کتاب خوب

معرفی کتاب خوب (۱۰ کتاب مهمی که باید بخوانید)

کتاب خوب یک ترکیب بسیار کلی است. به‌طوری‌که با شنیدنش هر فردی ممکن است کتاب‌های متفاوتی به ذهنش برسد. بسیاری از افراد رمان‌های برتر جهان را به‌خاطر می‌آورند. بسیاری دیگر ممکن است کتاب‌های رشد و توسعه فردی متفاوتی که خوانده‌اند را به یاد بیاورند.

حتی ممکن است فردی کتاب‌هایی که در توسعه کسب‌وکار به کمکش آمده به ذهنش بیاید. افرادی هم احتمالا کتاب‌های روانشناسی متعددی که زندگی آن‌ها را تغییر داده است به‌خاطر می‌آورند.

به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مقاله از مجله بوکاپو ۱۰ مورد کتاب خوب اما در موضوعات مختلف، مانند روانشناسی، توسعه فردی، کسب‌وکار، زندگی‌نامه و … را برای شما جمع‌آوری کنیم و توضیح کوتاهی از هرکدام بدهیم. پس برای آشنایی بیشتر با این کتاب‌های خوب با ما همراه باشید.

معرفی کتاب خوب

همه ما می‌دانیم که کتاب خواندن چه تاثیری بر رشد و جهان‌بینی ما می‌گذارد. ما با کتاب می‌توانیم زندگی‌های افراد مختلف را تجربه کنیم، می‌توانیم سفر کنیم، رویا بسازیم و از دانشی بهره‌مند شویم که دنیای ذهن ما را دگرگون کند. در همین راستا ما در ادامه ۱۰ کتاب خوب در زمینه‌های متفاوت به شما معرفی می‌کنیم.

۱. کتاب اسرار کار

معرفی کتاب خوب را با کتابی در حوزه مدیریت و رهبری آغاز می‌کنیم. لازلو باک سرپرست بخش عملکردهای مردمی و مدافع فرهنگ درون‌سازمانی گوگل که نویسنده کتاب اسرار کار هم است، اسراری از بطن شرکت گوگل برای شما آورده که می‌تواند شیوه زندگی و رهبری شما را دگرگون کند.

بسیاری از ما بیشتر وقت خود را در روز صرف کار کردن می‌کنیم. حال تصور کنید این کار غیر دموکراتیک و غیر انسانی باشد، چه بلایی سر ما می‌آید؟ این کتاب به شما کمک می‌کند شرکت بهتری بسازید. پس اگر مدیریت و رهبری شرکت یا گروهی را بر عهده دارید یا به‌دنبال پیشرفت شرکتتان هستید، مطالعه این کتاب را از دست ندهید.

خلاصه کتاب اسرار کار
اسراری از بطن شرکت گوگل، که می‌تواند شیوه زندگی و رهبری شما را دگرگون کند
لازلو باک (Laszlo Bock)
در ۲۲ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب اسرار کار

۲. کتاب انسان خداگونه

انسان خردمند یکی از کتاب‌های بسیار پرطرفدار و معروف است. یووال نوح هراری نویسنده آن کتاب، کتاب دیگری به نام انسان خداگونه نوشته که شرح مختصری است از آینده‌ای که در انتظار بشریت است. این کتاب می‌تواند به سوال‌های بنیادین شما پاسخ دهد.

سوالاتی مانند چرا نسل بشر نمی‌تواند تا ابد روی زمین بماند؟ خودخواهی و جاه‌طلبی انسان تا کجا ادامه دارد؟ آیا معنا در زندگی مدرن گم شده است؟ پیشنهاد می‌کنیم برای آن‌که پاسخ این سوال‌ها و سوال‌های اساسی دیگر درباره آینده بشریت را بگیرید، این کتاب را حتما مطالعه کنید.

خلاصه کتاب انسان خردمند
تاریخچه‌ای کوتاه از ظهور بشریت
یووال نوح هراری (Yuval Noah Harari)
در ۴۰ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب انسان خردمند

۳. کتاب رهبری

الکس فرگوسن را تقریبا همه می‌شناسند؛ حتی کسانی که میانه‌ای با فوتبال ندارند! فرگوسن آن‌قدر موفقیت به دست آورده که حالا جهان او را به‌عنوان نمادی از برنده بودن می‌شناسد. حال او در کتاب رهبری رموز موفقیت خود را با ما درمیان گذاشته است. این کتاب به شما کمک می‌کند تا بفهمید چگونه می‌توان تا این حد موفق بود.

معرفی کتاب خوب رهبری

اگر دوست دارید کتاب شخصی را که با مدیریت و رهبری خود بازیکنان بزرگی چون کریستیانو رونالدو را به اسطوره‌ای بی‌بدیل تبدیل کرد بخوانید، این کتاب مخصوص شما است؛ آن را از دست ندهید.

خلاصه کتاب رهبری
درس‌ هایی از زندگی و کار در منچستریونایتد
الکس فرگوسن
در ۴۴ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب رهبری

۴. کتاب اصول سرمایه گذاری از زبان وارن بافت

اگر مطالعاتی در حوزه سرمایه‌ گذاری داشته‌اید، حتما وارن بافت را می‌شناسید. بافت سرمایه‌گذار مشهوری است که آموزه‌هایش در این حوزه هم برای سرمایه‌گذاران تازه‌کار و هم سرمایه‌گذاران با تجربه کاربردی است.

جرمی میلر در این کتاب، آموزه‌ها و رهنمودهای این سرمایه‌گذار را جمع‌آوری کرده و این کتاب خوب را بر اساس آن‌ها نوشته است. پس برای موفقیت در سرمایه‌گذاری، خلاصه این کتاب را در بوکاپو مطالعه کنید.

خلاصه کتاب اصول سرمایه گذاری از زبان وارن بافت
موفقیت در سرمایه گذاری به کمک آموزه های وارن بافت
جرمی میلر
در ۲۳ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب اصول سرمایه گذاری از زبان وارن بافت

۵. کتاب والدین سمی

رفتارهای نادرست والدین می‌تواند زندگی فرزند را هم در کودکی و هم در بزرگسالی تحت تاثیر قرار دهد. سوزان فوروارد نویسنده کتاب والدین سمی، روان‌درمانگری است که به این موضوع پرداخته و در این کتاب به افراد می‌آموزد که چگونه خود را از رفتارهای آزاردهنده والدینشان خلاص کنند.

سوزان فوروارد با دلیل ثابت می‌کند که مخالفت با والدین در برخی مواقع نه تنها اشکالی ندارد، بلکه ممکن است ضروری هم باشد. اگر دوست دارید روابط خود را با والدینتان به تعادل برسانید و به استقلال فردی برسید، بوکاپو این کتاب را برای شما خلاصه کرده است. فرصت مطالعه آن را از دست ندهید.

خلاصه کتاب والدین سمی
چگونه بر رفتارهای آزاردهنده والدین خود غلبه کرده و زندگی خود را از آن‌ها پس بگیریم!
سوزان فوروارد
در ۴۵ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب والدین سمی

۶. کتاب فلسفه تنهایی

برای بسیاری از ما تنهایی پدیده ترسناکی است. اما شاید با مطالعه درباره آن و درک بهتر این پدیده، بتوانیم راحت‌تر با آن برخورد کنیم و تنهایی را به‌عنوان بخشی از جهان هستی بپذیریم. برای آن‌که بدانید وقتی از تنهایی حرف می‌زنیم، از چه حرف می‌زنیم و در باب دوستی و عشق و تنهایی بیشتر بدانید، کتاب فلسفه تنهایی کمک بزرگی به شما می‌کند.

اگر فلسفه تنهایی را بدانید دیگر از آن نمیترسید

۷. کتاب مینیمالیسم دیجیتال

ما در اطرافیان خود به‌ندرت کسی را می‌شناسیم که امروزه در دنیای دیجیتال غرق نشده باشد. شما هم احتمالا در وضعیت مشابهی قرار دارید. این دنیا مزایای بسیار زیادی برای ما دارد؛ اما عیب بزرگی هم دارد؛ این عیب وابستگی بیش از اندازه‌ای است که برای ما ایجاد کرده است.

کال نیوپورت در کتاب مینیمالیسم دیجیتال، راهکارهایی ارائه می‌کند که به‌وسیله آن‌ها می‌توانید استقلال خود را از دنیای دیجیتال پس بگیرید و به‌طور بهینه از آن استفاده کنید. اگر فکر می‌کنید فناوری‌های جدید سبب اختلال در زندگی و سلامتی شما شده، همین حالا روی لینک کتاب کلیک کنید.

۸. کتاب چراغ سبزها

همه ما متیو مک کانهی را به‌عنوان یکی از بهترین بازیگرهای هالیوود می‌شناسیم. حال این بازیگر سرشناس کتابی از زندگی خود نوشته که جذاب و خواندنی است. مک کانهی در این کتاب بدون آن‌که بخواهد نصیحت کند، تجربیات و جهان‌بینی خود را با شما به اشتراک می‌گذارد.

با مطالعه این کتاب خوب شما می‌توانید با چراغ‌های سبز و قرمز زندگی مک کانهی آشنا شوید و بدانید که گاهی مواجهه با چراغ‌های قرمز زندگی هم ممکن است خیر و منفعتی برای ما داشته باشد.

خلاصه کتاب چراغ سبز ها
زندگی‌نامه متیو مک‌ کانهی، بازیگر سرشناس هالیوود
متیو مک کانهی
در ۴۰ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب چراغ سبز ها

۹. کتاب تسلی بخشی های فلسفه

آلن دو باتن فیلسوف نام‌آشنایی است که کتاب‌های زیادی در باب فلسفه اما به زبان ساده نوشته است. او در این کتاب سعی کرده شما را با زوایای پنهان زندگی و چیزهایی که از آن‌ها می‌ترسید یا فرار می‌کنید آشتی دهد. پس اگر برای سفری به اعماق وجود خود آماده هستید، این کتاب را بخوانید.

در این کتاب خوب، شما درباره زندگی، عشق، خوشبختی، خیر، شر و … می‌خوانید از همه مهم‌تر یاد می‌گیرید که باید برای زندگی بجنگید؛ حتی وقتی از همیشه تلخ‌تر می‌شود.

خلاصه کتاب تسلی بخشی های فلسفه
چگونه به یک فیلسوف آرام تبدیل شویم؟
آلن دو باتن
در ۵۹ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب تسلی بخشی های فلسفه

۱۰. کتاب ایلان ماسک

اگر دوست دارید بدانید چطور می‌شود که یک فرد معمولی با زندگی معمولی، به فکر آباد کردن مریخ و سکونت انسان در کرات دیگر می‌افتد و برای تحقق این رویا می‌جنگد و در راستای رسیدن به آن گام‌های بزرگی برمی‌دارد، کتاب ایلان ماسک را بخوانید.

کتاب خوب ایلان ماسک شما را با این کارآفرین مهم سیلیکون ولی آشنا میکند

در کتاب ایلان ماسک با زندگی شخصی و کاری ماسک که یکی از مهم‌ترین ایده‌پردازان و کارآفرینان سیلیکون ولی است بیشتر آشنا می‌شوید و فراز و نشیب‌هایی که برای رسیدن به رویاهای خود طی کرده را می‌خوانید. پس اگر تمایل دارید با شخصی که این روزها نامش را زیاد می‌شنوید آشنا شوید، این کتاب را از دست ندهید.

کتاب خوب برای مطالعه

ما در این مقاله ۱۰ کتاب خوب و کاربردی را به شما معرفی کردیم. اما همان‌طور که در ابتدا هم گفتیم، تعداد کتاب‌های خوب آن‌قدر زیاد است که معرفی ۱۰ کتاب قطره‌ای است از اقیانوس. پس در این بخش سعی می‌کنیم به‌طور کوتاه و موردی، چند کتاب مفید دیگر هم برای مطالعه به شما معرفی کنیم:

·   کتاب انسان خردمند

·   کتاب از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم

·   کتاب اسلحه میکروب فولاد

·  کتاب هنر خوب زندگی کردن

·  کتاب صلحی که همه صلح ها را بر باد داد

سخن پایانی

کتابخانه‌ای که پر از کتاب خوب است مانند بهشت می‌ماند. بهشتی که وقتی وارد آن می‌شوید زندگی‌تان بسیار متفاوت‌تر از قبل از ورود به آن خواهد بود. بوکاپو سعی کرده با جمع‌آوری و خلاصه کتاب‌های خوب و مفید در حوزه‌های مختلف، یک بهشت دیجیتال برای شما بسازد.

در این مقاله برخی از کتاب‌های خوب موجود در بوکاپو را به شما معرفی کردیم و توضیح کوتاهی درباره آن‌ها دادیم. حال نوبت شما است که نام کتاب‌های خوب کتابخانه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول
پیشنهاد بوکاپو برای کتاب خوب چیست؟

پیشنهاد بوکاپو برای کتاب خوب کتاب‌هایی چون انسان خداگونه، انسان خردمند، فلسفه تنهایی، رهبری، تسلی‌بخشی‌های فلسفه و ... است.

خلاصه کتاب های خوب را از کجا بخوانم؟

بوکاپو  بسیاری از کتاب‌های خوب و کاربردی را برای شما خلاصه کرده است. شما می‌توانید خلاصه کتاب‌های خوب را از اپلیکیشن یا سایت بوکاپو بخوانید یا در صورت تمایل، به نسخه صوتی آن‌ها گوش دهید.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

1 دیدگاه برای “معرفی کتاب خوب (۱۰ کتاب مهمی که باید بخوانید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *