چگونه جذاب باشیم؟

چگونه جذاب باشیم و فرصت های دلخواهمان را به دست بیاوریم؟

همه ما دوست داریم در هر جمع و محفلی که هستیم، در مرکز توجه باشیم و مورد استقبال دیگران قرار بگیریم؛ اما شاید به‌خوبی نمی‌دانیم چگونه جذاب باشیم و چه عواملی در جذابیت ما مؤثر است.

افراد جذاب مجموعه‌ای از احساسات مثبت مانند عشق، تحسین و احترام را در مخاطبان خود برمی‌انگیزند. به‌طوری که هم‌صحبتی با این افراد و قرار گرفتن در دایره دوستی آنان، تبدیل به تجربه‌ای ناب و لذت‌بخش می‌شود.

می‌دانیم که جذاب بودن برای اکثر افراد دغدغه بزرگی است. ما سعی کرده‌ایم در این مقاله از مجله بوکاپو درباره جذابیت و راهکارهای آن با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

چگونه جذاب باشیم؟

چگونه جذاب باشیم سوالی است که در ذهن همه ما وجود دارد و برای رسیدن به پاسخ آن حاضر به انجام کارهای مختلفی (حتی شاید هر کاری!) هستیم.

تحقیقات نشان می‌دهد افراد جذاب می‌توانند سالانه ۱۵ درصد بیشتر از دیگران، درآمد کسب کنند. شاید فکر کنید فقط جذابیت ظاهری عامل خوش‌شانسی آن‌ها بوده است؛ اما همه ما بارها شنیده‌ایم که نباید هیچ‌کس را بر اساس ظاهر قضاوت کرد؛ زیرا ظاهر افراد، چیزی در مورد توانایی همدلی آن‌ها و اینکه چقدر قابل‌اعتماد هستند به ما نمی‌گوید.

پس باید محتاط‌تر و تیزبین‌تر باشیم و برای یافتن جواب این سؤال به دنبال جزئیات بیشتری مانند مهارت‌ ارتباط موثر با دیگران بگردیم. اگر جذابیت در شخصیت و درک جزئیات مهم در برقراری ارتباط برای شما هم مهم است، علاوه بر مطلبی که هم‌اکنون می‌خوانید، مطالعه مقاله زیر را هم را از دست ندهید.

چگونه شخصیتی جذاب داشته باشیم؟ ۱۰+۱ راه برای رسیدن به شخصیتی جذاب پیشنهاد مطالعه: چگونه شخصیتی جذاب داشته باشیم؟ ۱۰+۱ راه برای رسیدن به شخصیتی جذاب

جذابیت چیست؟ آیا بدون ظاهر زیبا هم می‌توان جذاب بود؟

در زمان‌های گذشته پاسخ به سؤال چگونه جذاب باشیم، احتمالا در ویژگی‌های ظاهری خلاصه می‌شد. اما امروزه ما می‌دانیم که ظاهر زیبا بخشی از جذابیت را تشکیل می‌دهد و ممکن است سهم چندان بزرگی هم نداشته باشد. پس افراد به طور ذاتی جذاب متولد نمی‌شوند، بلکه این ویژگی، مانند اعتمادبه‌نفس یک متغیر اکتسابی و قابل یادگیری است.

از دیدگاه روان‌شناسان و متخصصان، سه نوع جذابیت وجود دارد:

 • جذابیت ظاهری
 • جذابیت رفتاری
 • جذابیت کلامی

به نظر شما برای جذاب بودن کدام یک اهمیت بیشتری دارد؟ کافی است به ویژگی‌های مردان و زنان جذاب اطرافتان نگاه کنید؛ خواهید دید ترکیبی از هر سه عامل، نقش تعیین‌کننده‌ای در جذابیت آن‌ها داشته است.

چگونه جذاب باشیم، آن هم به صورت اکتسابی

۱. جذابیت ظاهری

همه ما در ابتدا از نظر فیزیکی جذب دیگران می‌شویم؛ البته طرز فکر و سلیقه هر شخص در آنچه برایش جذابیت دارد، متفاوت است. با این حال، تحقیقات نشان می‌دهد که برخی از ویژگی‌ها در همه جهان یکسان است. در زنان این ویژگی‌های ظاهری عبارت‌اند از:

 • چشم‌های درشت
 • گونه‌های برجسته
 • خطوط باریک فک
 • اندام باریک و فرم ساعت شنی در شکل بدن

در مردان، جذابیت ظاهری شامل موارد زیر می‌شود :

 • قدبلند
 • داشتن شانه‌های پهن
 • بدنی ورزیده.

البته این ویژگی‌ها هم نسبی هستند و ممکن است با سلیقه برخی اشخاص هم‌خوانی نداشته باشند.

۲. جذابیت رفتاری

جذابیت رفتاری یکی دیگر از عوامل مهمی است که باید در پاسخ به سوال چگونه جذاب باشیم به آن توجه کنیم. فردی که رفتار و برخورد جذابی داشته باشد موردتوجه اطرافیان قرار می‌گیرد.

به عنوان مثال، فردی که با خوش‌رویی و لبخند با دیگران ارتباط برقرار می‌کند، دارای جذابیت رفتاری بالایی است. برخی از ویژگی‌هایی که در جذابیت رفتاری زنان موردتوجه قرار می‌گیرند، عبارت‌اند از:

 • گرمی
 • محبت
 • مهارت‌های اجتماعی

با لبخند چگونه جذاب باشیم

در مردان، برخی از ویژگی‌های جذابیت رفتاری شامل موارد زیر است:

 • موفقیت
 • مهارت رهبری
 • مهارت‌های شغلی

۳. جذابیت کلامی

اهمیت جذابیت کلامی اگر بیشتر از دو عامل بالا نباشد، کمتر نیست. ما با بیان گیرا و جذاب خود می‌توانیم احساس خوبی را به دیگران انتقال دهیم و تأثیرگذار باشیم.

برای داشتن جذابیت کلامی روش‌های زیادی وجود دارد؛ اما مهم‌ترین آن‌ها آموزش و کسب مهارت فن بیان و سخنوری است. شما با یادگیری این مهارت می‌توانید افراد بیشتری را به سمت خود جذب کنید و ارتباطات موفق‌تر و گسترده‌تری داشته باشید.

خلاصه کتاب هنر سخنرانی در جمع
سخنرانی ماهر، با اعتماد به نفس و تاثیرگذار شوید
دیل کارنگی
در ۴۰ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب هنر سخنرانی در جمع

یک نکته جالب و کاربردی در جذابیت کلامی:

نام هر شخص برای خودش آشناترین و زیباترین کلمه‌ است؛ زیرا از زمان تولد آن را شنیده و با آن ارتباط خاصی دارد. با به‌خاطر سپردن اسم اشخاص و یادگیری تلفظ صحیح آن‌ها، جذابیت کلامی شما افزایش می‌یابد.

اگر به کلام افراد موفق در مهارت‌های ارتباطی دقت کنید، آن‌ها در هنگام صحبت‌کردن، با نام‌بردن اسم اشخاص احساس ارزشمندی و دوست‌داشتنی بودن را به طرف مقابل خود انتقال می‌دهند و باعث جذابیت بیشتر کلامشان می‌شوند.

راهکارهای افزایش جذابیت کلامی

پنج ویژگی‌ که شما را به‌ شدت جذاب می‌کند!

شاید تعجب کنید؛ اما همه ما به طور ذاتی جذاب هستیم. فقط ممکن است این توانایی به دلیل عواملی مانند ترس و عدم اعتمادبه‌نفس در برهه‌ای از زمان در وجود ما خاموش شده باشد.

خبر خوب اینکه شما می‌توانید این توانایی را مجدداً به دست آورید و با ایجاد تغییرات ساده‌ای در سبک زندگی‌تان، جذابیت  خود را افزایش دهید. نیکولاس بوتمن در کتاب چگونه دیگران را شیفته خود کنیم بالا بردن سطح مهارت‌های ارتباطی را از نکات مهم در جذاب به نظر رسیدن اشخاص می‌داند.

خلاصه کتاب چگونه دیگران را شیفته خود کنید!
چگونه در کمتر از ۹۰ ثانیه دیگران را مجذوب خود کنیم؟
نیکولاس بوتمن
در ۲۸ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب چگونه دیگران را شیفته خود کنید!

مهارت‌های ارتباطی به شما کمک می‌کنند تا خود را در فضای مثبت و کاریزماتیکی قرار دهید و با دیگران تعامل و ارتباط بهتری داشته باشید. این مهارت‌ها اشکال مختلفی دارند؛ در ادامه قصد داریم ۵ مورد از مهارت‌هایی را که در جذاب بودن به شما کمک بزرگی می‌کنند بررسی کنیم.

۱. شنونده خوبی باشید

توانایی شما در گوش‌دادن به صحبت دیگران به طرز شگفت‌انگیزی روی جذابیت شما تأثیرگذار است. وقتی به طور کامل به صحبت‌های شخص مقابل گوش می‌دهید، به او نشان می‌دهید که آنچه بیان می‌کند، برای شما معنادار، قابل‌توجه و مهم است.

همچنین با درگیرشدن عمیق با آنچه فرد مقابل می‌گوید، اعتماد و ارتباط عمیق‌تر و نزدیک‌تری بین هر دوی شما ایجاد می‌شود.

از آنجایی که امروزه بسیاری از مردم در اکثر اوقات مشغول موبایل، شغل و تعهدات شخصی خود هستند، توانایی گوش‌دادن فعال، رفتار بسیار جذابی برای طرف مقابل شما به حساب می‌آید.

همان‌طور که در مقاله تکنیک های کاربردی و مهم ارتباط موثر با دیگران بیان شده، این مهارت گام مهمی در برقراری ارتباط مؤثر با دیگران است می‌تواند جذابیت شما را به طور قابل‌توجهی افزایش دهد.

 

۲. به نشانه‌ های غیر کلامی توجه کنید

یکی دیگر از مؤلفه‌های مهم برای اینکه دریابیم چگونه جذاب باشیم، توجه به نشانه‌های غیرکلامی فرد است. به‌عبارت‌دیگر، نه‌تنها باید به آنچه شخص به شما می‌گوید گوش دهید، بلکه خوب است به نحوه صحبت‌کردن او نیز توجه کنید.

به‌عنوان‌مثال، آیا این شخص با صدای بلند صحبت می‌کند؟ تند تند نفس می‌کشد؟ زمزمه می‌کند یا ناله می‌کند؟ آیا دستش را مشت کرده یا عصبی راه می‌رود؟

در مقاله تکنیک های زبان بدن و نفوذ در احساسات افراد به‌خوبی یاد می‌گیرید، توجه به نشانه‌های غیرکلامی باعث ایجاد حس صمیمیت، همدلی و درک متقابل بین شما و مخاطبتان می‌شود؛ زیرا به‌طرف مقابل نشان می‌دهید، واقعاً برای آنچه که او به شما گفته ارزش و اهمیت قائل هستید.

این نوع رفتار در روابط اجتماعی بسیار جذاب است.

برای اینکه بدانیم چگونه جذاب باشیم، باید به مؤلفه‌های غیرکلامی توجه کنیم

۳. مهربانی را فراموش نکنید

در پاسخ به این سؤال که چگونه جذاب باشیم ؟ وقتی صحبت از رفتارهای تأثیرگذار در جذابیت می‌شود، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها مهربانی، همدلی و توجه داشتن نسبت به دیگران است. مهربانی، مراقبت و توجه به دیگران، بلافاصله مردم را به سمت شما جذب می‌کند.

تحقیقات نشان داده است مردم ترجیح می‌دهند وقت خود را با افراد مهربان و سخاوتمند بگذرانند، نه با کسی که بداخلاق و بدخو است.

رفتار محبت‌آمیز از نظر جذابیت به‌قدری قدرتمند است که حتی می‌تواند ظاهر شما را تحت‌تأثیر قرار دهد و به شما کمک کند از نظر فیزیکی نیز جذاب‌تر به نظر برسید.

البته این نکته مهم را فراموش نکنید، برای مهربان بودن باید از خودتان شروع کنید و توصیه‌های ربکا اسکریچفیلد  را در کتاب با بدن خود مهربان باشید، به‌خوبی اجرا کنید تا علاوه بر احساس سلامتی و دوست داشتنی بودن، برای دیگران نیز جذابیت داشته باشید و از زندگی خود در کنار آن‌ها بیشتر لذت ببرید.

خلاصه کتاب با بدن خود مهربان باشید
با رژیم‌های سخت خداحافظی کنید و سلامتی تان را بازیابید
ربکا اسکریچفیلد
در ۳۹ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب با بدن خود مهربان باشید

۴. قابل‌ اعتماد بودن را تمرین کنید

اگر هنوز به دنبال پاسخی برای پرسش چگونه جذاب باشیم هستید، خوب است بدانید که قابل‌اعتماد بودن می‌تواند شما را تبدیل به شخصیتی فوق‌العاده دوست‌داشتنی و جذاب کند. همان‌طور که نیال کسیدی در کتاب هنر تاثیرگذاری می‌گوید، برای جلب اعتماد دیگران نیاز به کسب مهارت متقاعدسازی اطرافیانتان دارید.

وقتی به روشی صادقانه رفتار می‌کنید، احتمال داشتن یک رابطه قوی با دیگران و متقاعدسازی آن‌ها را افزایش می‌دهید؛ زیرا آن‌ها اعتماد بیشتری نسبت به شما پیدا خواهند کرد.

قابل‌اعتماد بودن شما را قادر می‌سازد تا روابط عمیق و معناداری با دیگران داشته باشید و به افراد موردعلاقه خود در سطحی عمیق‌تر و صمیمی‌تر نزدیک شوید.

هریک از ما به دنبال این هستیم که چگونه جذاب باشیم و می‌خواهیم برای ایجاد یک رابطه واقعی سرمایه‌گذاری کنیم، قابل‌اعتماد بودن یک قدم بسیار مؤثر برای رسیدن به این هدف به شمار می‌رود.

مطالعه‌ای در دانشگاه پنسیلوانیا نشان داده است وقتی صحبت از رفتارها و ویژگی‌هایی می‌شود که افراد در دوستان خود به دنبال آن هستند، رفتار قابل‌اعتماد، صادقانه و همدلانه از اهمیت بالایی برخوردار است. این دقیقاً موضوعی است که دیل کارنگی در کتاب آیین دوست یابی به آن پرداخته است.

خلاصه کتاب هنر تأثیرگذاری
چگونه دیگران را قانع به انجام کاری که می خواهید کنید
نیال کسیدی
در ۳۳ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب هنر تأثیرگذاری

۵. کیمیای اعتماد به‌ نفس را دریابید

اعتمادبه‌نفس، یک مهارت بسیار مهم در زندگی شخصی و حرفه‌ای شماست و نقش مهمی در جذب دیگران به سمت شما دارد. طبق تحقیقات انجام شده، زمانی که افراد احساس اعتمادبه‌نفس بیشتری دارند، دیگران آن‌ها را حتی از نظر فیزیکی جذاب‌تر ارزیابی می‌کنند.

اگر برای شما هم سؤال است چگونه در زندگی روزمره اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشید؟ خواندن کتاب ارزشمند “در باب اعتماد به نفس” آلن دوباتن و انجام تمرین‌های مختلف می‌تواند به افزایش اعتمادبه‌نفس شما کمک کند.

شاید عجیب باشد؛ اما انجام کارهای داوطلبانه، ورزش‌کردن، شروع یک سرگرمی جدید، مدیتیشن و گذراندن وقت با عزیزان، از جمله مواردی است که به تقویت اعتمادبه‌نفس شما کمک شایانی می‌کند.

تأثیر اعتماد به نفس در جذاب‌ به نظر رسیدن افراد

چگونه دختر جذابی باشیم؟ ۷ نکته مهم!

آدری هپبورن، بازیگر جذاب هالیوود، می‌گوید: «زیبایی یک زن در چهره‌اش نیست. بلکه زیبایی حقیقی او بازتابی از روحش است. زیبایی او در مهر و محبتی که نشان می‌دهد و در شور و شوقی که ابراز می‌کند نهفته است. زیبایی یک زن، با گذشت سال‌ها، بیشتر می‌شود.»

درباره این زن باشکوه در خلاصه کتاب آدری هپبورن؛ یک روح زیبا، بیشتر بخوانید:

خلاصه کتاب آدری هپبورن؛ یک روح زیبا
سرگذشت روح زیبای هالیوود
شان هپبورن فرر
در ۲۵ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب آدری هپبورن؛ یک روح زیبا

متأسفانه اغلب رسانه‌ها، ایده‌های ناسالمی در مورد خصوصیات دختر جذاب ارائه می‌دهند، آن‌ها فقط به ویژگی‌های ظاهری می‌پردازند و توجه نمی‌کنند که عوامل مهم‌تری در جذابیت یک دختر نقش دارند.

دختران باید به تمام آنچه هستند، اعتماد داشته باشند و در رفتار و شخصیت، جذابیت خود را افزایش دهند. توصیه‌های زیر در این زمینه به شما کمک خواهد کرد:

 • به زیبایی های طبیعی چهره خود توجه کنید و آن‌ها را تقویت کنید
 • خودتان را دوست داشته باشید و از خودتان مراقبت کنید
 • از هوش و خلاقیت خود در ارتباطات استفاده کنید
 • شاد باشید و بیاموزید از زندگی خود لذت ببرید
 • کمتر غر بزنید و مثبت‌نگرتر باشید
 • ورزش کنید، فعال و پرانرژی باشید
 • احساسات خود را کنترل کنید و در هر موقعیت، احساس مناسب بروز دهید

یکی از دغدغه‌هایی که برخی دختران با آن درگیر هستند، جذاب بودن برای مردان در رابطه است. همه ما می‌دانیم که یک زن برای تحت تاثیر قرار دادن مرد موردعلاقه خود علاوه‌بر ظاهر زیبا، به مهارت‌های دیگری هم نیاز دارد. شری آرگو در کتاب زنان زیرک به طور مفصل به این موضوع پرداخته است.

راهکارهایی برای افزایش جذابیت در دختران

اگر همچنان سؤال چگونه جذاب باشیم دخترانه ذهن شما را درگیر کرده است، در مطلب چگونه یک زن موفق باشیم؟ با ویژگی‌های زنان جذاب و تأثیرگذار بیشتر آشنا شوید و از آنان الهام بگیرید.

چگونه پسر جذابی باشیم؟ ۷ نکته حیاتی!

این سؤال که چگونه جذاب باشیم در ذهن پسران هم پرسه می‌زند. آن‌ها هم دوست دارند در مرکز توجه قرار داشته باشند و دیگران را مسحور جذابیت خود کنند.

بهتر است بدانید برای جذب دختران نیازی نیست لباس‌های چندمیلیونی بپوشید یا عطری گران‌قیمت استفاده کنید؛ بلکه یک پسر جذاب، باید روی شخصیت خود کار ‌کند و برای بدست آوردن شخصیتی کاریزماتیک تلاش کند.

کاریزما چیست؟ چگونه کاریزماتیک باشیم؟ پیشنهاد مطالعه: کاریزما چیست؟ چگونه کاریزماتیک باشیم؟

علاوه‌بر این، بسیاری از تحقیقات به “نحوه رفتار مردان با دیگران” به‌عنوان عامل اصلی جذابیت اشاره می‌کنند. رفتار غیرکلامی در مردان، جذابیت آن‌ها را دوچندان می‌کند؛ داشتن این ویژگی‌ها می‌تواند وجود کم‌وکاستی در سایر ویژگی‌ها را به‌خوبی جبران کند و یک مرد را به انتخاب اول هر دختر جذابی تبدیل کند.

نکات زیر در افزایش جذابیت پسران مؤثر است:

 •  روی لحن و بیان خود کار کنید؛
 • با دیگران تماس چشمی برقرار کنید؛
 • فواید اعتماد به نفس کمک بزرگی به شما می‌کند؛
 • به باشگاه بروید و تناسب‌اندامتان را حفظ کنید؛
 • خوشبو باشید و از عطر مخصوص به خود استفاده کنید؛
 • خوش‌رو و شوخ‌طبع باشید؛ اما یادتان باشد شوخ طبعی با لودگی تفاوت دارد؛
 • شنونده خوبی باشید و با تمرکز، به حرف‌های طرف مقابل خود گوش دهید.

پاسخ به پرس چگونه جذاب باشیم برای پسرها

چگونه همسر جذابی باشیم؟

همان‌طور که دکتر جان گری در کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی اشاره می‌کند، دنیای زنان و مردان بسیار با هم متفاوت است. در شروع زندگی مشترک، این تفاوت‌ها بیشتر به چشم می‌آیند و طبیعی است که همه ما برای بالابردن کیفیت زندگی‌مان تلاش زیادی ‌می‌کنیم.

دغدغه مهم ما در شروع زندگی این است: چگونه جذاب باشیم؟ اما وقتی مدتی از ازدواجمان گذشت چطور؟ چه‌کارهایی می‌توانیم برای حفظ جذابیت در رابطه‌مان انجام دهیم؟ اکنون بعد از چند سال زندگی مشترک، چگونه جذاب باشیم که همسرمان مثل روزهای اول ازدواج، عاشق و شیفته ما باشد؟

واقعیت این است که جذابیت شما در یک ازدواج موفقیت‌آمیز به نحوه رفتار شما با خودتان، نحوه رفتارتان با مردم و حتی افرادی که با آن‌ها معاشرت می‌کنید، بستگی دارد. مهم‌ترین مواردی که رعایت آن‌ها می‌توانند جذابیت شما را در طولانی‌مدت برای همسرتان حفظ کند، عبارت‌اند از:

 • همسرتان را محدود نکنید، او را آزاد بگذارید تا زمان‌هایی را در خلوت خود بگذراند؛
 • به حرف‌های همسرتان خوب گوش دهید و برای او هم صحبت خوبی باشید؛
 • در زمینه‌های مختلف همسرتان را حمایت کنید و درک متقابل داشته باشید؛
 • مثبت‌اندیش باشید و به همسرتان احساس خوبی انتقال بدهید؛
 • شخصیت مستقلی داشته باشید و از وابستگی زیاد، دوری کنید؛
 • شوخ‌طبع باشید و با یکدیگر بخندید، نه به یکدیگر؛
 • به همسرتان احساس امنیت و آرامش بدهید.

برای همسرمان چگونه جذاب باشیم؟

درمورد ارتباط بهتر در ازدواج، کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن اثر ریچارد هالوی هم می‌تواند به خانم‌ها در شناخت هرچه بیشتر همسرانشان و در نتیجه ازدواج موفق‌تر کمک کند.

خلاصه کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن
مردان در مورد عشق، روابط، صمیمیت و وفاداری چگونه فکر می‌کنند
استیو هاروی
در ۴۰ دقیقه مطالعه کنید
مشاهده کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن

سخن آخر

در این مقاله به این سؤال چالش‌برانگیز که چگونه جذاب باشیم؟ پاسخ دادیم و اشاره کردیم که ظاهر فیزیکی تأثیر بدون انکاری در جذابیت اولیه دارد؛ اما شخصیت شما، طرز افکارتان و اینکه چگونه خود را ابراز می‌کنید، قدرت غالب پشت جذابیت شما هستند.

برای جذاب بودن لازم نیست لباس آخرین مدل بپوشید؛ بلکه با جذابیت رفتاری و کلامی می‌توانید جذابیت ذاتی و طبیعی خود را آشکار کنید. به یاد داشته باشید جذابیت حقیقی به این موضوع که موهایتان چه رنگی است یا رنگ چشم‌هایتان چیست ربطی ندارد.

جذابیت حقیقی در این است که به‌عنوان یک انسان، چه کسی هستید، اصول و ارزش‌هایتان چیست و چطور دنیا را به‌جای بهتری برای زندگی‌کردن تبدیل می‌کنید. با افزایش دانش و آگاهی، به راحتی می‌توانید در مسیر جذابیت و موفقیت قدم بردارید.

بوکاپو خلاصه مفیدترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در این مسیر، دوست و همراه شما باشد. کافی است به وبسایت و اپلیکیشن بوکاپو سر بزنید و از خلاصه کتاب‌هایی در زمینه توسعه مهارت‌های فردی، انگیزشی، فرهنگ و جامعه‌شناسی و… بهره‌مند شوید.

سوالات متداول
چگونه دختری مغرور و جذاب باشیم؟

 برخلاف باور عموم، جذابیت یک دختر فقط با عوامل ظاهری تعریف نمی‌شود، بلکه ما می‌توانیم با خودباوری و اعتمادبه‌نفس، جذابیت خود را بیش از پیش به نمایش بگذاریم.

چگونه یک مرد جذاب باشیم؟

در نگاه اول، ظاهر زیبا، غرور و ثروت عامل جذابیت یک مرد است؛ اما در نگاه عمیق‌تر، اعتمادبه‌نفس و رفتار درست با دیگران عامل جذابیت مردان است.

چگونه جذاب و زیبا باشیم؟

 برای داشتن جذابیت، بیشتر از آنکه به دنبال تغییرات ظاهری باشیم، باید به درون سفر کنیم و با کسب مهارت‌هایی برای درک دیگران، قلب آن‌ها را مجذوب خود کنیم.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *