بهترین کتاب هایی که باید خواند

کتاب هایی که باید خواند: فهرستی از بهترین کتاب ها

۱۰۰ کتاب که باید قبل از مرگ بخوانید، کتاب هایی که باید خواند یا بهترین کتاب‌های جهان! آیا واقعا چنین فهرستی وجود دارد؟ آیا می‌توانیم لیستی کاملا قابل اعتماد از بهترین کتاب‌‌ها پیدا کنیم بدون این که زمینه خاصی یا هدف حاصی را برای مطالعه مشخص کرده باشیم؟ متأسفانه جواب شما منفی است.

قطعا کتاب‌های جدیدی در همین لحظه از زیر دستگاه چاپ بیرون آمد‌ه‌اند و اصلاً از کجا معلوم که همین حالا یک ایده طلایی در ذهن یک نویسنده جرقه نزده باشد. هرکدام از این موارد می‌تواند تبدیل به بهترین کتاب جهان شود. کتاب‌هایی که می‌توانند زندگی و جهان شما را برای همیشه تغییر دهند.

ما در این مقاله از بوکاپو سعی خود را کرده‌ایم تا روی بهترین کتاب ‌ها برای تغییر و تحول تمرکز کنیم. گاهی اوقات همه‌چیزی که نیاز داریم، فقط و فقط یک نگاه متفاوت است.

بهترین کتاب هایی که باید خواند

شاید لیست بهترین کتاب های توسعه فردی یا ۱۰۰ کتاب برتر انگیزشی برای شروع کمی گیج‌کننده باشد، ولی ما اطمینان داریم که این هفت کتاب می‌توانند معجزه کنند! اگر برای آشنایی با لیست طلایی کتاب هایی که حتما باید خواند و از سمتی برای یک تغییر بزرگ آماده هستید این مقاله را از دست ندهید.

در ادامه قصد داریم لیست بهترین آثاری که باید بخوانیم تا زندگی‌مان دستخوش تغییرات بزرگی شود را با شما به اشتراک بگذاریم.

  1. کتاب آنقدر خوب که نتوانند نادیده ات بگیرند نوشته کال نیوپورت

اولین سوالی که هرکسی موظف است در این جهان به آن پاسخ بدهد این پرسش است: تو از زندگی چی می خوای؟ یا دوست داری جهان تو رو چی صدا بزنه؟

واقعیت این است که همه ما دوست داریم در راه علایقمان قدم برداریم. ما دوست داریم به تصویر رویایی‌مان تبدیل شویم. هرچند عده‌ای این تصویر ذهنی را به شکل شفافی می‌بینند، اما خیلی از ما حتی نمی‌دانیم که دوست داریم چه کسی باشیم.

بر اساس یکی از کتاب هایی که باید خواند می توان گفت احساس رضایت سبب ایجاد انگیزه می شود

کال نیوپورت در کتاب آنقدر خوب که نتوانند نادیده ات بگیرند به یک نکته جالب اشاره می‌کند: ما راه رسیدن به رویاها را برعکس می‌رویم! واقعیت این است که اشتیاق به هرچیزی نتیجه مهارت و تخصص است.

این پیشرفت است که باعث می‌شود احساس رضایت داشته باشیم. احساس رضایت هم به ما این انگیزه را می‌دهد که هرروز بیشتر تلاش کنیم. درنتیجه ما در یک چرخه تلاش، رضایت بیشتر و لذت کم‌کم به تصویر رویایی خود نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم.

خلاصه کتاب آنقدر خوب که نتوانند نادیده ات بگیرند
راهکارهایی برای دست‌یابی به رضایت شغلی
کال نیوپورت
در ۴۰ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب آنقدر خوب که نتوانند نادیده ات بگیرند

البته همه‌چیز به‌آسانی و شیرینی این چند سطر نیست، برای تبدیل‌شدن به کسی که جهان نمی‌تواند نادیده بگیرد، باید راه سخت و درعین‌حال رضایت بخشی را طی کنید. راهی  که کال نیوپورت در این کتاب آن را به شکلی ساده توضیح می‌دهد.

اگر به دنبال بهترین کتاب هایی که باید خواند هستید، این اثر می‌تواند قدم خوبی برای شروع باشد.

  1. کتاب قدرت عادت نوشته چارلز داهیگ

شما نتیجه کارهایی هستید که انجام می‌دهید و کارهای شما فقط و فقط بر اساس عادت است. اگر می‌خواهید تغییر کنید قبل از هرچیز بهتر است این جمله را بپذیرید.

تغییر عادت ها سبب تغییر زندگی می شود

چارلز داهیگ در کتاب قدرت عادت به شما کمک می‌کند تا عادت‌های بدتان را پیدا کنید. در گام بعدی باید به این باور و پذیرش برسید که این رفتارهای مخرب واقعاً عادت‌های من هستند. اینجا نقطه‌ای است که تغییر شروع می‌شود. شما به‌تدریج یاد می‌گیرید عادت‌های بدتان را تغییر بدهید.

اگر به دنبال شروع یک‌ فصل تازه از زندگی هستید، کتاب قدرت عادت را به لیست کتاب هایی که باید خواند اضافه کنید.

خلاصه کتاب قدرت عادت
علت آنچه در زندگی و کارمان انجام می‌دهیم چیست؟
چارلز داهیگ
در ۳۱ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب قدرت عادت
  1. کتاب انسان خردمند نوشته یووال نوح هراری

ما انسان‌ها موفق‌ترین گونه روی زمین هستیم، فقط و فقط به این دلیل که می‌توانیم باهم همکاری کنیم.

اما این تمام ماجرا نیست، تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که شاید گونه‌های دیگری شبیه ما و قبل از ما در این جهان وجود داشته‌اند؟ ممکن است انسان‌های ماقبل تاریخ مرتکب یک نسل‌کشی بزرگ شده باشند؟

هراری در کتاب انسان خردمند از موضوع عجیبی حرف می‌زند، به گفته او تنها دلیل اینکه ما می‌توانیم با انعطاف زیاد کنار هم کار کنیم و زنده بمانیم باورهای ماست. باور انسان به چیزهای مثل مذهب، پول، حقوق بشر و هزاران چیز دیگر که فقط و فقط در تخیلمان وجود دارند.

خلاصه کتاب انسان خردمند
تاریخچه‌ای کوتاه از ظهور بشریت
یووال نوح هراری
در ۴۰ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب انسان خردمند

شاید خواندن این سطرها در ابتدا شما را کمی گیج کند، شاید با بسیاری از مطالب این کتاب موافق نباشید، اما قطعاً بعد از خواندن کتاب انسان خردمند نگرش متفاوتی به جهان پیدا می‌کنید.

اگر به دنبال حقیقتی فراتر از چیزهایی که به‌راحتی می‌بینید هستید، حتماً انسان خردمند را در شمار کتاب هایی که باید خواند قرار دهید.

  1. کتاب نبرد هنرمند نوشته استوین پرسفیلد

دشمن خیلی نزدیک‌تر از چیزی است که به آن فکر می‌کنید. بزرگ‌ترین دشمن شما، درون وجودتان زندگی می‌کند.

کتاب نبرد هنرمند از موانعی حرف می‌زند که هر انسانی باید برای رسیدن به رویاهایش آن‌ها را کنار بگذارد. وجود همه‌ی ما پر از سرزنش، تنبلی، مقاومت و مخالفت است، اما چطور باید با همه‌ی این موانع جنگید؟

کتاب نبرد هنرمند یک نقشه جنگ عالی برای شکست دادن مقاومت درونی است.

تبدیل اشتیاق به هدف و لمس موفقیت با کتاب هایی که باید خواند

اگر با یک صفحه خالی، یک بوم نقاشی سفید یا یک برنامه نیمه‌کاره و حتی انبوهی از رویاهای فراموش‌شده روبرو هستید، کتاب نبرد هنرمند نجات‌دهنده شماست.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای چند لحظه تنبلی را کنار گذاشته و نبرد هنرمند را به فهرست کتاب هایی که باید خواند اضافه کنید.

خلاصه کتاب نبرد هنرمند
موانع را در هم بشکنید و در نبرد خلاقیت درون، پیروز شوید
استیون پرسفیلد
در ۳۲ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب نبرد هنرمند
  1. کتاب واقعیت نوشته هانس رزلینگ

کتاب واقعیت یک راهنمای ضروری برای درست فکر کردن درباره جهان است!

شاید این جمله در ابتدا انگیزشی و غیرواقعی به نظر برسد اما حقیقت دارد؛ جهان با تمام بدی‌هایش در وضعیتی بسیار بهتر از چیزی است که ما فکر می‌کنیم.

حقیقت این است که جهان‌بینی ما اصلاً بر اساس واقعیت‌ها نیست.  هانس رزلینگ در کتاب واقعیت با دلایلی مستند، ثابت می‌کند که ما در مورد جهان‌ بیش‌ازحد معمول بدبین هستیم؛ درحالی‌که واقعیت چیز دیگری است!

دنیا آن‌طور که رسانه‌ها نشان می‌دهند سیاه و سفید نیست، جهان اطراف ما به‌هیچ‌وجه در حال بدتر شدن و نابودی نیست.

جهان در حال بهتر شدن است، با کتاب هایی که باید خواند شما نیز زندگی بهتری را تجربه کنید

شاید پذیرش این حقیقت در این لحظه اصلاً آسان نباشد، چراکه انسان مدرن به‌شدت درگیر جهان‌بینی منفی و ترس است. اما خواندن کتاب واقعیت نظر شما را درباره جهان تغییر خواهد داد.

اگر مشتاقید کتاب مورد علاقه بیل گیتس، باراک اوباما و یکی از بهترین کتاب های جهان را بخوانید، حتماً کتاب واقعیت را در لیست کتاب هایی که حتمآ باید خواند قرار دهید.

خلاصه کتاب واقعیت
دلایلی که ثابت می‌کند شرایط جهان آن‌قدرها هم که فکر می‌کنیم، بد نیست!
هانس رزلینگ
در ۳۶ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب واقعیت
  1. کتاب نمی توانی به من آسیب بزنی نوشته دیوید گاگینز

رنج، سختی و شکنجه‌های روحی و جسمی پدرم، همه‌چیزی است که از کودکی یادم می‌آید!

دیوید گاگینز مردی است که از بدرفتاری و فقر نجات پیداکرده است و در هرلحظه از سختی‌ها به‌جای از پا افتادن رشد کرده است.

کتاب نمی توانی به من آسیب بزنی داستان سفر گاگینز برای فرار از تاریکی‌های زندگی است. این کتاب به شما کمک می‌کند تا در تاریک‌ترین روزهای زندگی همچنان از قدرت درونی خودتان استفاده کنید.

بر اساس کتاب هایی که باید خواند باید گفت محدودیت تنها زاده افکار ماست

در کتاب نمی توانی به من آسیب بزنی، شما درک تازه‌ای از مفهوم درد و رنج پیدا می‌کنید. اگرچه این کتاب بر اساس رنج ها و تجربیات دردآور نوشته شده است؛ اما به‌هیچ‌وجه یک زندگی‌نامه غم‌انگیز نیست، بلکه سند محکمی است که نشان می‌دهد محدودیت‌ها تنها زاده افکار و ذهنتان است.

اگر فکر می‌کنید تمام درهای جهان بسته شده است، جای کتاب نمی توانی به من آسیب بزنی، در فهرست کتاب هایی که باید خواند شما خالی است.

خلاصه کتاب نمی توانی به من آسیب بزنی
کنترل ذهنت را به دست بگیر و ناممکن‌ها را ممکن کن!
دیوید گاگینز
در ۴۱ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب نمی توانی به من آسیب بزنی
  1. کتاب تحصیل کرده نوشته تارا وست اور

هیچ‌کس مجبور نیست در شرایط بد اسیر بماند حتی اگر تهدید به مرگ شود.

کتاب تحصیل کرده، زندگی‌نامه تارا وست اور است. او در یک محیط متعصب و زن‌ستیز بزرگ‌شده است. تروماهای کودکی تارا باعث شده که بارها دست به خودکشی بزند، کابوس ببیند و گاهی احساس کند هیچ راهی جز مردن ندارد. اما او حالا یک محقق معروف است.

کتاب تحصیل کرده یک نوشته الهام‌بخش برای تمام کسانی است که کودکی دردناکی داشته‌اند، تمام افرادی که فکر می‌کنند گذشته و اتفاقات آن مانع پیشرفتشان شده است و امروز احساس شکست دارند.

چگونه پس از تجربه احساس شکست دوباره به زندگی برگردیم؟ پیشنهاد مطالعه: چگونه پس از تجربه احساس شکست دوباره به زندگی برگردیم؟

داستان از جایی شروع می‌شود که تارا درک می‌کند جهان بسیار بزرگ‌تر و زیباتر از چیزی است که اطراف او وجود دارد. او تصمیم می‌گیرد  به غرب برود و ادامه تحصیل بدهد. در حالی خانواده‌اش  فکر می‌کنند یک دختر نیازی به مدرسه رفتن ندارد. او از خانواده، محیط ترسناک کودکی و حتی پیام‌های تهدیدآمیز والدینش عبور می‌کند.

اگر قصد دارید فهرست بهترین کتاب هایی که باید خواند را با یک کتاب تکان‌دهنده و فراموش‌نشدنی به پایان برسانید، کتاب تحصیل کرده قطعاً بهترین گزینه است.

خلاصه کتاب تحصیل کرده
دختری که از میان جهل و تعصب خانواده‌اش، به یک زن تحصیل کرده و قدرتمند تبدیل شد!
تارا وست اور
در ۴۹ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب تحصیل کرده

سخن آخر

ما برای این مقاله از مجله بوکاپو، ده‌ها فهرست مختلف را بررسی کردیم، به مجله تایمز، کتاب‌خانه بزرگ آمازون، دانشگاه هاروارد و  چند منبع معتبر دیگر سرزدیم و گلچینی از کتاب‌هایی که حتمآ باید خواند را انتخاب کردیم.

اما فراموش نکنید فهرست ۱۰۰ کتابی که باید قبل از مگر بخوانید هرگز برای تمام عمر شما کافی نیست. اگر دوست دارید فهرست بهترین کتاب هایی که باید خواند را پیدا کنید، فقط و فقط باید به مطالعه تکیه کنید. سرمایه شما برای تغییر، رشد و رسیدن به موفقیت، پول، موقعیت اجتماعی یا اطرافیانتان نیست؛ بلکه کتاب‌خانه شماست.

سوالات متداول
لیست کتاب هایی که باید خواند چیست؟

کتاب کیمیاگر نوشته پائولوکوئلیو، کتاب طرز فکر نوشته کارول دوک، کتاب پدر پولدار پدر بی پول نوشته رابرت کیوساکی، کتاب آیین دوست یابی از دیل کارنگی، کتاب قدرت حال نوشته اکهارت تول، کتاب انسان خردمند نوشته یووال نوح هراری، کتاب صبح جادویی نوشته هل الراد

بهترین کتاب های دنیا که باید خواند؟

قدم زدن روی ماه با انیشتین نوشته جاشوا فوئر، از خوب به عالی نوشته جیم کالینز، کتاب صفر تا یک نوشته پیتر تیل، کتاب ده درصد شادتر نوشته دن هریس، کتاب استثنایی ها نوشته مالکوم گلدول، کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید نوشته ناپلئون هیل کتاب همسایه میلیونر نوشته توماس جی استنلی

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *