معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی

معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی

اگر از آن‌دسته افرادی هستید که تمایل دارید کتاب خواندن را شروع کنید اما نمی‌دانید با چه کتابی و چگونه، این مقاله را از دست ندهید. ما در این مقاله به معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی پرداخته‌ایم. کتاب‌هایی که می‌توانند از ۲ جنبه برای شما کاربردی باشند. جنبه اول کتابخوان کردن شما است و جنبه دوم تاثیرات عمیق و مثبتی است که می‌توانند روی شما بگذارند.

مارشال مک لوهان متفکر کانادایی معتقد بود کیفیت زندگی شما را ۲ چیز تعیین می‌کند؛ کتاب‌هایی که می‌خوانید و انسان‌هایی که ملاقات می‌کنید. این مقاله از مجله بوکاپو را مطالعه کنید تا کتاب‌های مهمی که کیفیت زندگی‌تان را بالاتر می‌برند پیدا کنید. مطمئن باشید با خواندن این دست کتاب‌ها، کیفیت آدم‌هایی که برای وارد شدن به زندگی خود انتخاب می‌کنید هم بالاتر می‌رود.

معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی

در ادامه قصد داریم به معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی بپردازیم. اما قبل از آن می‌خواهیم کتابی را به شما معرفی کنیم که در راه کتابخوان شدن کمک بزرگی به شما می‌کند. کتاب چگونه کتاب بخوانیم همان‌طور که از عنوانش پیداست با آموزش روش درست کتاب‌خواندن، مطالعه را برای شما لذت‌بخش‌تر می‌کند.

در ادامه این مقاله ۱۰ کتاب را برای شما انتخاب کرده‌ایم که با آن‌ها آشنا خواهید شد؛ اما اگر تمایل دارید با کتاب‌های بیشتری آشنا شوید و به دسته افراد کتابخوان بپیوندید، سایت کتابخوانی بوکاپو را از دست ندهید. ما در بوکاپو، کتاب‌های مهم جهان را برای شما خلاصه کرده‌ایم.

 1. کتاب انسان خردمند

در این کتاب شما می‌توانید تاریخ بشر را به‌صورت کوتاه و گذرا بخوانید. یووال هراری نویسنده این کتاب، تاریخ را به ۴ بخش انقلاب شناختی، انقلاب کشاورزی، وحدت انسان‌ها و انقلاب علمی تقسیم می‌کند.

اگر به مباحث کلیدی مرتبط با تاریخ بشر علاقه دارید، دوست دارید درباره نحوه پیشرفت و توسعه زندگی انسان از چند هزارسال قبل تاکنون بدانید و همچنین اگر معتقدید قرن‌های گذشته صلح‌آمیز تر از دهه‌های اخیر بوده، خواندن این کتاب را به هیچ‌وجه از دست ندهید.

خلاصه کتاب انسان خردمند
تاریخچه‌ای کوتاه از ظهور بشریت
یووال نوح هراری
در ۴۰ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب انسان خردمند
 1. کتاب انسان در جستجوی معنا

نام این کتاب احتمالا به گوشتان خورده است. انسان در جستجوی معنا خاطرات دکتر فرانکل در اردوگاه کار اجباری برای آلمان نازی است. اما این همه ماجرا نیست. این کتاب می‌تواند شما را از پوچی زندگی برهاند و معنای دوباره‌ای به زندگی‌تان بدهد.

خلاصه این کتاب را در بوکاپو مطالعه کنید تا متوجه شوید «معنا» چگونه حتی در اردوگاه کار اجباری باعث زنده ماندن زندانیان می‌شود.

خلاصه کتاب انسان در جستجوی معنا
خاطرات ویکتور فرانکل، عصب‌شناسی که از اردوگاه کار اجباری آلمان نازی‌ نجات یافت
ویکتور فرانکل
در ۳۹ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب انسان در جستجوی معنا

تاثیر معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی در یافتن معنای زندگی

 1. کتاب شش ستون عزت نفس

برای کتابخوان شدن، کتاب‌های کاربردی می‌توانند کمک بزرگی به ما کنند. پس در این قسمت از معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی سراغ کتابی می‌رویم که بسیار کاربردی باشد. شش ستون عزت نفس از این دست کتاب‌ها محسوب می‌شود.

همه ما می‌دانیم که عزت نفس چه تاثیر شگفت‌انگیزی بر موفقیت‌های ما در زندگی دارد؛ با خواندن این کتاب می‌توانید راهکارهای عملی جهت افزایش و تقویت عزت نفس خود دریافت کنید.

خلاصه کتاب شش ستون عزت نفس
بررسی عوامل مؤثر در عزت‌نفس فردی
ناتانیل براندن
در ۳۵ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب شش ستون عزت نفس
 1. کتاب ایکیگای

نام این کتاب از یک باور قدیمی در مردم ژاپن گرفته شده است. ژاپنی‌ها معتقد بودند هر شخص ایکیگای مخصوص به خودش را دارد که انگیزه و دلیل زندگی آن شخص را شکل می‌دهد. این کتاب شما را به اکیناوا در جنوب ژاپن می‌برد تا راز زندگی طولانی و سالم آن‌ها را با شما در میان بگذارد.

کتاب ایکیگای از پرفروش‌ترین‌های لس آنجلس تایمز است و می‌تواند علاوه‌بر رازهایی که درباره زندگی سالم و با معنا با شما در میان می‌گذارد، شما را به کتابخوانی علاقه‌مند کند. درضمن پس از خواندن آن، می‌توانید ایکیگای خود را شناسایی و پیدا کنید.

خلاصه کتاب ایکیگای
راز ژاپنی‌ها برای داشتن عمر طولانی و زندگی شاد
هکتور گارسیا
در ۳۳ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب ایکیگای
 1. کتاب ۲۱ درس برای قرن ۲۱

این بخش از معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی را به معرفی ۲۱ درس برای قرن ۲۱ اختصاص می‌دهیم. این کتاب از آینده می‌گوید؛ آینده‌ای که در سال ۲۰۵۰ گریبان بشر را می‌گیرد. اگر تمایل دارید درباره موضوعاتی مانند مهاجرت، لیبرالیسم، حق انتخاب آزاد، سیستم آموزشی و یافتن معنای واقعی زندگی بیشتر بدانید، یووال نوح هراری این کتاب را برای شما نوشته است.

این مفاهیم اطلاعات شما را بالا می‌برند، بالا رفتن اطلاعاتتان هم شما را به کتابخوانی علاقه‌مند می‌کند. پس اگر به شناخت دنیای اطراف خود علاقه‌مندید و در بین جهان‌بینی‌های مختلف سرگردان شده‌اید و علاقه دارید کتابخوان شوید، همین حالا روی لینک نام کتاب کلیک کنید و با خواندن این کتاب ارزشمند، با یک تیر چند نشان بزنید.

خلاصه کتاب ۲۱ درس برای قرن ۲۱
درس‌هایی آموزنده از قرن ۲۱ که جهان‌بینی‌تان را تغییر خواهد داد
یووال نوح هراری
در ۵۳ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب ۲۱ درس برای قرن ۲۱
 1. کتاب بی حد و مرز

دوست دارید بی حد و مرز شدن را تجربه کنید؟ پس کتاب بی حد و مرز را از دست ندهید. این کتاب یک نقشه کاربردی برای بی حد و مرز شدن ذهنیت و انگیزه شما ارائه می‌دهد. برای بی حد و مرز شدن باید مرزبندی‌های ذهن خود را از بین ببرید و در مسیر یادگیری قرار بگیرید. اما چگونه؟

این کتاب پاسخ این سوال و سوال‌های مشابه را به شما می‌دهد و نقشه‌ای کاربردی برای بهبود عملکرد مغزتان به شما ارائه می‌کند.

خلاصه کتاب بی حد و مرز
مغزتان را بهبود ببخشید و همه چیز را سریع‌تر بیاموزید
جیم کوییک
در ۴۳ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب بی حد و مرز

معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی برای کمک به بی حد و مرز شدن ذهن

 1. کتاب اثر مرکب

نام کتاب اثر مرکب را این روزها زیاد می‌شنوید. این کتاب را در معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی جای دادیم زیرا می‌تواند یک کتاب خوب برای شروع باشد. دارن هاردی نویسنده این کتاب یک مربی انگیزشی، نویسنده و فردی موفق در حوزه کسب‌وکار است.

او در این کتاب به ما می‌آموزد که برای رسیدن به یک تغییر بزرگ در زندگی، باید تغییراتی را در امور روزانه و آنچه به‌صورت روزمره اتفاق می‌افتد اعمال کنیم. پس اگر تمایل دارید با اثر مرکب بیشتر آشنا شوید و بیاموزید که چگونه می‌توانید با انجام تغییرات کوچک و مستمر، به‌سوی دستیابی به اهداف و ارتقا سطح زندگی‌تان حرکت کنید.

خلاصه کتاب اثر مرکب
آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما
دارن هاردی
در ۱۶ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب اثر مرکب
 1. کتاب هنر ظریف بی‌ خیالی

تمایل دارید از یک راه غیرمعمول به یک زندگی خوب برسید؟ کتاب هنر ظریف بی‌خیالی را بخوانید! اگر پر از مشکلات و اضطراب‌هایی هستید که خواب را از چشمانتان گرفته‌اند، این کتاب می‌تواند نقش فرشته نجات شما را ایفا کند.

این کتاب به شما کمک می‌کند تا نسبت به موضوعاتی که تنها تشویش به دنبال دارند بی‌تفاوت شوید. چه چیز بهتر از این‌که با خواندن یک کتاب هم به کتابخوان شدن علاقه‌مند شوید و هم از دغدغه‌های بیهوده رهایی یابید؟

خلاصه کتاب هنر ظریف بی خیالی
روشی غیرمعمول برای داشتن یک زندگی خوب
مارک منسن
در ۳۷ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب هنر ظریف بی خیالی
 1. کتاب ذهن رها از اضطراب

عنوان این کتاب همه چیز را درباره آن به شما می‌گوید. رهایی از اضطراب و تنش‌های روزانه، آرزوی انسان امروزی است. این کتاب به شما کمک می‌کند تا با تقویت ذهن و ایجاد فرکانس‌های بالا، برای همیشه به چرخه استرس خود پایان دهید. مطالعه ذهن رها از اضطراب برای همه انسان‌های جامعه امروز واجب است.

خلاصه کتاب ذهن رها از اضطراب
با تقویت ذهن و ایجاد فرکانس‌های بالا، برای همیشه به چرخه استرس‌تان پایان دهید
بیل وید و کارول کرشاو
در ۳۱ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب ذهن رها از اضطراب
 1. کتاب قدیس، رئیس و موج سوار

مردی پس از تصادفی شدید، به‌طور معجزه‌آسایی زنده می‌ماند. او در بیمارستان چند ساعتی با یک پیرمرد دانا هم‌کلام می‌شود و به توصیه او به دیدن ۳ دوست در ۳ شهر مختلف می‌رود؛ قدیسی در رم، موج‌سواری در هاوایی و رئیسی در نیویورک!

این ۳ دوست به او کمک می‌کنند تا جواب ۳ پرسش مهم در زندگی خود را بگیرد و معنای زندگی خود را کشف کند. اگر علاقه دارید بدانید  پرسش‌ها و پاسخ‌ها چه بودند و درس‌هایی فوق‌العاده از عشق و زندگی بگیرید، پس از مطالعه مقاله معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی، این کتاب ارزشمند را در بوکاپو مطالعه کنید.

خلاصه کتاب قدیس، رئیس و موج سوار
درس‌هایی خارق‌العاده از عشق و زندگی
رابین شارما
در ۵۲ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب قدیس، رئیس و موج سوار

در مورد کتاب و کتاب خوانی

همیشه شنیده‌ایم که کتاب خواندن می‌تواند زندگی فرد را متحول کند؛ اما چگونه؟ انسان دقیقا از خواندن کتاب چه چیزی به دست می‌آورد؟ خواندن کتاب برای سلامت جسمی و روحی ما مفید است و آثار عادت کردن به این فعالیت می‌تواند مادام العمر باشد.

پس از معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی قصد داریم توضیح مختصری در مورد اینکه چگونه خواندن کتاب می تواند مغز و بدن ما را برای بهتر شدن تغییر دهد، بدهیم.

فواید مطالعه

 • کتاب خواندن مغز ما را تقویت می‌کند. محققان با استفاده از اسکن MRI، تایید کرده‌اند که خواندن، شامل شبکه پیچیده‌ای از مدارها و سیگنال‌ها در مغز است. همانطور که توانایی خواندن شما بالغ می‌شود، این شبکه‌ها نیز قوی‌تر و پیچیده‌تر می‌شوند.
 • کتاب خواندن توانایی انسان در همدلی را افزایش می‌دهد. تحقیقات نشان داده است افرادی که داستان‌های ادبی می‌خوانند – داستان‌هایی که زندگی درونی شخصیت‌ها را بررسی می‌کنند – توانایی بالایی در درک احساسات و باورهای دیگران از خود نشان می‌دهند. محققان این توانایی را «نظریه ذهن» می‌نامند، مجموعه‌ای از مهارت‌های ضروری برای ایجاد، هدایت و حفظ روابط اجتماعی.
 • دایره واژگان انسان را گسترش می‌دهد. محققان منبع معتبری یافته‌اند که نشان می‌دهد دانش‌آموزانی که به طور منظم کتاب می‌خوانند و از سنین پایین شروع می‌کنند، به تدریج دایره لغات گسترده‌ای پیدا می‌کنند. اندازه واژگان می‌تواند بر بسیاری از زمینه‌های زندگی شما تأثیر بگذارد؛ از نمرات در آزمون‌ها گرفته تا پذیرش در دانشگاه و فرصت‌های شغلی.

معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی به منظور بهره مندی شما از فواید آن

 • استرس را کاهش می‌دهد. در سال ۲۰۰۹، گروهی از محققان تأثیرات یوگا، شوخ طبعی و خواندن را بر سطح استرس دانش‌آموزان در برنامه‌های علمی سلامت در ایالات متحده اندازه‌گیری کردند. این مطالعه نشان داد که ۳۰ دقیقه مطالعه، فشار خون، ضربان قلب و احساس ناراحتی روانی را به همان اندازه یوگا و طنز کاهش می‌دهد.
 • به کاهش علائم افسردگی کمک می‌کند. افراد مبتلا به افسردگی اغلب احساس انزوا و بیگانگی از دیگران می‌کنند. خواندن داستان به شما این امکان را می‌دهد که به طور موقت از دنیای خود فرار کنید و در تجارب خیالی شخصیت‌ها غرق شوید. کتاب‌های غیرداستانی خودیاری هم می‌توانند استراتژی‌هایی را به شما آموزش دهند که ممکن است به شما در مدیریت علائم کمک کند.

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم به معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی بپردازیم. ۱۰ کتاب معرفی کردیم که می‌توانند در آغاز راه کتابخوان شدن دست شما را بگیرند و چراغ راهتان باشند. اما این تنها ۱۰ کتاب از هزاران کتابی است که می‌توانند شما را کتابخوان کنند.

برای آشنایی با کتاب‌های بیشتر و یافتن کتابی که بیشترین شور و اشتیاق را در شما بیدار کند به جستجو میان خلاصه کتاب‌های بوکاپو بپردازید و از غرق شدن در دنیای کتاب، لذت ببرید.

سوالات متداول
بهترین کتاب ها برای شروع کتابخوانی چیست؟

کتاب‌های زیادی برای شروع راه کتابخوانی وجود دارند؛ ما در این مقاله ۱۰ مورد از این کتاب‌ها را که شامل کتاب انسان خردمند، اثر مرکب، بی حد و مرز، ایکیگای، شش ستون عزت نفس و ... بودند برای شما معرفی کردیم.

شروع کتابخوانی بهتر است با کدام نوع کتاب ها باشد؟

برای شروع کتابخوانی بهتر است سراغ کتاب‌هایی بروید که موضوعات مورد علاقه شما را شامل می‌شوند. در این صورت شما بیشتر جذب کتاب می‌شوید و کم‌کم کتاب‌خواندن به شکل یک عادت برای شما می‌شود.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *