معرفی مارک منسن زندگی نامه

مارک منسن، استاد «هنر ظریف بی خیالی»

معرفی مارک منسن (Mark Manson)

مارک منسن، نویسنده، بلاگ‌نویس و کارآفرین امریکایی است که از سال ۲۰۰۹ کار نوشتن را آغاز کرد. او الهام و ایده‌ نوشته‌هایش را از دید متفاوت و عمیق به رویدادهای پیرامون خود می‌گیرد. نوشته‌های مارک بیشتر در زمینه فرهنگ‌سازی، روابط انسانی، تصمیم‌های مهم در زندگی و روانشناسی است. بیشتر محبوبیت منسن مربوط به بلاگ‌هایی در خصوص خودپروری و توصیه‌هایی به مردان بود.

بیوگرافی مارک منسن

مارک منسن متولد سال ۱۹۸۴ در ایالت تگزاس آمریکاست. او پس از گذراندن مقاطع تحصیلی خود برای تحصیلات دانشگاهی، به بوستون مهاجرت کرد و در دانشگاه این ایالت مشغول به تحصیل شد. سرانجام در سال ۲۰۰۷، در رشته روابط بین‌الملل و تجارت از دانشگاه بوستون فارغ‌التحصیل گردید. در همان سال، مارک در یک شرکت سرمایه‎‌گذاری مشغول به کار شد؛ اما به دلیل اینکه در زمان کار، کتاب می‌خواند او را اخراج کردند. به گفته خود مارک، این تنها تجربه او از کار واقعی بوده است. او هم‌اکنون در نیویورک زندگی می‌کند.

مارک اولین بلاگش را در سال ۲۰۰۹ نوشت و در سایت خود منتشر کرد. پس از گذشت چند سال، نوشته‌های او در بین مردم بسیار جذابیت پیدا کرد. این محبوبیت به قدری بود که روزانه بیش از یک میلیون نفر به سایت او مراجعه کرده و مطالبش را می‌خواندند. وبسایت مارک منسن سالانه بیش از ۱۵ میلیون بیننده دارد که از مطالب این سایت استفاده می‌کنند.

نقل قول های معروف مارک منسن

او توانست با نوشتن آثاری بسیار جذاب، به محبوبیتی مثال‌زدنی دست یابد. مطابق آمار مجله نیویورک تایمز، مارک منسن عنوان پرفروش‌ترین نویسنده را از این مجله دریافت کرده است. همچنین کتاب‌های مارک به بیش از ۶۵ زبان ترجمه شده و فروش بیش از ۱۴ میلیون نسخه را در ۲۰ کشور به همراه داشته است.

زندگینامه مارک منسن

منسن خود را انسانی تجربه‌گرا توصیف می‌کند. به این معنی که تمایل دارد تا محیط اطراف خود را ببیند و تجربه کند. به همین دلیل در سال ۲۰۰۹ پس از آنکه کسب‌وکار اینترنتی‌اش را آغاز کرد، شروع به سفر در دنیا نمود. او به مدت هفت سال از زندگی خود را در سفر گذراند و در این مدت مشاغل بسیاری را به صورت موقت امتحان کرد. او بیش از ۵۰ کشور را دیده و تجربه زندگی در بیشتر آنها را دارد.

مارک به دلیل سفرهای طولانی و تجربه زندگی در کشورهای مختلف، به ۳ زبان مسلّط است.  همچنین، بسیاری از مطالب کتب خود را از تجربه همین سفرها به دست آورده است. او رسالت خود را ارائه راهکارهای کاربردی در جهت بهبود توسعه فردی و شادی می‌داند.

کتاب‌های مارک منسن

با توجه به شهرت جهانی این نویسنده، در ایران نیز مترجمانْ کتاب‌های این نویسنده را به فارسی ترجمه کرده‌اند که اتفاقاً بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در ادامه به بررسی و معرفی کتب ترجمه‌شده او خواهیم پرداخت:

هنر ظریف بی خیالی

این کتاب که با عنوان «هنر ظریف رهایی از دغدغه ها» نیز ترجمه شده است، قصد دارد به خواننده در پیدا کردن مراکز توجه ارزشمند زندگی‌اش کمک کند. منسن با ارائه نکات و مثال‌هایی ذهن مخاطب را از دغدغه‌های بیهوده و بی‌فایده رها کند.

جملات معروف مارک منسن

اساس این کتاب بر پایه توصیه‌های کاربردی به جهت خوب زندگی کردن و رهایی از دغدغه‌ها است. این کتاب توصیه می‌کند که برای خود فرصتی را ایجاد کنید تا به دور از دغدغه‌های روزمره و شاید ساختگی، شادی زندگی را به خودمان یادآوری کنیم، بیشتر فکر کنیم و راهی برای بهبود زندگی پیدا کنیم. این کتاب تلاش می‌کند تا هر ویژگی که آن را جزء شکست خود می‌دانیم شناسایی کنیم. در ادامه، نکاتی را ارائه می‌کند تا این ویژگی‌ها و مشخصه را رها کرده و زندگی شادتری داشته باشیم.

خلاصه کتاب هنر ظریف بی خیالی
روشی غیرمعمول برای داشتن یک زندگی خوب
مارک منسن
در ۳۷ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب هنر ظریف بی خیالی

اوضاع خیلی خراب است

مارک در این کتاب درباره اضطراب‌های پنهان و مبهمی صحبت می‌کند که بیشتر آنها به دلیل زندگی مدرن برای افراد پیش آمده است. البته لازم به توضیح است که پایه اصلی این کتاب، شاد بودن در دنیای امروز است. مارک در این کتاب سعی کرده که انواع اضطراب‌های مخفی زندگی انسان را شناسایی کرده. به شکل ماهرانه آنها را توصیف کند. در آخر به این نکته اشاره دارد که تلاش بیش از حد ما برای یافتن شادی، نه تنها مارا به آن نزدیک نمی‌کند بلکه باعث کاهش و دوری ما از شادی خواهد شد.

همه چیز به فنا رفته

کتاب همه چیز به فنا رفته، درواقع ضلع سوم مثلث کتاب‌های مارک منسن است. او در این کتاب، درباره امید صحبت می‌کند. دید کلی این کتاب بر این پایه استوار است که بسیاری از فرایندها و ارزش‌ها در حال نابودی هستند و اضطراب و نگرانی در سطوح مختلف زندگی هر انسانی وارد شده است. لازم است که ابتدا این امر را بپذیریم و جایگاه امید را بیشتر در زندگی بشناسیم.

در این کتاب، مارک با قلمی روان و حس شوخ‌طبعی بسیار عالی به جای ارائه سندهای موثق، خواننده را با طرح سؤال به فکر وامی‌دارد و نتیجه‌گیری را به عهده خواننده می‌گذارد.

خلاصه کتاب همه چیز به فنا رفته
چگونه از انبوه اخبار تلخ جان سالم به در ببریم!
مارک منسن
در ۴۷ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب همه چیز به فنا رفته

معروف ترین اثر مارک منسن

شاید بتوان معروف‌ترین اثر مارک منسن را هنر ظریف بی خیالی دانست. بر اساس آمار منتشر شده از سوی نشریه نیویورک‌تایمز، این کتابْ پرفروش‌ترین کتاب سال این نشریه بوده است. همچنین، این اثر علاوه بر استقبال بی‌نظیر از سوی مردم، مورد توجه بسیاری از منتقدان نیز قرار گرفته است. در بخشی از این کتاب، مارک منسن می‌نویسد:

“به جرئت می‌توان گفت این کتاب روشی نو برای خوب زندگی کردن است و نویسنده در این کتاب از خواننده می‌خواهد که این اثر را به چشم راهنمایی برای راحت‌ٰتر و معنی‌دارتر رنج کشیدن ببیند. این کتاب قصد آموختن اینکه چگونه به دست بیاوریم یا از دست بدهیم را ندارد، بلکه مقصودش این است که چگونه ببازیم و رها کنیم”

درواقع، این کتاب، دیدگاهی متفاوت از آنچه تاکنون در کتب روانشناسی و توسعه فردی می‌خواندیم ارائه می‌کند. دیدگاهی که همه ما فارغ از اینکه به چه کاری مشغول هستیم، به آگاهی از آن نیاز داریم.

سوالات متداول
مارک منسن کیست؟

مارک منسن (Mark Manson)، نویسنده کتاب مشهور «هنر ظریف بی خیالی»، بلاگ‌نویس و کارآفرین امریکایی است که از سال ۲۰۰۹ کار نوشتن را آغاز کرد. کتاب‌های مارک به بیش از ۶۵ زبان ترجمه شده و فروش بیش از ۱۴ میلیون نسخه را در ۲۰ کشور به همراه داشته است. 

معروف‌ترین کتاب‌های مارک منسن کدامند؟

مشهورترین اثر این نویسنده، کتاب «هنر ظریف بی خیالی» است اما دو کتاب «همه چیز به فنا رفته» و «اوضاع خیلی خراب است» نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند.

دلیل موفقیت مارک منسن چیست؟

مارک منسن خود را انسانی تجربه‌گرا توصیف می‌کند. او با نوشته‌های تاثیرگذار و توصیه‌هایش در زمینه خودپروری به خواننده کمک می‌کند تا ذهنش را از دغدغه‌های بیهوده زندگی رها کند و توجهش را به مسائلی که واقعا ارزشمند هستند، متمرکز کند.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *