برای موفقیت شغلی نیازی نیست سخت کار کنید

برای موفقیت شغلی نیازی نیست سخت کار کنید

به‌جای اینکه خلاقیت خود را با کار زیاد از بین ببرید، درعوض هوشمندانه کار کنید

با مطالعه این مقاله خواهیم فهمید:

  • چرا سخت کار کردن بازده کاری‌تان را پایین می‌آورد؟
  • چگونه پی‌گیری اهداف والا باعث خلاقیت بیشتری می‌شود؟

دنیای امروز، دنیای ایده‌ها و کارهای چالش برانگیز است. برای کسی که هر روز به سختی کار می‌کند و با وجود داشتن یک شغل دوم، هنوز به رویاهایش دست نیافته، بسی جای تاسف است!

دنیای امروز در دست کسانی است که هوشمندانه کار می‌کنند نه طاقت‌فرسا!

برای رسیدن به موفقیت شغلی علاوه بر داشتن پشتکار، نیاز به اهداف بلندپروازانه‌ای است که سوخت موتورهای انگیزه‌تان شود. موفقیت شغلی در کنار اهداف بزرگ و تمرکز بر روی آن‌ها می تواند به آسانی محقق شود.

اهداف والا، خلاق‌ترتان می‌کند

مهم نیست که مجبور هستید از ۸ صبح تا ۵ عصر در محل کارتان حاضر شوید و هیچ فرصتی برای تحقق اهداف رویایی‌تان ندارید. برای موفقیت شغلی، همه‌ی توان خود را برای ارتقاء جایگاه و رسیدن به مرحله‌ای بهتر به کار گیرید.

در سال ۱۹۹۷ مطالعه‌ای بر روی کارکنان شرکت موتورولا انجام شد. کارکنان این شرکت بر اساس آموز‌ش‌های مدیریتی که به آن‌ها داده شد، اهداف والایی در سرشان پروراندند که این امر موجب تولید محصولات جدید، آن‌هم در یک دهم زمان پیشین شد. چارلز داهیگ در کتاب باهوش‌تر، سریع‌تر، بهتر با آوردن این مثال، بر اهمیت داشتن اهداف والا در موفقیت شغلی تاکید کرده و آن را لازمه رشد افراد با سرعتی هرچه تمام‌تر می‌داند.

کتاب باهوش‌تر، سریع‌تر، بهتر تکنیک‌هایی را برای‌تان آشکار می‌کند که برای موفقیت شغلی و شخصی زندگی‌تان بسیار کاربردی است. هرچقدر هوشمندانه‌تر کار کنید، خلاقیت کارتان افزایش یافته و علاوه بر این هوشمندانه کار کردن باعث افزایش بهره وری و مدیریت زمان در زندگی‌تان می‌شود.

می‌توانید خلاصه کتاب باهوش تر، سریعتر، بهتر و خلاصه کتاب های دیگر را در وبسایت و اپلیکیشن بوکاپو به صورت متنی و صوتی مطالعه کنید.

خلاصه کتاب باهوش تر، سریعتر، بهتر
سخت کار نکنید! هوشمندانه کار کنید!
چارلز داهیگ
در ۱۸ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب باهوش تر، سریعتر، بهتر

به کارهای بی‌اهمیت، «نه» بگویید

خیلی‌ها فکر می‌کنند موفقیت شغلی در گرو این است که تمام ساعات کاری‌شان را با انجام وظایف متعدد و گاه بی‌اهمیت و جزئی پر کنند. ممکن است دیگران از شما به خاطر انجام کارهای ساده تشکر کنند اما در نهایت انجام کار زیاد باعث پیشرفت شما نخواهد شد زیرا به راحتی می‌توان به جای شما از شخص دیگری استفاده کرد. دستیابی به موفقیت شغلی، در گرو گفتن به موقع «نه» به درخواست‌هایی است که فقط باعث پایین آوردن خلاقیت‌تان می‌شود و تاثیری روی موفقیت شغلی‌تان ندارد.

نه گفتن

به پشت میزتان نچسبید

کارمندانی وجود دارند که حاضر نیستند حتی برای لحظاتی از پشت میز خود بیرون بیایند و برای دقایقی با همکاران خود گپ کوتاهی بزنند. آن‌ها تصور می‌کنند موفقیت شغلی به این است که حتی نهار را هم پشت میزشان میل کنند و حتی یک لحظه هم تکان نخورند. این کارها نه تنها باعث موفقیت شغلی شما نمی‌شود، بلکه از نظر دیگران فردی کسل‌کننده و بدخلق به نظر می‌رسید. برای افزایش خلاقیت بهتر است هر چند ساعت را به کاری نامربوط بپردازید، با همکاران‌تان در مورد برنامه آخر هفته صحبت کنید، با یکدیگر شوخی کنید و مججدا با انرژی بیشتر سر کارتان برگردید.

کتاب آیین دوست‌یابی نوشته دیل کارنگی، در این زمینه می تواند کمک شایانی به شما بکند. یا مطالعه این کتاب، با نکاتی ارزشمند برای برقراری ارتباط موثر با دیگران، افزایش محبوبیت و تقویت مهارت ارتباط با دیگران آشنا خواهید شد. خلاصه کتاب آیین دوست‌یابی را می‌توانید در وبسایت و یا اپلیکیشن بوکاپو مطالعه و یا به نسخه صوتی آن گوش دهید.

خلاصه کتاب آیین دوست‌یابی
روش‌ دوس‍ت‌ی‍اب‍ی‌ و ف‍ن‌ ن‍ف‍وذ در دی‍گ‍ران
دیل کارنگی
در ۲۲ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب آیین دوست‌یابی
از دیگران کمک بگیرید

برای موفقیت شغلی لازم است که در مورد انجام کارهای‌تان قدری انعطاف‌پذیر باشید. اگر بخواهید یک تنه همه وظایف را بر عهده بگیرید و پیشنهاد کمک دیگران را رد کنید، فقط خودتان را خسته خواهید کرد. علاوه بر این انجام بعضی کارها به تنهایی، باعث پایین آمدن کیفیت انجام آن کار می‌شود.

تقسیم وظایف موفقیت شغلی

کامل بودن ممکن نیست

برخی از افراد، موفقیت شغلی را با کامل بودن یکسان می‌دانند، اما این طرز فکر درستی نیست. شما هرگز نمی‌توانید برای کارفرمای خود کامل باشید چون هیچ کسی در این دنیا کامل نیست و چنین انتظاری هم از شما وجود ندارد. بااین‌حال، کامل بودن و وسواس داشتن در ارائه وظایف، باعث می‌شود هم وظایف‌تان را با تاخیر انجام دهید و هم خلاقیت‌تان را از دست بدهید. در حد توان خود برای امور مختلف وقت بگذارید و موفقیت شغلی خود را با رویای ایده‌آل بودن به خطر نیندازید.

کتاب موهبت کامل نبودن، در این زمینه می تواند کمک شایانی به شما بکند. با مطالعه این کتاب خواهید توانست کمال گرایی را کنار گذاشته و از پتانسیل موجود خود حداکثر استفاده را ببرید. خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن را می توانید بصورت متنی و صوتی، در وبسایت و یا اپلیکیشن بوکاپو، مطالعه و یا گوش کنید.

خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن
چطور کسی را که فکر می‌کنید باید باشید، رها کنید و کسی که هستید را در آغوش بگیرید؟
برنی براون
در ۲۴ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب موهبت کامل نبودن
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *