نشانه های عدم علاقه زن به مرد

۱۰ مورد از نشانه های عدم علاقه زن به مرد

درک نشانه های عدم علاقه زن به مرد برای هر مردی واجب است؛ زیرا هرچه بیشتر بتوانید این نشانه‌ها را شناسایی و درک کنید، زمان کمتری را برای جلب توجه زنانی که شما را نمی‌خواهند تلف می‌کنید. شاید در برخی مواقع شما بی‌توجهی یک زن را به پای عشقش بگذارید و بگویید «اگر با دیگرانش بود میلی، چرا ظرف مرا بشکست لیلی!»

اما باور کنید که این‌گونه نیست و برخی از نشانه‌ها واقعا عدم علاقه زن به مرد را می‌رسانند. پس اگر تمایل دارید نشانه‌ های عدم علاقه زن به مرد را بشناسید، لیلی و مجنون را رها کنید؛ به زمان حال بیایید و این مقاله از مجله بوکاپو را بخوانید تا به حال و روز مردی که عکسش را در کاور مشاهده می‌کنید دچار نشوید.

نشانه های عدم علاقه زن به مرد

جان گری در کتاب مردان مریخی زنان ونوسی معتقد است دنیای زنان و مردان تفاوت فاحشی با هم دارد. به دلیل همین تفاوت‌ها، ممکن است شما به‌عنوان یک مرد نشانه‌های عدم علاقه یک زن را نشناسید. ما در ادامه  ۱۰ مورد از این نشانه‌ها را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

خلاصه کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی
راهنمای داشتن روابط عاطفی پایدار و موفق
جان گری
در ۵۳ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی

۱. بی‌توجهی

اگر توجه یک زن در درجه اول به چیزی یا کسی غیر از شما است و اگر به‌نظر می‌رسد که از وقت گذراندن با شما هیجان‌زده نیست، شما انتخاب او نیستید. به نشانه‌هایی که در ادامه می‌گوییم توجه کنید:

  • اگر زن در حضور شما مدام در حال چک کردن گوشی خود است.
  • اگر طوری رفتار می‌کند که انگار علاقه‌مند به گفت‌وگو با شما نیست.
  • اگر روی هر چیز دیگری غیر از شما متمرکز شده است.
  • اگر برای رفتن عجله دارد و … .

بهتر است درک کنید که او احتمالا شما را دوست ندارد. اگر زنی از شما خوشش بیاید، واقعا تمرکز و حواسش را به شما می‌دهد. او نمی‌خواهد حتی لحظه‌ای از معاشرت با شما را از دست بدهد. پس بی‌توجهی، احتمالا نشانه عدم علاقه است.

۲. عدم پرسش سوالات شخصی

اگر زنی درباره شما کنجکاو نباشد و هیچ تمایلی به کشف شما نداشته باشد، احتمال این‌که به شما علاقه‌مند باشد بسیار کم است. یک عاشق دوست دارد همه چیز را درباره معشوقه خود بداند. اگر زنی شما را مرموز ببیند و برای کشف آن راز و رمز تلاش کند، به احتمال قوی جذب شما شده است.

اما نپرسیدن سوالات شخصی نشانه خوبی نیست. در چنین مواردی احتمال این‌که او به شما علاقه زیادی نداشته باشد، بالا است. اگر زنی برای صحبت با شما تلاش نکند و برای شناخت شما هیجان‌زده و علاقه‌مند نباشد، احتمالا دیگر او را نخواهید دید!

۳. عدم برقراری تماس چشمی

نویسنده کتاب هوش اجتماعی معتقد است همه چیز از چشم آدم‌ها مشخص است. علم عصب‌شناسی نشان می‌دهد چشم‌ها، دقیق‌ترین پیام‌رسان‌های عصبی هستند. متخصصان زبان بدن معتقدند وقتی کسی جذب شما می‌شود، ناخودآگاه سعی می‌کند با شما تماس چشمی برقرار کند.

عدم برقراری تماس چشمی از نشانه های عدم علاقه است

این کار سبب می‌شود شما حس کنید آن‌ها به شما نزدیک‌تر هستند و به آنچه می‌گویید علاقه‌مند هستند.

اگر زنی که با او قرار دارید از تماس چشمی با شما فرار می‌کند و حس می‌کنید کوچک‌ترین علاقه‌ای برای چشم در چشم شدن با شما ندارد، بدانید احتمالا نباید به او دل ببندید. برای آن‌که زبان بدن و نشانه های عدم علاقه زن به مرد را بهتر تشخیص دهید، می‌توانید کتاب زبان بدن اثر جو ناوارو را که مامور سابق FBI بوده بخوانید.

۴. نخندیدن یا خنده‌های مصنوعی

خنده‌های یک زن می‌تواند حرف‌های زیادی با شما بزند. آیا او به شوخی‌های شما می‌خندد یا توجهی به آن‌ها نمی‌کند و بی‌حوصله از کنار شوخی‌های شما می‌گذرد؟ خنده‌های یک زن به شوخ‌طبعی شما، می‌تواند نشانه خوبی برای نشان دادن علاقه او به شما باشد.

اما اگر حس می‌کنید او بی‌حوصله است و حرف‌های شما کوچک‌ترین لبخندی به لبش نمی‌آورد، بدانید که این از نشانه های عدم علاقه زن به مرد است و احتمالا در مسیر اشتباهی با آن زن قرار دارید.

خلاصه کتاب آیین دوست‌یابی
روش‌ دوس‍ت‌ی‍اب‍ی‌ و ف‍ن‌ ن‍ف‍وذ در دی‍گ‍ران
دیل کارنگی
در ۲۲ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب آیین دوست‌یابی

دیل کارنگی نویسنده کتاب آیین دوست‌یابی معتقد است لبخند زدن آگاهانه منجربه ایجاد حسی مثبت بین ۲ طرف می‌شود. اگر او طالب این حس مثبت نیست، شما هم باید او را رها کنید.

۵. لغو کردن دیدارها

ممکن است زن موردعلاقه شما برنامه دیدار با شما را بپذیرد و بعدا آن را لغو کند. اگر این اتفاق یکبار بیفتد و او به‌دنبال جایگزین کردن روز دیگری برای دیدار با شما باشد، ممکن است او هم به شما علاقه‌مند باشد. اما اگر چندین بار این اتفاق تکرار شود و او هرگز به دنبال برنامه جایگزین نباشد، احتمالا هیچ علاقه‌ای به دیدار مجدد شما ندارد!

اگر زنی به مردی علاقه داشته باشد، قطعا خواهان بارها دیدن او است. اگر این‌طور نیست، بدانید به احتمال زیاد او شما را دوست ندارد.

لغو کردن دیدار ها نشانه خوبی برای عدم علاقه زن به مرد است

۶. عدم اشتیاق به قرارهای ۲ نفره

ممکن است زن موردعلاقه خود را در گروهی دوستانه پیدا کرده باشید و او را مدام در قرارهای گروهی ببینید. اگر تمایل دارید یک مرحله با او پیش بروید و در قراری ۲ نفره او را ببینید، این مسئله را با او مطرح کنید. مطمئن باشید زنان از قرارهای ۲ نفره با مرد موردعلاقه خود بسیار استقبال می‌کنند.

اما اگر استقبالی از طرف او ندیدید و حس کردید او حضور شما را تنها در جمع‌های دوستانه می‌خواهد، شما هم قید قرار ۲ نفره را بزنید. اگر این عدم اشتیاق او شما را ناامید کرد و حس کردید ناکافی هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب چگونه دیگران را شیفته خود کنید را در بوکاپو از دست ندهید.

خلاصه کتاب چگونه دیگران را شیفته خود کنید!
چگونه در کمتر از ۹۰ ثانیه دیگران را مجذوب خود کنیم؟
نیکولاس بوتمن
در ۲۸ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب چگونه دیگران را شیفته خود کنید!

۷. صحبت درباره مردان دیگر

یکی از نشانه های عدم علاقه زن به مرد که از همان ابتدا به شما می‌گوید شما مرد موردعلاقه این زن نیستید، صحبت و تعریف از مردان دیگر است. البته احتمالا شما هم از این هم‌صحبتی چندان خوشتان نیاید و قرار شما به سرعت به پایان برسد. معمولا یک زن در کنار مرد موردعلاقه خود، از دیگر مردان نمی‌گوید. اگر این اتفاق افتاد، احتمالا شما مرد موردعلاقه او نیستید.

۸. عدم رسیدگی به ظاهر خود

اگر زنی را دوست دارید و حس می‌کنید او هنگام ملاقات با شما با بهترین شکل خودش ظاهر نمی‌شود، بدانید او احتمالا شما را به‌عنوان یک دوست معمولی می‌بیند. بیشتر زنان تمایل دارند در کنار مرد موردعلاقه‌شان، بهترین ظاهر خود را داشته باشند.

آن‌ها به خود می‌رسند و بهترین لباس‌هایشان را برای قرار ملاقات می‌پوشند. اگر زن موردعلاقه‌تان به ظاهر خود نرسیده و سعی در جلب توجه شما ندارد، بدانید شما احتمالا دوست خوب، اما معمولی او هستید!

۹. جواب ندادن به پیامک یا جواب‌های کوتاه

اگر پاسخ هر پیامکی را که به او می‌دهید ۲۴ ساعت بعد، آن هم با جواب‌های کوتاه و مختصر می‌گیرید، بهترین کار این است که قید او را بزنید. یک زن، مرد موردعلاقه‌اش را در اولویت می‌گذارد؛ همچنین پاسخ پیام‌های او را به‌گونه‌ای می‌دهد که مکالمه ادامه‌دار شود. پس پاسخ ندادن به پیام‌ها، از نشانه های عدم علاقه زن به مرد است.

۱۰. نادیده گرفتن و عدم کنجکاوی

اگر چند بار با او تماس گرفته‌اید و او پاسخ نداده، مطمئن باشید گوشی‌اش را گم نکرده است. اگر در جمع دور و بر او ظاهر می‌شوید و او تمایلی به بودن کنار شما ندارد و به حرف‌های شما گوش نمی‌کند، مطمئن باشید نادیده گرفتنش به دلیل عشق و علاقه‌اش نیست.

کیت مورفی نویسنده کتاب چرا به دیگران گوش نمی‌کنیم، معتقد است هرچه کسی نسبت به طرف مقابل خود کنجکاوتر باشد، او را بیشتر و بهتر می‌شنود. چون شنیدن او بهترین راه شناخت او است. او با عدم کنجکاوی، پیام عدم علاقه خود را واضح به گوش و چشم شما می‌رساند. پس بدانید رها کردن او، بهترین کار ممکن است.

خلاصه کتاب چرا به دیگران گوش نمی‌کنیم
گوش‌کردن به دیگران ما را در شناخت صحیح افراد یاری می‌کند
کیت مورفی
در ۳۸ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب چرا به دیگران گوش نمی‌کنیم

بی توجهی زن به مرد

بی‌توجهی نشانه عدم علاقه است. هنگامی که یک زن به مردی بی‌توجهی می‌کند، به احتمال بسیار قوی هیچ علاقه‌ای به او ندارد. در برخی از موارد ممکن است بی‌توجهی از ابتدای رابطه وجود نداشته باشد و زن و مرد در ابتدا توجه و میل زیادی به هم داشته باشند؛ اما پس از مدتی بی‌توجهی گریبان رابطه آن‌ها را بگیرد.

بی توجهی نشانه بی علاقگی است

بررسی علل این اتفاق طولانی و پیچیده است و در این مقاله نمی‌گنجد. اما در برخی موارد بی‌توجهی از ابتدا وجود دارد. در اینجا به دلیل آن‌که ما بی‌توجهی زن به مرد را بررسی کردیم، به‌طور خاص درباره همان صحبت می‌کنیم.

اگر زنی نسبت به شما بی‌توجهی نشان داد و هر کدام از نشانه‌هایی که در بالا گفتیم را حس کردید، بدانید او علاقه‌ای به شما ندارد. هرچند موارد استثنائی هم وجود دارد و هر فرد با توجه به نوع شخصیت و فرهنگ خود، ممکن است متفاوت عمل کند؛ اما نشانه‌هایی که عدم توجه زن به مرد را به‌همراه داشته باشند، عموما نشانه بی‌علاقگی زن به مرد هستند.

اگر با چنین نشانه‌هایی برخورد کردید، همان‌طور که آن زن می‌خواهد عمل کنید و او را رها کنید. اگر نه شنیدن برای شما سخت است و نمی‌توانید آن را هضم کنید، پیشنهاد می‌کنیم خلاصه کتاب نه شنیدن نردبان موفقیت را در بوکاپو از دست ندهید.

خلاصه کتاب نه شنیدن؛ نردبان موفقیت
دستیابی به «بله» هدف است و «نه» نردبان رسیدن به آن
آندریا والتس و ریچارد فنتون
در ۲۶ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب نه شنیدن؛ نردبان موفقیت

سخن آخر

ما در این مقاله نشانه های عدم علاقه زن به مرد را برای شما گردآوری کردیم. این نشانه‌ها برخی از مواردی هستند که می‌توانند عدم علاقه یک زن را به شما نشان دهند. هرچه‌قدر هم که به یک زن علاقه‌مند باشید، اگر نشانه‌های عدم علاقه او به خودتان را دیدید، باید او را رها کنید.

یادتان باشد که «نه یعنی نه.» اگر این جمله را همیشه گوشه ذهن خود داشته باشید و به آن عمل کنید، جهان به جای زیباتری برای زندگی تبدیل می‌شود.

سوالات متداول
نشانه های عدم علاقه زن به مرد چه چیزهایی هستند؟

هنگامی که یک زن نسبت به مردی بی‌علاقه باشد، نشانه‌های زیادی از خود بروز می‌دهد. از عدم اهمیت به حرف‌های او، تا عدم برقراری رابطه چشمی، جواب‌های کوتاه به پیام‌ها، بی‌توجهی به او  ... .

علت بی‌توجهی زن به مرد چیست؟

بی‌توجهی معمولا از عدم علاقه نشأت می‌گیرد. اگر زنی نسبت به یک مرد کاملا بی‌توجه بود، احتمالا هیچ‌گونه علاقه‌ای به او ندارد.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *