کنترل ذهن دیگران از راه دور

کنترل ذهن دیگران از راه دور و چند روش‌ واقعی برای انجام آن

کنترل ذهن دیگران از راه دور یکی از آرزوهای دیرینه انسان است. همه ما دوست داریم کاری کنیم که دیگران بدون خواهش و تمنا، حرف‌های ما را بپذیرند. گاهی فکر می‌کنیم بعضی‌ها به شکل خدادادی کاریزماتیک هستند. آن‌ها به‌راحتی حرفشان را به کرسی می‌نشانند و هرکسی را متقاعد می‌کنند. اما واقعیت این است که هیچ‌کس ذاتاً خوش‌شانس یا جذاب نیست. راز آن‌ها فقط یک‌چیز است: تسلط بر کنترل ذهن دیگران از راه دور! تصور کنید یک ایده خارق‌العاده در ذهنتان دارید که می‌تواند دنیا را تغییر بدهد. اما مهم نیست چقدر به خودتان ایمان داشته باشید، شما باز هم نگران هستید، زیرا: اگر از یک وبلاگ نویس محبوب بخواهید برایتان محتوا تولید کند، آیا قبول می‌کند؟ سرمایه‌گذار چطور؟ کسی حاضر است برای این ایده پول خرج کند؟ بقیه عوامل چطور؟ برنامه‌نویس، کارکنان متعهد یا حتی یک دوست که همراهتان باشد؟ واضح است که جواب این سؤالات را نمی‌دانید. اگر بتوانید چشمان خود را ببندید، به ذهن آن‌ها بروید و کنترل ذهنشان را در دست بگیرید چطور؟ خوشبختانه این کار غیرممکن نیست! روش های کنترل ذهن دیگران از راه دور، موضوعی است که در این مطلب از مجله بوکاپو با هم بررسی می‌کنیم.

کنترل ذهن دیگران از راه دور

واقعیت این است که ما نمی‌توانیم مشتریان، شرکا یا خانواده خود را تبدیل به ربات‌هایی کنیم که با فرمان ما حرکت می‌کنند. اما می‌توانیم روی آن‌ها تأثیر بگذاریم. در دهه ۱۹۸۰، محققی به نام دکتر رابرت بی. چالدینی کتابی به نام تأثیر نوشت. او در کتاب تأثیر روش های مختلف تأثیرگذاری را توضیح داد. علاوه بر این پیشنهادهایی برای چگونه انجام دادن این کارها مطرح کرد. این کتاب حتی بعد از گذشت چند دهه هنوز یکی از مهم‌ترین کتاب‌های بازاریابی است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم اگر آن را نخوانده‌اید، حتماً سری به آن بزنید. قبل از آنکه قدرت جادویی خواندن ذهن دیگران را یاد بگیریم، بهتر است این حقیقت را بدانید: موفقیت کسب‌وکار یا ایده شما هیچ ربطی به مخاطب هدف، تقسیم‌بندی بازار و سایر مطالب پیچیده کتاب‌های بازاریابی ندارد. روش های کنترل ذهن دیگران از راه دور شما به دیگران پیشنهاد همکاری می‌دهید و آن‌ها به‌راحتی قبول می‌کنند. از یک شخص قدرتمند می‌خواهید محصولتان را تبلیغ کند و او جواب مثبت می‌دهد. به مشتری‌ها پیشنهاد می‌دهید که محصولتان را بخرند و آن‌ها به‌راحتی می‌پذیرند! وقتی به‌اندازه کافی بله دریافت کنید، ایده شما موفق می‌شود. اگر این کار را نکنید، شکست می‌خورید. درک این حقیقت بسیار ساده است، با این‌ حال فقط تعداد کمی از ما واقعاً می‌دانیم که چطور این کار را انجام دهیم. اینجا نقطه‌ای است که روش‌های کنترل ذهن دیگران به کمک شما می‌آیند.

۶ روش هوشمندانه برای کنترل ذهن دیگران:

در این قسمت قصد داریم ۶ روشی را که در خواندن ذهن دیگران و کنترل ذهن دیگران از راه دور به کمک شما می‌آیند، شرح دهیم.

۱. از مردم نخواهید به ایده شما فکر کنند، ایده خود را به آن‌ها نشان دهید

بدترین اشتباهی که می‌توانید مرتکب شوید، این است که  به دیگران بگویید: درباره آن فکر کن. مردم چیزهای زیادی برای فکر کردن دارند. ذهن ما به لطف شغل، خانواده، سرگرمی‌ و دوستانمان از قبل پر شده است. این‌که از دیگران بخواهید به محصول یا ایده شما فکر کنند، مثل اضافه کردن یخ به لیوان پر از آب است. آب بیرون می‌ریزد، همان‌طور که ذهن آن‌ها ایده شما را به بیرون پرت می‌کند. مردم چیزهایی را که برایشان مهم نیست فراموش می‌کنند، یا جدی به آن فکر نمی‌کنند و شما احتمالاً در لیست اولویت‌هایشان نیستید. بنابراین بهترین استراتژی برای کنترل ذهن دیگران از راه دور این است که از آن‌ها نخواهیم فکر کنند. به‌جای این که از آن‌ها انتظار داشته باشید به این فکر کنند که محصول شما چه سودی برایشان خواهد داشت، این را به آن‌ها نشان دهید. اگر می‌خواهید سرمایه‌گذار جذب کنید، همه‌چیز را آماده کنید: نمونه محصول، برنامه بلندمدت و کارهایی که انجام داده‌اید. تاثیر نشان دادن ایده به مشتری برای کنترل ذهن دیگران از راه دور خاص باشید! ذهن دیگران را کنترل کنید و به‌ جای این‌ که بخواهید به شما فکر کنند، همه چیز را به آن‌ها نشان دهید. حال این قدرت را دارید که خود را در ذهن دیگران حک کنید. اگر این کار را درست انجام دهید، حرف‌های شما دیگر شبیه درخواست کردن نخواهد بود. بلکه بیشتر شبیه یک نصیحت تأثیرگذار به نظر می‌رسد.
 1. شروع همیشه سخت است

گرفتن اولین جواب مثبت، اولین گام بلندی است که باید بردارید. اما اگر آن را از شخص مناسب بگیرید، تمام بله‌های دیگر مثل آب خوردن می‌شود. شاید راضی کردن یک بلاگر محبوب برای توییت کردن پست شما سخت باشد. اما به‌محض انجام این کار، ده ها یا حتی صدها نفر آن را بازتوییت می‌کنند. کنترل ذهن یک سرمایه‌گذار موفق برای شراکت در ایده شما شاید کار آسانی نباشد، اما اگر قبول کند، حتماً سروکله سرمایه‌گذارهای ریزودرشت دیگر هم پیدا می‌شود. متقاعد کردن یک مشتری مشهور برای تبلیغ محصول شما در رسانه‌های اجتماعی ممکن است سخت باشد، اما زمانی که این کار را انجام دهید، قطعاً فروش سر به فلک می‌کشد. این مرحله بیشتر از کنترل ذهن به هنر تاثیرگذاری شما باز می‌گردد. مهارتی که با مطالعه می‌توانید به‌راحتی آن را یاد بگیرید. کریس وایدنر در کتاب هنر تاثیرگذاری صفر تا صد این مهارت را به شیوه‌ای عملی برایتان توضیح می‌دهد.
خلاصه کتاب هنر تاثیرگذاری
متقاعد کردن دیگران از خودتان شروع می‌شود
کریس وایدنر
در ۳۹ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب هنر تاثیرگذاری
 1. با خواسته‌های کوچک شروع کنید

هیچ‌وقت با یک درخواست بزرگ شروع نکنید. واقعیت این است که مردم ریسک کردن را دوست ندارند. هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد همه‌چیز را بدون آنکه مطمئن شود به خطر بیندازد. شما باید ایده و محصول خود را پله‌پله ارائه کنید. این منطقی‌ترین روش کنترل ذهن دیگران از راه دور است. اگر می‌خواهید ایده یا محصول خود را برای یک سرمایه‌گذار یا تبلیغ‌کننده بفرستید، ابتدا با طرح ایده در یک یا دو پاراگراف شروع کنید. بعدازآن می‌توانید یک طرح کلی ارسال کنید و درنهایت پیش‌نویس کامل را به آن‌ها نشان دهید. اگر می‌خواهید مخاطبان یا مشتریان از محصولتان حمایت کنند، هیچ‌وقت ناگهان از آن‌ها نخواهید در وبینار شما شرکت کنند یا یک مجموعه از محصولات شما را خریداری کنند. کنترل ذهن دیگران از راه دور با درخواست‌ های کوچک
 1. همیشه یک‌ ضرب‌الاجل واقعی داشته باشید

همه ما بارها این جملات را شنیده‌ایم: «چندتا مشتری دیگه هم برای این محصول دارم، اگر تا ساعت ۳ خودتو نرسونی به شخص دیگه‌ای می‌فروشم، بهتره حتماً امروز برای استخدام بیای، چون فردا یک جلسه مهم دارم.» واقعیت این است که این جمله‌ها معمولاً حقیقت ندارند. مشتری‌ دیگری وجود ندارد و فوریتی هم در کار نیست. اما شما آن‌قدر ناامید شده‌اید که حاضرید دروغ بگویید. شما فقط فکر می‌کنید با این کار کنترل ذهن دیگران از راه دور را در دست گرفته‌اید. ما فکر می‌کنیم ضرب‌الاجل‌های مصنوعی دیگران را وادار می‌کند که مطابق میلمان رفتار کنند، اما این کار نه‌تنها بی‌اثر است، بلکه کاملاً غیرضروری است. به‌جای این کار بهتر است که یک فوریت واقعی بسازید. مثلاً به‌جای آن‌که یک پست دائمی از محصولتان روی صفحه اینستاگرام بگذارید، یا وبینارتان را دائماً تبلیغ کنید، قیمت کمتری برای محصولتان در نظر بگیرید و به همه بگویید که این قیمت فقط به مدت هفت روز در دسترس خواهد بود. این کار مثل یک جادو عمل می‌کند، نه‌تنها فروش و استقبال دوچندان می‌شود؛ بلکه بسیاری از مردم شروع به صحبت درباره این موضوع با یکدیگر می‌کنند.
 1. ده برابر بیشتر از دیگران بخشنده باشید

هر موفقیتی هزینه دارد. برای کنترل ذهن دیگران از راه دور قبل از هر چیز باید اعتمادشان را جلب کنید. اما هزینه این اعتماد چقدر است؟ قبل از بیان ایده‌هایتان، فروش محصولات یا درخواست کمک، باید چیزی را ارائه بدهید که مستحق اعتماد باشد. اگر می‌خواهید یک محصول بفروشید، ده عمل مختلف و قهرمانانه در خدمات مشتری انجام دهید. اگر می‌خواهید حمایت کسی را بگیرید، ده برابر بیشتر از او حمایت کنید. اشتباه نکنید! این کار حماقت نیست. فراموش نکنید که شما قصد دارید ذهن دیگران را کنترل کنید. وقتی موضوع سخاوت و مهربانی باشد، کسی نمی‌تواند به شما نه بگوید. پرورش دادن حس سخاوت و مهربانی یک بازی دو سر برد است. این کار باعث می‌شود از درون احساس آرامش کنید، به دیگران حس خوبی بدهید و از همه مهم‌تر، راه نفوذ به قلب و ذهنشان را پیدا کنید. اما اگر این کار برایتان دشوار است، کتاب بگیر و ببخش اثر آدام گرنت می‌تواند به شما کمک کند. این کتاب به شما ثابت می‌کند که بخشنده‌ها برخلاف باور عامه معمولاً موفق‌تر عمل می‌کنند.

۶. خجالت نکشید

بسیاری از ما فکر می‌کنیم برای متقاعد کردن مردم یا نفوذ به ذهن دیگران باید شخصیتی برون‌گرا یا حتی گستاخ داشته باشیم، اما خجالتی نبودن اینجا معنای دیگری دارد. تاثیر خجالت نکشیدن در کنترل ذهن دیگران وقتی به ایده خود ایمان داشته باشید و از آن خجالت نکشید، آن را فراموش نمی‌کنید. شما آن را روزبه‌روز، هفته‌به‌هفته، ماه‌به‌ماه و سال‌به‌سال تبلیغ می‌کنید. ایمان  باعث می‌شود که به شکل خستگی‌ناپذیری برای انتقال پیام به همه کسانی که نیاز به شنیدن آن دارند، کار کنید. از همه مهم‌تر یک باور واقعی، بهترین و اصیل‌ترین راه کنترل ذهن دیگران از راه دور است.

چگونه ذهن‌خوانی انجام دهیم؟

شاید تله‌پاتی و ارتباط مغزی از راه دور، نوعی افسانه یا قدرت ماورائی باشد. اما خواندن ذهن دیگران یک مهارت است. واقعیت این است که مردم همیشه سیگنال‌هایی درباره هر چه که در ذهنشان هست، ارسال می‌کنند. اما دریافت کردن سیگنال‌های ذهنی دیگران نیاز به تمرین دارد. راه‌های زیادی وجود دارد که این نشانه‌ها را بشناسید یا حداقل حدس بزنید، ما در این قسمت چهار نمونه از مهم‌ترین روش های ذهن‌خوانی را بیان کرده‌ایم:
 1. با تفاوت‌های نسلی شروع کنید

شناخت نسل یک فرد باعث می‌شود یک بینش کلی درباره نحوه فکر کردن او پیدا کنید. نسل یا بازه‌ تولد هر فرد، درواقع شبیه عینکی است که از طریق آن زندگی را می‌بیند. برای مثال جوان‌ترها معمولاً ترجیح می‌دهند، پشت کامپیوتر پنهان شوند. آن‌ها دوست دارند از طریق توییتر یا وبلاگ با دیگران حرف بزنند. آن‌ها معمولا برای ارتباطات رودررو ارزش قائل نیستند. این درحالی است که نسل‌های قدیمی‌تر، طرفدار مکالمه رودررو هستند. هر نسل ارزش‌های خاص خودش را دارد. جوان‌ها معمولاً به دنبال نتایج سریع هستند. برای همین در ارتباط با آن‌ها بهتر است درباره فرآیندهای سریع و اثبات‌شده صحبت می‌کنیم. درحالی‌که وقتی با یک شخص باتجربه و مسن صحبت می‌کنید، باید محافظه‌کاری را در نظر بگیرید. جالب است بدانید یکی از دلایلی که ذهن‌خوانی در ایران معمولاً با شکست مواجه می‌شود، توجه نکردن به تفاوت نسل‌ها است. ارتباط ذهن خوانی و درک نسل افراد
 1. نقاط حساس را شناسایی کنید

یکی دیگر از روش های ذهن‌خوانی، پیدا کردن دردها و آسیب‌های افراد است. برای این کار اولین چیزی که باید یاد بگیرید پرسیدن سؤالات درست است. شما برای ذهن‌خوانی نیاز به یک پیوند شخصی دارید. این یعنی باید تلاش کنید بیشتر بشنوید و کمتر حرف بزنید. آن‌ها از چه چیزی ناراحت هستند؟ چه چیزی خوشحالشان می‌کنند؟ هدفشان چیست؟ سؤالاتی بپرسید که به دیگران اجازه می‌دهد نقاط قوت یا ضعفشان را با شما به اشتراک بگذارند. حتی می‌توانید داستان‌هایی درباره مشکلات یا موفقیت‌های دیگران تعریف کنید. مردم معمولاً در ۹۹ درصد موارد، به شما می‌گویند که مشکل مشابهی دارند و این کمک می‌کند بفهمید که آن‌ها واقعاً چه می‌خواهند. البته گاهی راحت صحبت کردن با دیگران به سخت‌ترین کار دنیا تبدیل می‌شود. به‌ویژه اگر صحبت ذهن‌خوانی در ایران باشد. شرقی‌ها معمولاً ترجیح می‌دهند احساسشان را پنهان کنند. آن‌ها گاهی غیرقابل نفوذ هستند و اغلب اوقات به‌راحتی سفره دلشان را باز نمی‌کنند. خبر خوب این است که  ارتباط اجتماعی قوی می‌تواند تمام این دیوارها را به‌راحتی خراب کند. اگر فکر می‌کنید صمیمی صحبت کردن با افراد درون‌گرا، جدی یا به‌طورکلی بیشتر افراد غیرممکن به نظر می‌رسد، پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم نوشته لیل لوندز را در فهرست اولویت‌هایتان قرار دهید. این نوشته قطعاً نظر شما را تغییر می‌دهد.
 1. به ویژگی‌های فردی دقت کنید

توجه به ویژگی‌های منحصربه‌فرد دیگران، برای ذهن‌خوانی و حتی کنترل ذهن دیگران از راه دور مثل یک معجزه عمل می‌کند. تمرکز روی ویژگی‌های خاص افراد باعث می‌شود آن‌ها را بهتر بشناسید. بفهمید آن‌ها واقعاً چه کسی هستند و چه چیزی برایشان مهم است. برای خواندن ذهن دیگران سعی کنید به دنبال سرنخ‌هایی از شخصیت فردی باشید. مثلاً افراد با اعتمادبه‌نفس معمولاً باقدرت دست می‌دهند. افراد شوخ‌طبع معمولاً با طعنه‌های خنده‌دار حرف می‌زنند و افراد خجالتی سعی می‌کنند از جمله‌های کوتاه استفاده کنند. دقت به ویژگی های فردی افراد برای ذهن خوانی
 1. زبان بدن را فراموش نکنید

مردم حتی وقتی هیچ حرفی نمی‌زنند، پر از نشانه هستند. اگر کسی هنگام صحبت کردن به شما نزدیک‌تر شود، به‌احتمال‌ زیاد از مکالمه لذت می‌برد. اگر عقب‌نشینی کند یا به اطراف نگاه کند، احتمالاً تمایلی به ادامه بحث ندارد. لحن حرف زدن یا تن صدای دیگران هم می‌تواند پر از سیگنال برای ذهن‌خوانی باشد. اگر کسی با صدای یکنواخت به شما پاسخ می‌دهد معمولاً علاقه‌ای به حرف زدن ندارد. اگر هنگام صحبت کردن به شما نگاه کند و گاهی به سمتتان متمایل می‌شود، احتمالاً دوست دارد بیشتر با شما صحبت کند. توجه به زبان بدن دیگران می‌تواند خیلی از رازهایشان را برایتان آشکار کند. جو ناوارو که  یکی از مأموران باتجربه FBI بوده، در کتاب زبان بدن این نشانه‌ها و روش فهمیدن آن‌ها را به زبانی ساده توضیح داده است. اگر به ذهن‌خوانی علاقه دارید، خواندن این کتاب را از دست ندهید.
خلاصه کتاب زبان بدن
تجربیات مامور سابق FBI برای کشف حقیقت از طریق خواندن زبان بدن
جو ناوارو
در ۱۹ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب زبان بدن
به یاد داشته باشید که ایمیل یا پیام‌های نوشتاری، بدترین راه‌های ذهن‌خوانی هستند. حرف‌های مهم و احساسات هرگز نباید از طریق پیام در میان گذاشته شوند. پیام‌های نوشتاری برای انتقال معنی پشت کلمات وحشتناک هستند.

کنترل ذهن در ایران

همان‌طور که در این مقاله خواندید روش‌های کنترل ذهن هیچ‌کدام روشی جادویی یا ماوراءالطبیعه نیستند. بلکه با کمی دقت در جزئیاتت، شناخت افراد و عواملی از این دست می‌توانیم تا حدود خوبی کنترل ذهن دیگران را به دست بگیریم. اما در ایران برخی افراد از عنوان کنترل ذهن دیگران از راه دور سوء استفاده کرده و از طریق روش‌های عجیب‌وغریبی مردم را دعوت به کنترل ذهن دیگران می‌کنند. البته این روش‌ها درست نیستند و باید مراقب تبلیغات کذب این افراد باشیم.

سخن آخر

کنترل ذهن دیگران از راه دور، ذهن‌خوانی و نفوذ عمیق به درون افراد، همه و همه به شناخت ما بازمی‌گردد. اگر مردم را بشناسیم و ویژگی‌های مختلف جمعی و فردی را درک کنیم، آن‌وقت متوجه می‌شویم که کنترل اذهان به‌هیچ‌وجه قابلیت جادویی نیست. از امروز با تمرکز بیشتری به افراد و دیدگاهشان توجه کنید. سعی کنید سیگنال‌هایی که در سکوت، با بدنشان و با کلمات ارسال می‌کنند دریافت کنید. قبل از اینکه بخواهید کنترل ذهن دیگران را از راه دور به دست بگیرید، تلاش کنید تا ذهن خود را برای دریافت نشانه‌ها باز کنید. درنهایت فراموش نکنید که کلید رهبری و کنترل دیگران اقتدار نیست. بلکه نفوذ به ذهن آن‌هاست!
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه برای “کنترل ذهن دیگران از راه دور و چند روش‌ واقعی برای انجام آن

 1. وعلی توفیقیان گفته:

  سلام من چون مرتب مدیتیشن انجام میدهم اصلا قبل اتفاق هر چیزی ان فکر میکنم یقین دارم که صد درصد اتفاق میافتد عقط ترسم این هست که هروقت فکر اتعاق بد میکنم چه کنم لطفا کمکم کنید

 2. فرهاد گفته:

  به نظرم باید ذهن درست کنی چون به هر چیزی که فکر تو ذهنت باشه اتفاق می فتنه مثلا اگه بخوای با زبون یا دورغ بگی اون طرف ناخداگاه حس می کنه و دیگه اعتماد نمی کنه باید

 3. سعید گفته:

  سلام
  من درد خودم را بیان میکنم اگر بزرگواری میتونه کمکم کنه وباورم کنه هیچوقت لطفش رو فراموش نمیکنم مدتیه افرادی درذهن من وارد شدند و مرتبا حرف می‌زنند وازم میخان بنابه میل اونا رفتار کنم اینقده ترفند و صحبت‌های می‌کنند که اول باورم نمیشد فکرمیکردم نکنه بیسیم یافرستنده ای بهم وصله ..بهرحال بعداز سالی متوجه شدم از راه دور ذهن منو هک کردن ازاول صبح تا آخرشب حتی نیمه شب بیدارمیشم بازم هستند انگارخسته نمیشند خواب ندارند ازتمام گذشته من اطلاع دارند خلاصه کنم کلافه شدم به هیچکس نمیشه گفت فحش وتوهین و احترام وکمک و ناسزا همه چیز باهم بهم میگند اگه باور کردید کمکم کنید

  • تیم تحریریه بوکاپو گفته:

   سلام سعید عزیز.
   خیلی متأسفیم که چنین حس و حالی رو داری تجربه می‌کنی. قطعاً در چنین موردی، فقط افراد متخصص می‌تونن بهت کمک کنن و دیگران ممکنه نکاتی رو بهت بگن که حتی حالت رو بدتر کنه. حتماً در اولین فرصت به یه روان‌درمانگر ماهر مراجعه کن و درباره مشکلت باهاش صحبت کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *