ویژگی های زنان مستقل

زنان مستقل چه ویژگی هایی دارند؟

افراد تصورات و تعریف‌های متفاوتی از زنان مستقل دارند. زنی که قبض‌هایش را خودش پرداخت می‌کند، وسایلش را خودش می‌‌خرد و به مردی اجازه نمی‌دهد روی ثبات یا اعتمادبه‌نفس او تاثیر منفی گذارد. زنی که به طور کامل از خود حمایت می‌کند و به توانایی خود افتخار می‌کند، مستقل تلقی می‌شود.

یک زن مستقل احساس و باور‌های خود را بر زبان می‌آورد و بر اساس ارزش‌های خود زندگی می‌کند. زنان مستقل در همه سطوح مستقل هستند – آن‌ها استقلال مالی دارند، هدف‌های خود را دنبال می‌کنند و بهترین دوست خود هستند.

یک زن مستقل خودش را همان‌طور که هست دوست دارد و به زندگی شخصی‌اش، دستاورد‌هایش اهمیت می‌دهد، اما هرگز خود‌محور نیست. این مقاله از مجله بوکاپو ویژگی‌ها، روش زندگی و مشکلات زنان مستقل را بررسی می‌کند، با مجله بوکاپو همراه باشید.

۱۰ نشانه برای شناخت زنان موفق

دنیا مملو از زنان شگفت‌انگیزی است که اهمیت خود را درک کرده و ردی از خود بر جهان به‌جای گذاشته‌اند. ما در طول زندگی با زنانی زیادی روبه‌رو می‌شویم، اما فقط تعدادی از آن‌ها ما را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

آیا تابه‌حال رفتار زنی شما را شگفت‌زده نکرده است؟ او راه خود را می‌رود و به دنبال جلب نظر هیچ کسی نیست. دیدن این ۱۰ نشانه در یک زن به شما می‌گوید با زنی مستقل مواجه شده‌اید.

اعتماد به نفس و عزت نفس در زنان مستقل

 • عزت نفس:

احساس لیاقت و ارزشمندی فارغ از دستاوردهای بیرونی، زیربنای وجودی هر انسان مستقل و موفقی است. زن مستقلی را نخواهید یافت که برای تقویت عزت نفس خود تلاش نکرده باشد.

 • اعتمادبه‌نفس:

هیچ فردی بدون باور به توانایی‌ها و مهارت‌هایش، به استقلال نمی‌رسد. اعتماد به نفس یعنی آماده ورود به چالش‌ها هستید، نتیجه هرچه می‌خواهد باشد.

 • سازنده:

ذهن می‌خواهد احساس موفقیت کند. زنان مستقل دائماً می‌پرسند: «چه‌کار دیگری می‌توانم انجام دهم؟».

 • امیدوار و مثبت:

افراد مستقل می‌دانند که تمرکز بر ناکامی‌ها، نشدن‌ها و مشکلات هیچ کمکی به رشد آن‌ها نمی‌کند. روشنایی آن‌ها بر خلق‌وخو و ذهنیت دیگران نیز اثر می‌گذارد.

 • فعال و جسور:

این زنان رویاهای خود را دنبال می‌کنند و فرصت‌های بزرگی را در آینده برای خود متصور هستند.

 • مقابله با ترس:

زنان مستقل با ترس‌ها و مشکلات خود روبه‌رو می‌شوند؛ زیرا می‌دانند این تنها راه از بین بردن آن‌هاست.

 • خودمراقبتی:

زنان قوی از نظر ذهنی از خود مراقبت می‌کنند و درعین‌حال به دیگران نیز اهمیت می‌دهند.

 • راسخ در اعتقادات:

آن‌ها با صراحت درباره باور‌های خود و مسائل و مشکلات جامعه صحبت می‌کنند.

 • عدم توجه به حرف دیگران:

نادیده‌گرفتن نظر دیگران دشوار است، اما یک زن مستقل به حرف آن‌ها بی‌توجه است.

 • صداقت با خود:

آن‌ها برای جلب رضایت دیگران خود را تغییر نمی‌دهند و با خودشان با صداقت رفتار می‌کنند.

نشانه های زنان مستقلبه عبارت ساده، یک زن مستقل، یک زن با اعتمادبه‌نفس و باانگیزه است که مسئولیت تصمیمات خود را بر عهده می‌گیرد و هرگز بقیه جهان و اطرافیان را به‌ خاطر اشتباهات خود سرزنش نمی‌کند.

یادگیری ۱۰ نشانه که شما با زنی مستقل روبه‌رو هستید به شما کمک می‌کند تفاوت زنان مستقل را با زنان خودمحور را تشخیص دهید. زنی لجباز و گستاخ که ادعای مستقل بودن دارد باید از دروغ‌گفتن به خود و اطرافیانش دست بردارد، زیرا یک زن قوی نیاز به رئیس‌بازی و خودمحور بودن ندارد.

زنان مستقل از نظر مردان

مردان امروزی مدام می‌گویند: «من زنی قوی و مستقل می‌خواهم که بتواند زند‌گی‌اش را جمع‌وجور کند و از خودش مراقبت کند.». شنیدن این جملات از مرد‌ها خیلی خوب است.

این نشان می‌دهد انتظارات و تصورات مردان از زنان در مقایسه با پدران خود تغییرات شگرفی داشته است. مردان پذیرش بیشتری نسبت به زنان موفق دارند و در کنار آن‌ها احساس خطر نمی‌کنند.

البته یک مشکل بزرگ این وسط وجود دارد! مرد‌هایی که برای دوستی و ازدواج خواهان زنان مستقل هستند، در زمان مواجهه با یک زن مستقل، زیاد رضایت ندارند و ارتباط خوبی نمی‌گیرند.

این مسئله نشان از عدم آگاهی مردان نسبت به ویژگی‌های زنان مستقل دارد. مردان متوجه نبودند که با چه مدل زنانی روبه‌رو هستند. روبه‌روشدن با زنان مستقل و پذیرش آن‌ها در زندگی برای آن‌ها مثل خارج‌شدن از منطقه امن (comfort zone) خود است.

مطالعه‌ای دراین‌رابطه در اواخر سال ۲۰۱۵ در بولتن شخصیت و روانشناسی اجتماعی (Personality and Social Psychology) چاپ شد. این مطالعه نشان داد که مردان علاقه‌ای به‌قرار ملاقات با زنان باهوش‌تر از خود ندارند. درحالی‌که بیش از ۸۰ درصد از مردان هوش را به‌عنوان یک شرط اصلی در پروفایل دوست‌یابی خود می‌نویسند.

زنان مستقل از نظر مردانبا زندگی در کنار زنان مستقل ابراز وجود مردان به آن شکلی که در گذشته تجربه می‌کردند، سخت‌تر شده و احساس کم‌ارزشی می‌کنند. به همین دلیل است که آن‌ها در برخورد با یک زن مستقل عقب‌نشینی کرده تا این احساس‌های ریشه‌ای را در خود حفظ کنند.

علی‌رغم این صحبت‌های مطرح شده، کمتر مستقل‌بودن، کمتر موفق‌بودن و کمتر جاه‌طلب بودن یک زن تضمینی بر داشتن یک رابطه عالی نیست. روابط باید بر پایه عشق، حمایت و درک استوار باشند.

زندگی موفق باراک اوباما و میشل نمونه موفقی از این جریان است. او امروز از خود به‌عنوان شوهر میشل یاد می‌کند تا به او اجازه درخشش بدهد. زوج‌بودن یک رقابت نیست، بلکه فرصتی برای رشد‌کردن کنار یکدیگر است. اگر در رابطه خود احساس رقابت منفی دارید و در حال صدمه زدن به یکدیگر هستید اینجا کلیک کنید و از شکست رابطه خود جلوگیری کنید.

استیو هاروی در کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن توصیه‌های موثری به شما برای برقراری ارتباط بهتر با شریک عاطفی‌تان دارد. او با این کتاب به شما می‌گوید چگونه به مردان کمک کنید تا بدون جبهه‌گیری شخصیت مستقل شما را در کنارشان بپذیرند و روابط مسالمت‌آمیزی برقرار کنند.

۱۰ ویژگی یک زن مستقل که یک مرد باید بداند

در دنیای امروز زنان نیز پابه‌پای مردان در جامعه حضور دارند و مسئولیت‌های مهمی را عهده‌دار هستند. به عبارتی صنعتی‌شدن جوامع و حق‌خواهی زنان خیلی زود آن‌ها را به آمال و آرزوها‌ی تاریخی زنان دنیا رسانده است.

مردان نیز خواهان یک زن مستقل، قوی و باهوش هستند. اما اکثر آن‌ها نمی‌دانند در حضور یک زن با اعتمادبه‌نفس، جاه‌طلب، جذاب و مستقل چگونه برخورد کنند. آگاهی مردان از ویژگی زنان مستقل آن‌ها را با شرایط ذهنی بهتری سر قرار می‏فرستد.

 • زنان مستقل به مردان بالغ تمایل دارند:

مردانی که علاوه بر توانایی فیزیکی قدرت کنترل احساسات خود را برای او جذاب هستند. مرد باید در رابطه و اجتماع شخصیت مستقلی داشته باشد.

 • زنان مستقل به میزان درآمد مردان کمتر اهمیت می‌دهند:

او سخت‌کار می‌کند تا استقلال مالی خود را داشته باشد و نمی‌خواهد مانند یک فرد وابسته در رابطه دیده شود.

 • زنان مستقل به شرایط معمولی رضایت نمی‌دهند:

مردانی که به دنبال ایجاد تغییر شرایط خود نیستند و زندگی خود را بر اتفاقات غیرمنتظره برنامه‌ریزی می‌کنند برای او جذابیتی ندارند. او به شرایط معمولی عادت ندارد.

 • زنان مستقل درباره مسائل زندگی جدی هستند:

او می‌داند اگر برای تفریح و استراحت وقت صرف نکند فردی کسل‌کننده خواهد بود، اما حاضر نیست با افرادی که با روحیات او همخوانی ندارند وقت‌گذرانی کند.

 • زنان مستقل به عشق اعتقاد دارند:

او می‌داند که عشق واقعی وجود دارد. وقتی مرد مناسب خود را یافت بدون بازی دادن و بهانه‌های الکی وارد رابطه می‌شود.

 • زنان مستقل زندگی خود را دارند:

یک زن قوی اهداف و رویاهای خود را دنبال می‌کند و رابطه داشتن چیزی نیست که تمام طول سال ذهن او را به خود درگیر کند.

 • زنان مستقل از هیچ قضاوتی نمی‌ترسند:

او به حرف مردم اهمیت نمی‌دهد. اینکه مردم درباره تصمیماتش چه نظری دارند به او مربوط نیست و جسورانه اهدافش را عملی می‌کند.

 • زنان مستقل از مردان کم جسارت گریزانند:

او به افرادی تمایل دارد که در سختی‌های زندگی یک جنگجو هستند. روز‌های سخت دوام نمی‌آورند اما آدم‌های سخت‌کوش دوام می‌آورند.

 • زنان مستقل رک و مستقیم صحبت می‌کنند:

اگر سوالی در ذهن او جواب مشخصی نداشته باشد خیلی مستقیم برای شفاف‌سازی از فرد مقابل سوال می‌پرسد. او موضع شما را درباره مسائلی مثل خانواده، مذهب، شغل و تحصیلات می‌پرسد.

 •  زنان مستقل از مجرد ماندن ترسی ندارند:

یک زن قوی از مجرد ماندن ترسی ندارد. او آماده است تا در زمان مناسب و به شخص مناسب خود متعهد شود.

آگاهی از ۱۰ ویژگی زن مستقل که یک مرد باید بداند، شاید سر قرار رفتن با او را به مسئله‌ای دلهره‌آور تبدیل کند. اما این آگاهی خوب است، مردان باید بدانند با چه زنی ملاقات خواهند داشت.

علاوه بر این، یک زن قوی دوستی شگفت‌انگیز است، تا زمانی که با او رفتار صادقانه‌ای داشته باشید او با تمام وجود در رابطه خواهد ماند. یک زن قوی یکی از بهترین انواع زنان برای قرار ملاقات است، چرا که علاقه و تعهد او به شما خالصانه و واقعی خواهد بود.

ویژگی های مهم یک زن مستقل

یک زن مستقل کیست؟

زنان قوی و مستقل، الهام‌بخش همه هستند؛ اما برخی مردان حتی نمی‌دانند با چه گنجی روبه‌رو هستند. مردان اینقدر در نقش مردسالارانه خود فرورفته‌اند که حتی نمی‌دانند شما بدون آن‌ها چه‌قدر قوی هستید.

اگر در یکی از این روابط گرفتار شده‌اید، ممکن است نیاز به دیدن نشانه‌هایی داشته باشید که بدانید چه‌قدر قوی و مستقل هستید.

 • او می‌داند چه کاری انجام می‌دهد و به‌خوبی از خود و اطرافیانش مراقبت می‌کند.
 • او به پیشنهادات اطرافیان گوش می‌دهد، اما وقتی تصمیم خود را گرفت، مصمم جلو می‌رود.
 • او جسور است و از بیان نظرات خود واهمه‌ای ندارد و ایده‌هایش را منطقی و دست‌یافتنی می‌بیند.
 • او زندگی را خیلی دراماتیک نمی‌بیند. کمی درام در زندگی خوب است، اما اغراق را دوست ندارد.
 • او هر موقعیتی را مشاهده و تجزیه‌وتحلیل می‌کند، سپس به مسائل واکنش نشان می‌دهد.
 • او توقعات زیادی از خود دارد، چرا که به خود و دستیابی به آن‌ها ایمان دارد.
 • او انتظارات غیرواقعی از خود و اطرافیانش ندارد. علاوه بر این به آن‌ها در دستیابی به اهدافشان کمک می‌کند.
 • او می‌تواند با هر شرایط و موقعیتی به‌تنهایی مقابله کند.
 • او از نظر مالی مستقل است و هرگز از زیر بار مسئولیت‌ها شانه خالی نمی‌کند.
 • او همیشه معتقد است همه چیز باید دوطرفه باشد و وقت و انرژی خود را صرف افرادی نمی‌کند که برای او اولویت نیستند.

زنان اطراف خود را دوباره ببینید. دنبال‌کردن این نشانه‌ها شما را به زنان مستقل زیادی می‌رساند. یک زن مستقل نه‌تنها باری بر دوش دیگران اضافه نمی‌کند، بلکه بار‌ها در مسیر زندگی باری از دوش آن‌ها برمی‌دارد.

نحوه رفتار و تصمیم گیری زنان مستقل

مشکلات زنان مستقل

زنان مستقل در سراسر دنیا تقریبا با مشکلات مشابهی مواجه هستند. برخی از متداول‌ترین مشکلات زنان مستقل در زیر لیست شده است.

 • خانواده:

گاهی اعضای خانواده در زمان تصمیم‌گیری در کار شما دخالت کرده و مانع از تصمیم‌گیری مطابق میل خود می‌شوید. تنها می‌مانید، و خانواده تلاش می‌کند روحیه مستقل شما را تغییر دهد.

 • فشار همسالان:

فشار گروه دوستی و همسالان باعث می‌شود در بعضی موارد از تصمیم خود منصرف شوید. این تصمیم به شما احساس ضعف می‌دهد.

 • مشکلات اجتماعی:

اگرچه در زندگی خود موفق هستید، اما در اکثر جوامع به دلیل زن بودن به چشم ضعیف به شما نگاه می‌شود. وقت آن است که بر این تعصب غلبه کنید و باقدرت ادامه دهید.

 • قوانین نا‌برابر جامعه:

عملکرد زنان مستقل و موفقیت‌های آن‌ها مانند مردان دیده نمی‌شود. قوانین نا‌‌برابر جامعه، زنان مستقل را از ادامه مسیر خود دلسرد می‌کند.

 • روابط عاطفی:

زنان مستقل موردعلاقه مردان هستند و با اشتیاق با آن‌ها قرار می‌گذارند، اما قصه به همین‌جا ختم نمی‌شود. گاهی مردان تحمل قدرت و اعتمادبه‌نفس زنان مستقل را ندارند، با او به مشکل می‌خورند و سعی در تخریب شخصیت او دارند.

 • اعتمادبه‌نفس بیش از حد:

این یکی دیگر از مشکلات رایجی است که زنان مستقل از آن رنج می‌برند. آن‌ها بیش از حد اعتمادبه‌نفس پیدا کرده و به رشد فردی خود لطمه می‌زنند. مرور نکات مهم کتاب اعتماد به نفس در بوکاپو تعریف مشخصی از این ویژگی به شما می‌دهد.

امروزه زنان مستقل تحسین می‌شوند و در گوشه‌وکنار دنیا اسمی برای خود دست‌وپا می‌کنند، اما هنوز راه برای زندگی زنان مستقل هموار نیست. انگشت اشاره در جوامع سنتی به سمت آن‌هاست و گاهی عرصه را برای یک زندگی معمولی بر آن‌ها تنگ می‌کنند.

کلام آخر

نشانه‌های بارزی برای شناخت زنان مستقل اطراف ما وجود دارد. آن‌ها به معنای واقعی کلمه خودشان هستند. پایبندی به اصول و عقاید خود را به منافع ترجیح می‌دهند و از باور‌های درست خود کوتاه نمی‌آیند.

انسان‌هایی که با برنامه‌ریزی برای زندگی و کار خود شخصیت مستقلی در محیط خانواده و کار دارند و معمولاً مردان از ارتباط مستمر با این زنان طفره می‌روند.

با وجود مشکلاتی که یک زن مستقل به دلیل هم‌رنگ نبودن با جامعه تحمل می‌کند، اما به دلیل صداقت با خود حاضر نیست تن به خواسته‌های دیگران و جلب رضایت آن‌ها دهد.

سوالات متداول
چگونه شخصیت مستقل داشته باشیم؟

افراد مستقل درباره مسائل شخصی خود تصمیم می‌گیرند و وابستگی به عقیده و اظهار و نظر دیگران ندارند. از نظر مالی به کسی وابسته نیستند و درباره مسائل زندگی، جدی فکر می‌کنند.

نظر مردان درباره زنان مستقل چیست؟

مردان زنان مستقل را تحسین می‌کنند، اما از نزدیک شدن و ایجاد ارتباط عاشقانه با آن‌ها هراس دارند. اگرچه مردان زنان باهوش و قوی را دوست دارند، اما نباید از آن‌ها قوی‌تر و مستقل‌تر باشد.

ویژگی بارز زنان مستقل چیست؟

از ویژگی‌های بارز این زنان می‌توان به خودباوری، اعتمادبه‌نفس، اهمیت ندادن به حرف دیگران، استقلال مالی، خودمراقبتی و عدم نیاز به تایید مردان برای داشتن یک احساس خوب اشاره کرد.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

1 دیدگاه برای “زنان مستقل چه ویژگی هایی دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *