ است.

اگر می‌خواهید بدانید چه بر سر آلن و خانواده‌اش می‌آید، خلاصه این کتاب را از اینجا بخوانید یا بشنوید.

خلاصه کتاب مغازه خودکشی
یک فانتزی سیاه درباره مرگ و زندگی
ژان تولی
در ۲۲ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب مغازه خودکشی

اشتاین بک از نویسندگان بهترین کتاب های داستانی جهان

شرق بهشت

پدر یا مادری را فرض کنید که بین فرزندان خود تبعیض قائل می‌شوند. این کار چه عواقب خطرناکی ممکن است داشته باشد؟ شرق بهشت داستان همین تبعیض‌هاست. این داستان که برگرفته از داستان هابیل و قابیل است و نگاهی به عقاید مسحیت نیز دارد، از مضامینی مثل احساس گناه، تبعیض، رذالت، عشق و خیرخواهی صحبت می‌کند.

در این داستان با دو خانواده تراسک و همیلتون همراه می‌شوید و شاهد حسادت‌ها و اختلافات افراد هستید. حسادت‌هایی که در آخر سرنوشت خوبی را برای افراد رقم نخواهد زد.

یکی دیگر از بهترین کتاب های داستانی جهان بدون شک شرق بهشت است. نویسنده این کتاب جان اشتاین بک است و همین موضوع کافی است تا بدون اتلاف وقت به سراغ مطالعه خلاصه آن در بوکاپو بروید.

خلاصه کتاب شرق بهشت
نگاهی نو به خیر و شر و عشق و نفرت
جان اشتاین بک
در ۲۳ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب شرق بهشت

دنیای سوفی

اگر از دنیای فلسفه هیچ چیزی نمی‌دانید و می‌خواهید بالاخره از جایی شروع کنید، کتاب دنیای سوفی می‌تواند یکی از بهترین کتاب های داستانی جهان برای یادگیری فلسفه باشد. این کتاب با روایت یک داستان جذاب شما را با فلاسفه مختلف و آرای آن‌ها آشنا می‌کند. دنیای سوفی می‌تواند پله‌ای باشد برای پرتاب شما به دنیای هیجان‌انگیز فلسفه.

در این کتاب با سوفی، دختری نوجوان، آشنا می‌شوید که در حال یادگیری فلسفه است. این کتاب غافل‌گیری‌هایی برای شما دارد که در عین یادگیری فلسفه، لذتش را برای شما دوچندان می‌کند.

اگر می‌خواهید بدانید سرنوشت سوفی چه می‌شود و چه غافل‌گیری‌هایی در انتظار اوست، خلاصه این کتاب را از اینجا تهیه کنید.

خلاصه کتاب دنیای سوفی
چگونه به دنیای اطراف خود نگاه کرده و با شناخت فلسفه، به دانش حقیقی نزدیک‌تر شویم
یوستین گردر
در ۵۰ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب دنیای سوفی

سخن آخر

هر کتاب داستانی‌ای ارزش خواندن ندارد. وقت شما باارزش‌تر از آن است که برای هر چیزی وقت بگذارید. برای همین ما سعی کردیم در این مقاله به برخی از بهترین کتاب های داستانی جهان اشاره کنیم تا شما بیهوده وقت خود را برای کتاب‌های زرد تلف نکنید.

به یاد داشته باشید که یک کتاب خوب، کتابی است که شما را به فکر فرو ببرد و سؤالاتی جدید در ذهن شما ایجاد کند. اگر قرار باشد یک کتاب خوب با این ویژگی‌ها به ما معرفی کنید، از چه کتابی نام می‌برید؟

راستی اگر علاوه‌بر آثار داستانی، به کتاب‌های غیرداستانی هم علاقه‌مندید بوکاپو شما را ناامید نمی‌کند. با ورود به وبسایت یا اپلیکیشن بوکاپو به دنیایی از خلاصه‌کتاب‌های متنوع (بیش از ۷۰۰ عنوان) دسترسی پیدا کنید؛ هم صوتی، هم متنی.

سوالات متداول
بهترین کتاب های داستانی برای شروع کتابخوانی چه هستند؟

مزرعه حیوانات، ۱۹۸۴، مغازه خودکشی، شرق بهشت، دنیای سوفی و کتابخانه نیمه‌شب برخی از بهترین کتاب های داستانی‌ای است که می توانید برای شروع کتابخوانی استفاده کنید.

خلاصه کتاب کتابخانه نیمه شب را از کجا تهیه کنم؟

خلاصه کتابخانه نیمه‌شب به‌همراه تعداد زیادی از خلاصه سایر کتاب‌ها در سایت و اپلیکیشن بوکاپو موجود است.

خلاصه کتاب مغازه خودکشی را از کجا تهیه کنم؟

شما می‌توانید با ثبت‌نام در سایت و اپلیکیشن بوکاپو به خلاصه‌کتاب مغازه خودکشی به‌صورت متنی و صوتی دسترسی پیدا کنید.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *