آثار دارن هاردی

آثار دارن هاردی را بشناسید و در مسیر تحول قدم بردارید

می‌خواهیم درباره نویسنده‌ای محبوب و صاحب‌نام صحبت کنیم. نویسنده‌ای که می‌گوید: «بزرگترین تفاوت میان افراد موفق و ناموفق این است که افراد موفق مشتاق انجام دادن کارهایی هستند که افراد ناموفق از انجام آنها گریزانند» اندیشه‌ها، سخنرانی‌ها و آثار دارن هاردی زندگی بسیاری از مردم را در سراسر جهان متحول کرده است.

در این مقاله از مجله بوکاپو با بیوگرافی، فعالیت‌های حرفه‌ای و کتاب‌های دارن هاردی بیشتر آشنا می‌شویم. با ما همراه باشید.

نویسنده کتاب اثر مرکب را بیشتر بشناسیم؛ دارن هاردی کیست؟

دارن هاردی نویسنده، سخنران انگیزشی، مشاور، مربی و ناشر امریکایی است. او در سال ۱۹۷۱ در سن‌دیگو کالیفرنیا متولد شد و ۱۸ سال بعد اولین کسب‌وکار خود را به راه انداخت.

آنتونی رابینز که او نیز یکی از نویسندگان مشهور و مشاوران بزرگ کسب‌وکار و توسعه فردی است، درباره دارن هاردی گفته است: «دارن هاردی کسی است که اصول پایه‌ای ساده اما عمیق و ضروری برای موفقیت را یافته و آنها را به کار بسته است.»

این نکات در محتوای آثار دارن هاردی نیز هویدا است. او بر اساس همین اصول، در ۲۴ سالگی به درآمد سالانه بیش از یک میلیون دلار رسید و در ۲۷ سالگی شرکتی به ارزش ۵۰ میلیون دلار ساخت.

او در زندگی خودش، درستی یا نادرستی هزاران ایده، منبع و ابزار مختلف را آزمایش کرده است و از طریق شکست‌ها و پیروزی‌هایش نشان داده است که کدام ایده‌ها، ارزشمندند و کدام یک به هیچ دردی نمی‌خورند.

دارن هاردی به عنوان یکی از رهبران صنعت رشد و موفقیت فردی با صدها نویسنده، سخنران و مدیر برتر همکاری داشته است. او ده‌ها هزار کارآفرین تربیت کرده است، مشاور شرکت‌های بزرگ بوده و شخصاً ده ها مدیرعامل کارآمد را تعلیم داده است.

دارن هاردی یکی از رهبران صنعت توسعه فردی است

هاردی زمانی که ۱۸ سال داشت، سعی کرد به آنچه آرزوی پدرش –که یکی از مهم‌ترین الگوهای زندگی او محسوب می‌شد- بود، جامه عمل بپوشاند و در دانشگاه وارد رشته حقوق شد.

نخستین قدم

در همان سال اتفاقاتی افتاد که مسیر او را تغییر داد و او را تبدیل به یک کارآفرین کرد. او در خانه یکی از دوستانش فیلمی تبلیغاتی را دید که یک شرکت تولیدکننده دستگاه تصفیه آب خانگی آن را ساخته بود.

این شرکت دستگاه‌های خود را به قیمت کمتر به افراد می‌فروخت تا آنها با فروش دستگاه‌ها به قیمت بالاتر، سود کسب کنند. هاردی که بیش از هر چیز به انجام چنین کارهایی علاقه داشت، بلافاصله تصمیمش را گرفت: از پس‌انداز خود مبلغی را برای خرید ۴۰ دستگاه کنار گذاشت و وارد کسب‌وکار شد.

اولین مشتری او مادربزرگش بود. مادربزرگ هاردی که از او به عنوان مهم‌ترین زن در زندگی‌اش یاد می‌کند و او را منبع الهام و انگیزه خود می‌داند، نه تنها یک دستگاه از او خریداری کرد، بلکه همسایه‌های خود را متقاعد کرد از هاردی خرید کنند.

به این ترتیب،‌ با گام‌هایی کوچک و استمرار در کار، او اولین موفقیت خود را به دست آورد و حرکت خود را در مسیر پیروزی آغاز کرد. در کتاب اثر مرکب، که یکی از مهم‌ترین آثار دارن هاردی است، نکاتی درباره اهمیت استمرار می‌خوانیم.

اثر مرکب چیست؟ (۱۴ نکته مهم برای حفظ استمرار در کارها) پیشنهاد مطالعه: اثر مرکب چیست؟ (۱۴ نکته مهم برای حفظ استمرار در کارها)

او در سال ۲۰۰۷ ناشر مجله موفقیت و رسانه موفقیت شد. این مجله که به رشد و توسعه در حوزه کسب‌وکار می‌پرداخت بیش ۸۰۰ هزار خواننده داشت و یک مجله موفق در این حوزه به شمار می‌آمد.

علاوه بر این دارن هاردی تجربه مدیریت دو شبکه تلویزیونی مرتبط با پیشرفت و توسعه فردی را نیز در کارنامه خود دارد. هم‌چنین سخنرانی‌های آتشین و تأثیرگذار او باعث شد که از سوی انجمن ملی سخنرانان امریکا به عنوان سخنران برتر معرفی شود.

کدام آثار دارن هاردی را باید خواند؟

دارن هاردی در سال ۲۰۱۰ پا به عرصه نوشتن گذاشت و نویسندگی را با نوشتن کتاب محبوب و پرفروش اثر مرکب آغاز کرد.

اثر مرکب

به گفته خود هاردی این کتاب «درباره موفقیت و هر آن‌چیزی است که واقعاً برای دستیابی به موفقیت لازم است».

دارن هاردی در کتاب اثر مرکب اصولی که باید برای رسیدن به موفقیت بر آنها متمرکز شد و در آنها مهارت یافت را معرفی می‌کند و معتقد است ۶ اصل اساسی وجود دارند که در کنار یکدیگر سیستم اثر مرکب را به وجود می‌آورند و به کار بستن این سیستم موفقیت را تضمین می‌کند.

اثر مرکب درباره اثر گام های کوچک صحبت می کند

دارن هاردی شالوده سیستم اثر مرکب را اینچنین تعریف می‌کند: انتخاب‌های کوچکِ هوشمندانه + ثبات قدم + زمان = تغییرات بنیادین. او معتقد است با تصمیم‌ها و اقدامات کوچک اما پایدار و مداوم می‌توان در نهایت به موفقیت نزدیک شد.

این کتاب به بحث انتخاب‌ها و عادت‌ها نیز می‌پردازد و درباره آگاهی از انتخاب‌ها و دست زدن به انتخاب‌های بهتر و شکوفا کننده سخن می‌گوید. به علاوه راهکارهای مفیدی نیز برای ترک عادات اشتباه ارائه می‌دهد.

خلاصه کتاب اثر مرکب
آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما
دارن هاردی
در ۱۶ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب اثر مرکب

دیوانگان ثروت‌ساز (ترن هوایی کارآفرینی)

یکی دیگر از آثار دارن هاردی که در ایران با دو نام ترن هوایی کارآفرینی یا دیوانگان ثروت‌ساز ترجمه شده است، درباره راه‌های دستیابی به موفقیت در کارآفرینی است.

دارن هاردی در این کتاب با تکیه بر تجربیات شخصی‌اش می‌خواهد به خوانندگانش نشان دهد که چگونه کارآفرین موفقی شوند.

او اولین اصل موفقیت در کسب‌وکار را علاقه می‌داند و معتقد است برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق، کاری که انجام می‌دهیم، چگونگی انجام دادن آن و علت انجام آن را دوست داشته باشیم.

ترن هوایی کارآفرینی یکی از آثار دارن هاردی است

از جمله نکات دیگری که در کتاب دیوانگان ثروت‌ساز/ترن هوایی کارآفرینی به آن اشاره شده است، اصول مهم رهبری در قرن ۲۱، استخدام نیروهای ماهر و کاربلد، تقویت قدرت فروش، نحوه مواجهه با مخالفان و غلبه بر ترس است.

هاردی در این کتاب به تعریف موفقیت و اهمیت شکست می‌پردازد و شکست خوردن را بخشی از فرایند آموختن، رشد کردن و پیشرفت می‌داند.

خلاصه کتاب دیوانگان ثروت‌ساز
کارآفرینی به روش دارن هاردی
دارن هاردی
در ۲۲ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب دیوانگان ثروت‌ساز

بهترین سال زندگی تو

سومین مورد از آثار دارن هاردی که در این مقاله با آن آشنا می‌شویم کتاب بهترین سال زندگی تو است. دارن هاردی در این کتاب می‌کوشد به سوالاتی درباره تغییر زندگی پاسخ دهد. اینکه هدف بزرگ ما در زندگی چیست و چه چیزی ما را به هدفی که عاشق آن هستیم می‌رساند.

این کتاب به خوانندگانش کمک می‌کند تا بهترین سال زندگی‌شان را طراحی کنند و با هدف‌گذاری صحیح به اهدافشان دست یابند.

این کتاب به شیوه گام به گام و کاملاً عملی نوشته شده است و با داشتن کاربرگ‌ها و تمارین کاربردی مخاطب را به سمت اجرای دقیق مطالب کتاب هدایت می‌کند.

سخن آخر

مطالعه آثار دارن هاردی که یکی از محبوب‌ترین نویسندگان و مربیان توسعه فردی و موفقیت است، قدمی اساسی برای حرکت در مسیر زندگی بهتر محسوب می‌شود. او خالق آثار موفقی همچون اثر مرکب و ترن هوایی کارآفرینی است که در این مقاله به معرفی آنها پرداخته‌ایم.

سوالات متداول
دارن هاردی کیست؟

دارن هاردی نویسنده، سخنران انگیزشی، مشاور، مربی و ناشر امریکایی است. او صاحب کسب‌وکارهای موفق و ناشر مجله موفقیت بوده است.

آثار دارن هاردی چه هستند؟

اثر مرکب، ترن هوایی کارآفرینی، بهترین سال زندگی تو، رهبری در قرن ۲۱، ۱۰ هفته تا موفقیت بی‌چون و چرا از مهم‌ترین آثار دارن هستند.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *