با این چهار روش می‌توانید افرادی را وارد زندگی‌تان کنید که شما را به چالش بکشانند

با این چهار روش می‌توانید افرادی را وارد زندگی‌تان کنید که شما را به چالش بکشانند

برای اینکه خلاقیت خود را در زندگی افزایش دهید، باید افراد درستی را وارد زندگی‌تان کنید

جیم ران، کار آفرین، نویسنده و سخنران معروف انگیزشی، جمله بسیار زیبایی در مورد تاثیر دوستان در زندگی دارد. او معتقد است که از طریق شناختن ۵ دوستی که شما بیشترین وقت خود را با آن‌ها می‌گذرانید، می‌توان فهمید شما چه جور شخصیتی دارید و چگونه می‌اندیشید. نمی‌توان گفت که این جمله‌ای اغراق‌آمیز است زیرا یقیناً روابط و مهارت‌های اجتماعی شما تحت تاثیر افرادیست که با آنها تعامل دارید و بتوانید با آن‌ها سازگار باشید؛ این یعنی در هر فردی به دنبال ویژگی هستید که به شما و نوع دیدگاه‌تان نزدیکی بیشتری داشته باشد.

از طریق راه‌کارهای زیر می‌توانید تاثیر دوستان‌تان را بیشتر کنید و خودتان را به چالش بکشانید:

قدرت «ما» شدن

تاثیر دوستان در زندگی آن‌قدر زیاد است که یک دوست ورزشکار، شما را پرتحرک و یک دوست سیگاری باعث سیگاری‌ شدن‌تان خواهد شد. این اصلا شوخی نیست.

حال برای اینکه بتوانید از لحاظ شخصی و حرفه‌ای رفتارهای مثبت بیشتری را تقلید کنید، ناگزیر باید در انتخاب دوستان‌تان دقت بیشتری کنید.

تاثیر دوستان در زندگی شما مخصوصا اوقاتی که سعی می‌کنید وارد گروه‌های ورزشی، علمی و یا فرهنگی شوید، بسیار بیشتر از هر زمان دیگری است.

تاثیر پر رنگ جمع دوستان

مرزها را درنوردید

برای اینکه بتوانید خود را با افراد موفق همنشین کنید و از تاثیر دوستان در زندگی بی‌نصیب نمانید، تنها به افرادی که همیشه با آن‌ها وقت می‌گذرانید، اکتفا نکنید. حتی اگر در جمعی موفق هستید و دوستان‌ مثبت و سازنده‌ای دارید، باز هم به آن دلخوش نباشید.

روابط اجتماعی

با همجواری و دوستی با افراد جدید افق‌های دید شما نیز گسترش می‌یابد. تاثیر دوستان در زندگی تنها به شما سود نمی‌رساند؛ این رفتار شما باعث رشد مجموعه‌ای که در آن فعالیت می‌کنید نیز خواهد شد.

خلاقیت را فراموش نکنید

برای اینکه بتوانید از اطرافیان خود به عنوان منبعی برای خلاقیت خود استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم قدم بزرگی بردارید. تاثیر دوستان در زندگی آن‌هم برای به چالش کشاندن شما، می‌تواند در المانی به نام خلاقیت بیشتر خودش را نشان دهد. اما بهتر است در این مورد به کم راضی نشوید؛ سراغ گروه‌ها و افرادی بروید که عنصر خلاقیت در آن بسیار فاحش باشد.

با عضویت در شبکه‌هایی که اعضای آن خلاق هستند، این شانس را به خودتان داده‌اید که خود را وارد چالش خلاق‌تر بودن کنید.

خلاقیت ذاتی نیست بلکه این مهارت نیز همانند دیگر مهارت‌ها، اکتسابی است.

ادوین کتمال در کتاب کارخانه خلاقیت به همین موضوع اشاره می‌کند. مدیرانی که نگران خلاقیت و نوآوری در مجموعه خود هستند با خواندن این خلاصه کتاب می‌توانند به دست‌آوردهای بزرگی برسند. این کتاب تجربه ۳۰ سال مدیریت دو شرکت مشهور دنیا، یعنی پیکسار و والت دیزنی است. پیشنهاد می‌کنیم خلاصه کتاب کارخانه خلاقیت را در بوکاپو مطالعه کنید.

خلاصه کتاب کارخانه خلاقیت
غلبه بر نیروهای نادیدنی که در مسیر خلاقیت قرار دارند!
اِد کتمال، امی والاس
در ۲۱ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب کارخانه خلاقیت

بدین ترتیب با پی‌گیری اخبار در مورد برترین‌ها و خلاق‌ترین افراد و گروه‌ها و تعامل و دوستی با آن‌ها، می‌توان تاثیر دوستان در زندگی را دو چندان کرد و زندگی‌تان را وارد چالش بزرگی کنید.

اشکال جدید ارتباطات

درست است که تاثیر دوستان در زندگی بسیار کلیدی است، اما نحوه ارتباط با دوستان و تاثیر گرفتن از راه و روش آن‌ها برای به چالش کشاندن زندگی‌ هم اهمیت زیادی دارد. متاسفانه بیشتر افراد جنبه اجتماعی بودن را تنها در شبکه‌های اجتماعی و دیدار در فضای مجازی خلاصه می‌کنند، درحالیکه این‌گونه تاثیر را نمی‌توان به اندازه‌ای که یک دیدار حضوری و رودررو می‌تواند در زندگی افراد تاثیر بگذارد، مقایسه کرد.

فضای مجازی و شبکه های اجتماعی

وقتی در مورد تاثیر دوستان در زندگی صحبت می‌کنیم، بی‌شک منظور روابطی است که چه در فضاهای مجازی و چه در دنیای واقعی، جانب تعادل را رعایت کرده باشند.

برای اینکه اطراف‌تان را با دوستانی احاطه کنید که شما را به چالش بکشانند، بهتر است سبک زندگی‌تان را نیز تغییر دهید. تاثیر دوستان در زندگی شما بسیار زیاد است و این شما هستید که انتخاب می کنید چه کسی را و از چه منبعی برای دوستی و مصاحبت خود برگزیده‌اید.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *