چگونه فرصت‌های زندگی را به بهترین صورت شکار کنید

چگونه فرصت‌های زندگی را به بهترین صورت شکار کنید

چهار روشی که از طریق آن می‌توانید حتی در دشوارترین دوران زندگی، شکارچی بهترین فرصت‌ها باشید

حتی یک برنده خوش‌شانس بانک که مبلغ هنگفتی به دست آورده است، در صورت نداشتن دانش لازم برای استفاده از این فرصت استثنایی، بازنده‌ای بیش نخواهد بود. فرصت‌ های زندگی همیشه وجود دارند؛ حتی زمانی که چشمان شما نسبت به آن بی‌توجه است. برای شکار فرصت های زندگی باید گوش بزنگ بود، همچون عقابی که از بالا شکار خود را مدت‌ها زیر نظر دارد و درنهایت مسرورانه آن را به چنگالش می‌گیرد.

دست از تفکر فقیرانه‌ی خود بردارید!

متاسفانه بیشتر ما از فرصت های کم و یا فرصت هایی که به نظرمان چندان عالی نیستند، استقبال نمی‌کنیم. ذهن ما همیشه از «ناکافی بودن» امور رنج می‌برد و به دنبال بیشترین‌هاست. ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که هرگز به «کم» راضی نیستیم و چشمان‌مان به دنبال لقمه‌های بزرگی است که دور از دسترس هستند. فرصت های زندگی قرار نیست در یک روز خاص و به شکل غیرقابل پیش‌بینی به سمت‌مان روانه شوند؛ فرصت های زندگی همین‌جا درست کنار شما هستند.

فرصت زندگی موفقیت

سرعت‌تان را آهسته کنید

«شلوغ بودن افراطی» و ارائه یک خروجی از امور مختلف، بلایی بر سر انسان مدرن امروزی آورده که فرصت های زندگی دیگر به چشمش نمی‌آید.

فرصت های زندگی باید ابتدا درک شوند تا بتوانید از آن‌ها بهره ببرید و این درک جز با تنهایی امکان‌پذیر نیست.

اغلب ما درگیر کارهای همزمان و پیچیدگی‌های کاری هستیم و قدرت تمرکزمان را از دست داده‌ایم. اما خلاصه کتاب های افزایش بهره‌وری و مدیریت زمان به شما کمک می‌کند که کارهای مهم‌تان را در اولویت قرار دهید.

گری کلر و جی پاپاسان در کتاب آن یک چیز به خوبی به این موضوع اشاره می‌کنند و با بیان نکاتی سودمند نظیر استفاده از اصل ۸۰-۲۰ و اجتناب از انجام چند کار همزمان به خواننده کمک می‌کنند تا از عوامل مزاحم دوری کرده و بهره‌وری خود را افزایش دهد.

پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با مطالعه خلاصه کتاب آن یک چیز یا مفهوم اصلی تمرکز آشنا شوید و سپس با مطالعه خلاصه کتاب افسانه چند وظیفگی و خلاصه کتاب اصل ۸۰-۲۰ بهره وری خود را به حداکثر برسانید.

خلاصه کتاب آن یک چیز
یک راز ساده برای دستاوردهای بزرگ
گری کلر، جی پاپاسان
در ۲۳ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب آن یک چیز
خلاصه کتاب اصل ۸۰-۲۰
چگونه با تلاش کمتر به دستاورد‌های بزرگتری دست‌ یابیم؟
ریچارد کاچ
در ۳۵ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب اصل ۸۰-۲۰
در کنار روز شلوغ کاری، ساعاتی را به تنهایی اختصاص دهید و از خود بپرسید به دنبال چه هستید تا ازین طریق بتوانید فرصت های کوچک و بزرگی که در اطراف‌تان وجود دارد را کشف کنید.

 

زندگی تنهایی فرصت موفقیت

معجزه‌ تشکر

فرصت های زندگی از آسمان بر ما نازل نمی‌شوند؛ فرصت های زندگی گنجی هم نیستند که در اعماق زمین پنهان باشند. فرصت های زندگی، می‌تواند دوستان، خانواده، همکاران و حتی همسایه نزدیک شما باشد. درست است! افرادی که با آن‌ها تعامل داریم می‌توانند در لحظاتی فرصت های بزرگ زندگی‌مان باشند.

اگر با دوستان و آشنایان خود ارتباطی ندارید و روابط اجتماعی شما چندان قوی نیست، تعجبی هم ندارد که همچنان درجا می‌زنید و پیشرفتی هم در زندگی‌تان نداشته‌اید. یادتان باشد که آدم‌های اطراف شما می‌توانند بهترین منبع فرصت های زندگی‌تان باشند. بنابراین سعی کنید شبکه ارتباطات خود را قوی کرده و برای خود سرمایه‌ای به وجود بیاود که هرگز در گذر زمان از بین نرود.

روابط اجتماعی خانواده دوست

فرصت های زندگی با تکرار بیگانه‌اند

آیا زمان کودکی خود را به خاطر دارید؟ در آن زمان راجع به هر چیزی که در اطراف‌تان وجود داشت، کنجکاو بودید. اما با گذر زمان و درگیر شدن با کار و زندگی مدرن، این ویژگی حیاتی را به دست فراموشی سپردید.

اگر همچنان به افکار قدیمی، کارهای همیشگی و روتین خود دل بسته‌اید، هیچ شانسی به شما رو نخواهد کرد.

شانس همان فرصت‌ هایی است که زندگی در اختیارمان قرار می‌دهد و ما به غلط به عنوان شانس از آن تعبیر می‌کنیم.

به دنبال کسب مهارت های جدید باشید و سعی کنید کارهای جدید را امتحان کنید. اگر تابه حال سراغ ورزش نرفته‌اید ورزش کنید و خود را به چالش بکشانید. شاید پتانسیل یک ورزشکار حرفه‌ای در وجود شما وجود دارد که از آن آگاه نیستید. اگر تا به حال آواز نخوانده اید، یک بار این کار را انجام دهید؛ چه کسی می‌داند، شاید شما خواننده سرشناس نسل بعدی شوید!

با کسب مهارت‌های جدید و آشنا شدن با افراد جدید در حوزه‌های مختلف، فرصت های زندگی را همچون آهن‌ربا به سمت خود خواهید کشاند. از پیله خود بیرون بیایید!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *